ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

МПД горен синус венозус

Модератори: админ, консултанти

eli_savetka

МПД горен синус венозус

Мнение от eli_savetka » 30 юли 2016 11:43

Здравейте на всички, дъщеря ми е на 9 месеца в момента. Когато се роди и направихме първо посещение при личната докторка, беше студено и крайниците на бебето посиняха еднократно. За всеки случай ходихме на частен доктор и ни направиха ехография на сърцето. Оказа се, че има дупка в междупредсърдията, която тогава беше 3.5 мм и шум на сърцето., тогава детето беше на 40 дена и ни казаха, че това е нормално очаква се тази дупка да се затвори в следващите месеци, но това не се случи. Днес ходихме на преглед отново при детски кардиолог, защото дъщеря ми се разболя от летния вирус бяхме с температура 39 градуса и когато ни преслушваха чуха този шум на сърцето и за всеки случай отидохме отново на кардиолог.
От прегледа се оказа, че дупката между въпросните предсърдия е станала 7мм, тъй като и сърцето е пораснало и не се е затворила преградата. В прегледа пише МПД тип горен синус венозус 7 мм. Искам да попитам някой имал ли е подобен проблем? - това така нареченият порок на сърцето ли е. Може ли да се оправи от израстването на детето или е нужна оперативна намеса? Благодаря на всички, които ще ми отговорят.

д-р Цончев

Re: МПД горен синус венозус

Мнение от д-р Цончев » 03 авг 2016 19:52

"Порок" му се казва, но дефект е по правилно. С възрастта се очаква да сезатвори.

Отговори

Върни се в “Децата”