ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Експерти откриха връзка между допаминовите агонисти и импулсни...
Това ще спести време и средства на пациентите
Гъбички по ноктите се третират с локални продукти

Обложен език

Заболявания, които още не са обособени в отделна група или просто не сте сигурни къде да пишете

Модератори: anna_media, админ, консултанти

Sung

Обложен език

Мнение от Sung » 04 мар 2018 19:14

Здравейте! От около година имам здраво обложен език и не мога да разбера на какво се дължи, когато отидох при ГП-то ми каза да го третирам с четката за зъби когато мия тях, правя го и налепът намалява за часове и след това става отново същия, дори мисля, че от самото почистване наранявам езика и след това усещам болка по него. Моля ви помогнете да разбера на какво се дължи това състояние, правил съм изследване за кандида и беше отрицателно

puls100

Re: Обложен език

Мнение от puls100 » 08 мар 2018 00:03

Поне в 90% от случаите се дължи на храносмилателен проблем. Трябва да направиш хубава снимка, може да я разгадаем :) Но принципно с диета би трябвало да се нормализира. Ябълки също помагат.

Sung

Мнение от Sung » 09 мар 2018 01:29

Sung

Мнение от Sung » 09 мар 2018 01:40

url]http://sung.snimka.bg/other/ezik.5122785.38509361[/url]

От около година и половина имам проблеми със стомаха и така и не може да се разбере причината, правена ми е гастроскопия и колоноскопия, както и ехография, като не установиха нищо притеснително и поставената диагноза беше - синдром на дразнимото черво.
Много често съм с диария, постоянно къркорене на червата и газове. Пих 2 месеца пробиотици и няма никакъв ефект.
( качих линк към снимката, надявам се да може да се отвори и да кажете вашето мнение, ако ли не ще търся друг вариант за качване). Благодаря

puls100

Мнение от puls100 » 09 мар 2018 02:36

За мен лично си е чиста кандида!
Най-вероятно в резултат на дисбактериоза или възпалителен процес в стомаха или 12-ника. Имал съм същото 1/1, тук и снимка съм давал, баш същото.

Кофтито е, че щом е от толкова дълго време, значи имунитетът ти не се справя, или има друга конкретна причина, това при положение, че диетите не помагат.
Факта, че не се открива кандидата, може да се дължи: първо - ако е изследван фецес, не е задължително да има във фецеса, когато има в горният тракт; и после - при устен секрет и при положение, че дрождите са мъртви, също не би трябвало да покаже положителни резултати.

Трябва да опиташ дългосрочна диета, изключване на въглехидрати, фруктоза, хистамин. без теста, без сладка, без плодове. Хубави и живи пробиотици (силни) или големи количества домашни кисело мляко, без салами или шунки, консервирани или мариновани храни. Набляга се на зеленчук, чисто месо, жива, чиста и природна/естествена храна.. :shock:

Чегъртането също се продължава.

Абе има една тема съм пуснал за кандида, прегледай я, мисля, че ще помогне.

ааа и пречистване на черният дроб и жлъчката също е добре да се направи :mrgreen:

И пиши какво помага и дали изобщо помага, вервай ми това е масов проблем вече. Стреса също "помага"..

puls100

Мнение от puls100 » 09 мар 2018 03:04

Опс.. сетих се и нещо, което до сега не съм споделял или коментирал. Възможно е подобни кандида-налепи да се дължат и на проблеми с белите-бробове, особено ако е на лице тютюнопушене

Sung

Мнение от Sung » 09 мар 2018 09:39

Не знам вече и аз какво изследване да направя и какво да предприема. Проблемите със стомаха си ги има и езика, а ми казват, че нищо ми няма. Всички изследвания които са ми правили са били в норма, а съм дал поне 2000 лв. по доктори и изследвания за миналата година. Ако имаше възпалителен процес нямаше ли црп-то да го покаже? То никога не е било завишено както и СУЕ-то и кръвната картина е била в норма винаги.. Докторите казват, че съм станал хипохондрик понеже следя състоянието си, но само аз си знам какво ми е..

puls100

Мнение от puls100 » 09 мар 2018 11:34

Не съм сигурен до колко и дали въобще ще покаже отклонения при црп, когато има някакви лигавични аномалии. За мен лично, единственото меродавно и изясняващо проблема на 99% изследване е гастроскопията с многоточкова биопсия.

А този тест с "чашата вода" правил ли си? Мисля, че е поне 90% меродавен за наличие на кандида.

Sung

Мнение от Sung » 09 мар 2018 20:10

Не мога да кажа, че съм правил кой знае каква диета , просто започнах да се ограничавам повече с какво се храня, като със сигурност и сега има неща които не трябва. При гастросокопията не беше открито нищо освен лек гастрит и дискензия на жлъчен мехур, поне така беше написано на епикризата и доктора ми обясни, че не е нищо сериозно, а пък диагнозата от колоноскопията е синдром на дразнимото черво, та въпроса ми е възможно ли е това облагане и постоянното къркорене на червата да са от някои от тези диагнози при положение, че не са нищо сериозно по думите на доктора?

puls100

Мнение от puls100 » 10 мар 2018 11:11

Тази диагноза сдч не е толкова в следствие от колоноскопията, а по-скоро в резултат от изключването на всички други възможни причини на симптомите/състоянието. Реално червото вътре няма какво да покаже, което да определи окончателно такава диагноза.

Къркоренето, определено може да е от гастрита и най-вече жлъчката. Ако храната не се смила както трябва, тя навлиза в червата недостатъчно добре обработена и червата един вид се мъчат с нея. Това ако е хроничен процес, може да предизвика в дългосрочен план не само постоянно къркорене/мръщене, ами и отключване на доста кофти процеси. Така че "нищо ти няма", не е оферта, повярвай ми :)
Освен това има редица правила при хранене, които ако не спазваш, особено при наличните проблеми, а и в перспектива, ще провокират точно такива проблеми/симптоми.
Принципно правилата се знаят, но все пак най-важните: пие се чаша вода 10-20м преди ядене; по време на храна не се пие; пие се поне 30-40м след храна; не се яде след 19ч; вида на приемата храна трябва да е от по-лесно смилаема/обработваема към по-трудната; много студени и много горещи не се приемат и тн.. много са

Също както ти писах - трябва да се погледне черният дроб дали не е затормозен/тлъст/увеличен и тн и да се предприеме прочистване/диета. Жлъчката същата работа, трябва да е "свободна и отпушена"

Чак след като се изолират тези неща, и този постоянен налеп продължава, чат тогава може да се дерзае за други проблеми, каквито аз съм почти убеден, че нямаш. Принципно, самия налеп като такъв, действително не е нищо страшно (особено ако се премахва редовно), но определено е в резултат (реално - симптом) на проблем свързан с храносмилането и отговорните там органи

Sung

Мнение от Sung » 12 мар 2018 11:11

Сигурен съм, че нещата не са толкова прости колкото го описват лекарите, дори единият от професорите ми каза да си направя консултация с психотерапевт понеже съм си бил внушавал, че ми има нещо.. Според него след като кръвните изследвания, ехографията и колоноскопията не показват нищо притеснително съм бил напълно здрав. Въпроса е, че ако беше така, защо тези къркорения и газове са постоянни ( може би само за около месец в последната година имаше някакво подобрение и след това всичко се върна по старо му). Иначе наистина преди пиех много вода по време на хранене, но сега и това спрях и не мога да кажа, че има подобрение, не съм установил все още и храна която да предизвиква проблемите понеже каквото и да ям си е същото. Правих какви ли не прочиствания с лекарства, билки, пробиотици и незнам си още какво и все си е същото. Професор Чернев от Софиямед ми прави изследванията и той е един от хората които ми каза, че всичко ми е наред, както и още 3ма други доктори. И всеки стига да заключение, че съм се превърнал в хипохондрик, понеже постоянно следя състоянието си, а аз не искам да го правя, но обстоятелствата са такива, че не се чувствам добре и тези симптоми продължават безкрайно дълго време вече и не мога да живея нормален начин на живот. От изследванията на черния дроб излезе, че всичко е наред с него. И като цяло причината за къркорене, газове и честа диария остава неразгадана.. За това и писах тук с надежда да ми помогнете, че това положение е наистина неприятно и се нуждая от помощ, понеже явно докторите не ме взимат на сериозно, а проблемите се задълбочават..

puls100

Мнение от puls100 » 12 мар 2018 23:33

Е нормнално.. какво очакваш да ти каже Чернев, който сигурно е отрязал 2км черва :mrgreen: Аз даже ще ме е срам да отида при него с подобен проблем :wink:

Ако беше само каркоренето и газовете, щях да се съглася, че е само сдч, въпреки, че там също задължително присъства и аномалии с дефекацията - редуване или прериоди на запеци/каши/диарии. Ако го нямаш това, то 100% не е чист сдч.
Също, ако беше само къркорене/газове, да кажем, че наистина се стресираш и може би да си за прихотерапевт и дори за антидепресанти.
Обаче ти имаш кофти и постоянен налеп, това е ключовото в случая.

Така че за мен лично си с хронична дисбактериоза. Ако мислиш, че това се лекува лесно.. олеле! Няма ти казвам какви фермани съм изчел по-повод търсенето на специалистите за какви ли не рационализации, имено за лечение на хронична дисбактериоза - нищо не могат да измислят, вервай ми (всякакви 2/3/4ни капули, какви ли не микроорганизми и тн - наистина е ферман да се пише за това), освен единственото за сега открито, което помага в над 80% от случаите, а то си е чисто и просто - фекална трансплантация. Другото е ако си некаф звер и успееш сам да се пребориш.

А всъщност, горе те питах - тоя тест с чашата вода правил ли си го?? Или само си пускал изследвания.

Sung

Мнение от Sung » 13 мар 2018 15:12

Не съм правил този тест с чашата, какво представлява и как се прави? Иначе да освен газовете и къркоренето имам и честа диария, на 1 седмица поне ден два са по редки изхожданията, но пък не се редуват със запек, не съм имал запек не помня от кога. Мисля да пробвам с активен въглен, но не знам дали ще има полза и дали трябва да го приемам, дали има противопоказания за моя случай? Пробиотиците явно не ми помагат след толкова дълго приемане и мисля да опитам с активния въглен понеже ми казват, че помагал в такива случаи. Не знам дали е правилно или не затова питам и вас?

puls100

Мнение от puls100 » 13 мар 2018 23:03

Активният въглен детоксикира. Пробвай с него, но не вярвам да оправи генерално нещата. Всъщност, може да "изсмуче" нещо, но няма да разреши проблема, ако се дължи на някаква дисбиоза. Но иначе взимай без притеснения - безобиден е, 1-2 хапчета на ден (без да се прекалява и без дълги приеми), може да "събере" малко и изпражненията :mrgreen:
Теста с чашата е ясен: чаша вода оставяш от вечерта да стой някъде, на сутринта, веднага след като станеш, още преди да си се събудил (дет се вика), събираш максимално слюнка и плюеш в чашата вода. Изчакваш 30-40мин максимум и наблюдаваш за спускащи се към дъното конци или направо падащи по дъното слузести/кораловидни образования.. Абе в гугъл пиши "кандида тест с чаша вода", ще ти излезе всичко (надявам се все още да излизат такива неща, а не само продукти, лекове, магазини и тн :twisted: )

Sung

Мнение от Sung » 17 мар 2018 17:13

Направих теста и когато проверих започнаха да слизат надолу към чашата части от слюнката.. в момента съм с грип и не знам дали това повлиява на резултата. Забравих да кажа, че преди време правих тест за хламидия в Благоевград и при изследване на еякуата излезе JgG - 94 при референта стойност 9, след това за моя сигурност направих изследване и в София в лаборатория Кандиларов при изследване на първа урина и резултата за хламидия беше отрицателен. Може ли от там да идват проблемите ако случайно имам тази бактерия и дали изобщо я имам след като в София излезе отрицателна?

Отговори

Върни се в “ДРУГИ заболявания”