ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Целиакия, Хиперхолестеролемия и инсолиноварезистентност при 10 годишно дете

Модератори: админ, консултанти

mamaДени

Целиакия, Хиперхолестеролемия и инсолиноварезистентност при 10 годишно дете

Мнение от mamaДени » 01 юни 2016 13:12

Здравейте, пише ви една много притеснена майка, на 10 годишно момче. Преди 2 седмици му правиха кръвни изследвания, защото има повишено тегло - 54кг. на ръст 150см и от анализа изскочиха диагнози, които силно ме притесниха. Целиакия, Хиперхолестеролемия и инсолинова резистентност при затлъстяване. В къщи не се пият газирани напитки, не се ядат полуфабрикати и фаст фууд. Изобщо! Тренира футбол 2 пъти седмично и 1 път плуване. Не е слаб в момента, но беше много слаб преди да тръгне на училище и да почне да се храни в стола там. Уж здравословно ги хранят, но ме съмнява, че е така с ниската цена на обяда. Живеем в Германия и педиатърът иска да го заведа в Детска клиника за допълнителни изследвания, а тук се чака по минимум 1 месец за час при специалист. Вече съм го запазила, но не мога цял месец да стоя със скръстени ръце, още повече, че диетата доколкото разбирам е ключов фактор. Може ли да ме консултирате поне на база изследванията какви са перспективите и какво мога да направя веднага за детето си.

Предварително благодаря.

П.С. Има ли връзка между стреса и тези заболявания? Ще кажете, какъв стрес при 10 годишни, но адаптацията на сина ми в чужбина беше много тежка, тъй като той дойде тук на 5г.
Изображение
Изображение

mamaДени

Re: Целиакия, Хиперхолестеролемия и инсолиноварезистентност при 10 годишно дете

Мнение от mamaДени » 01 юни 2016 16:10

Не мога да си поправя предишния въпрос, а ми се струва, че снимката на изследването не е ясна Затова я пускам отново по-голяма. Дано се чете по-добре!
Изображение
Изображение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юни 2016 20:08

Аз лично не виждам нещо спешно в това състояние. То се е развивало с години. Някой стойности са завишени но хпесхорагам че с адекватно лечение и повесение ще се оправят. В смисъл че един месец до приема му на детето за доизясняване не е проблем.

mamaДени

Мнение от mamaДени » 01 юни 2016 20:44

Сърдечно благодаря, докторе. Наистина много се притесних. Като всяка майка предполагам. В притеснението не съм забелязала, че на немски е описано, че синът ми няма глутенова непоносимост – целиакия– според въпросното изследване. Като видях диагнозата и спрях да виждам всичко останало :oops: Остава само холестерола и глюкозата. На диета сме и двамата :oops: :P И спорт!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2016 12:05

Да, тя целиакията се изявява рано обикновено в бебешка възраст.

Отговори

Върни се в “Децата”