ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Лимфен възел в областа на гардите при 1.8г дете

Модератори: админ, консултанти

artisan

Лимфен възел в областа на гардите при 1.8г дете

Мнение от artisan » 23 мар 2017 14:57

Здравейте
Открихме малко топче в областа на лявата гърда около 3 пръста над зърното. Ходихме при най-различни лекари , педиатри и хирурзи и общо взето не се разбра за какво иде реч. Отначало си мислеха ,че е киста понеже не било обичайно мястото за да е лимфен възел, но след поредния преглед (ехограф) са почти сигурни ,че е лимфен възел. Ехография: Лимфен Нодул с размер 8мм разположен в областа на стернума.
Правени са му кръвна картина , диференциално броене. Всичко изглежда както трябва.
Детето е на година и 8 месеца от мъжки пол , ако има значение пола.
За първи път ги забелязахме преди около 4-5 месеца. Малко след като боледува от афти (някакъв вид вироза) и лежа около 4-5 дена в болница. Има и две малки изпъкнали топчета на врата от ляво и от дясно които лекарите казват ,че не са притеснителни. Големината на топчето в областа на гърдите беше с големина малко по-малко от лещено зърно. Сега е една идея по-голямо. При допир на топчето не се дърпа и няма видима рекалция ,че го боли.
Прочетох в интернет ,че е възможно да е киста която се е калцирала. Това според мен е възможно в нашия случай, понеже ежедневно се храни с млечни продукти от домашни животни (както и яйца).
Въпроса ми е какво е добре да се направи от тук нататък ? Какво бихте направили ако това е вашето дете ?

д-р Цончев

Re: Лимфен възел в областа на гардите при 1.8г дете

Мнение от д-р Цончев » 26 мар 2017 13:16

Според мен ако не нараства, не е зачервено и не боли, просто го оставете под наблюдение

Отговори

Върни се в “Децата”