ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Завишени показатели при дете на 6 г.

Модератори: админ, консултанти

Ani33

Завишени показатели при дете на 6 г.

Мнение от Ani33 » 02 сеп 2016 19:39

Здравейте!

Днес пуснах излседвания на дъщеря ми(6 г.)тъй като юли месец беше 20 дни на Зинат заради инфекция от кърлеж и гранична стойност за лаймска болест,после в началото на август три дни беше с температура и болки в гърлото и преди една седмица вдигна температутра за едно денонощие без никакви други оплаквания.
Температурата сваляхме с нурофен,а пък в момента и давам вит.Ц,пробиотик,инфлуцид за засилване на имунната система,преди това март и април също вдига темепература за по три-4 дни и беше със зачервено гърло и тогава пък единият път пи Клацид за 5 дни тъй като беше много упорита температура.

И от днешните изследвания които много ме притесниха са :

Глюкоза-2.57 (3.5 - 5.5)
ЦРП-9.11(до 5)
СУЕ-18(до 17)

Стерилната урина е без бактериален растеж,не са излезнали все още гърлен и носен секрет,предполагм утре.

Някой сблъсквал ли се е с такива показатели при дете,много се шашнах,особено пък глюкозата много ме притесни,най-малко пък съм очаквала с нея да имаме проблем,какво бихте ме посъветвали или насочили към някой наистина добър Педиатър/Доктор скойто да се консултираме,че нашата лична общо-взето само за направление я ползваме и неразчитаме за компетентно мнение от нея.

Ani33

Re: Завишени показатели при дете на 6 г.

Мнение от Ani33 » 08 сеп 2016 12:15

След двадни пуснах ново изсл. на Глюкоза,ЦРП и СУЕ и стойностите са съответно и резултатите с:

Глюкоза-5
ЦРП-8
СУЕ-17
А от носният секрет излезе:Изолира се в сигнификантно количество Staphylococcus aureus

Започнахме лечение с Бактобран и Стафилококцинум.

Въпросите ми са:
1.Има ли връзка между изолираният Стафилокок и завишеното ЦРП,ако не,какви изсл.е добре да се пуснат за да се търси причинатаи?
2.Детето няма никакви проблеми с носа и по някаква случайност открихме стафилокока,възможно ли е да го има от много отдвана и наистина ли няма излекуване на това нещо,а само затишие и при срив на имунната система,пак се активизира и като цяло опасен ли е за организма?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2016 16:05

Аз лично не виждам някакъв особен повод за притеснение в тези резултати. Особено ако детето се чувства здраво и няма някакви оплаквания.

Ani33

Мнение от Ani33 » 11 сеп 2016 14:15

Да,детето се чувства здраво,видимо всичко е ок но въпреки това ЦРП е 8,което ме притеснява,според Вас дали има връзка със стафилокока,който се изолира при взимане на носен секрет и който в момента лекуваме или няма общо и ако е така,какво би могла да е причината,на къде да се насочим-някакви допълнителни изследвания,прегледи?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 сеп 2016 21:51

ЦРП е неспецифичен показател. Ако детето е добре аз лично бих изчакал... И най-вероятно е свързан със стафилококовата инфекция.

Отговори

Върни се в “Децата”