ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Проблем с кърменето

Модератори: админ, консултанти

tediqneva

Проблем с кърменето

Мнение от tediqneva » 19 апр 2017 21:11

От 1 месец използвам ръчна помпа за кърмене, но е неудобно и болезнено. Имаме проблеми със сученето от гърда. Пробвах и със силиконови зърна, но е много неудобно. Кажете ми някой алтернативен и по-удобен начин, защото така ми е много трудно.

ivanajelqzkova

Re: Проблем с кърменето

Мнение от ivanajelqzkova » 20 апр 2017 19:20

Защо не си купуш електрическа помпа? Аз използвам Lorelli електрическа помпа за изцеждане MOD EDIT. Цената ѝ не е висока, но ми върши страхотна работа.

tediqneva

Мнение от tediqneva » 23 апр 2017 16:37

Ще пробвам и с електрическа помпа, дано стане с нея, защото не виждам какви други варианти имам.

Aidn
Контакти:

Мнение от Aidn » 21 юли 2017 13:52

При проблем със сукането и кърменето е добре да се обърне внимание на позата и засукването на бебето.
По отношение на позата е добре бебето да е изцяло обърнато към вас - корем срещу корем, така че лицето му да гледа към гърдата и да не се налага то да си върти главата. Тогава, зърното на гърдата би сочило нослето на бебето. Бебето инстинктивно ще започне да вдига главичка с отворена уста и да търси зърното и гърдата да засуче. Това е момента да приплъзнете гърдата в устата на бебето и едновременно с това да го придърпате бебето към себе си. Бебетата имат нужда от плътен и стабилен контакт за да сучат удобно. Друго важно нещо е едната ръчичка на бебето да е върху гърдата, а другата да е под нея и в посока към мишницата - все едно бебето ви прегръща.
По време на кърмене или изцеждане може да е добра идея да прилагате една техника Компресия на гърда
http://кърменето.eu/

Отговори

Върни се в “Децата”