ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Скарлатина

Модератори: админ, консултанти

Margarita_Koleva

Скарлатина

Мнение от Margarita_Koleva » 16 мар 2016 00:11

Здравейте. На 12.03 водих синът ми на 3г и 6 м на гърлен секрет, тъй като в детската градина имат дете болно от скарлатина.Излезе положителен за стреплококи а.Започнахме лечение с Клацид, пробиотик и тантум верде.Днес обаче игра падна и си разцепи устната като се откри доста голяма рана.Доколкото знам поподането на стрептококи в кръвта е много опасно.Имам ли повод за притеснение, при положение, че вече пием антибиотик. И какви изследвания трябва да се пускат по-време и след изкарване на скарлатината.Благодаря

д-р Цончев

Re: Скарлатина

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2016 21:07

Не се притеснявайте, ще му мине на детето, няма да влезе в кръвта.

Margarita_Koleva

Мнение от Margarita_Koleva » 26 мар 2016 07:44

Здравейте.Преборихме скарлатината.
, но на гърленият (ден след спирането на Клацид) излезе streptococcus pneumoniae умерен и с резистентност към гентамицин, амоксициклин и котримазол и чувствителност към повечето от антибиотиците.Личната лекарка каза ,че няма за има лечение, но аз все мисля че наличието на бактерии в умерен вид трябва да де лекува.Какво да правя в случая?Да го водя ли при други специалисти и на снимка на бял дроб.Иначе детето е жизнено има субфебрилна температура от порядъка на 37,2 но за кратко (10 мин) след това си спада до 36,9 36,4.Благодаря предварително за отговора

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 мар 2016 20:29

Според мен изчакайте, недейте да почвате пак антибиотик.

Margarita_Koleva

Мнение от Margarita_Koleva » 28 мар 2016 23:00

Благодаря за отговора.А реално какво да чакам...в смисъл , ако се разболее стандартно с температура , кашлица и п.р., ще знам директно , че е от стрептококите ли?! Давам му на този етап много черен бъз сироп, стрептококцинум и правим промивки с физиорогичен разтвор.Но мисля след седмица да му пусна нов гърлен секрет.А няма ли някакво трайно лечение за тези стрептококи, стафилококи и т.н?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 мар 2016 21:11

Те постепенно ще се изчистят, ако детето няма температура и др. оплаквания вероятно досегашната терапия е свършила работа, самата наличност на бактериите не е повод да се дава антибиотик, гледа се симптоматиката. Ако детето е видимо добре няма смитъл допълнително да се товари с медикаменти.

Margarita_Koleva

Мнение от Margarita_Koleva » 16 апр 2016 12:20

Здравейте отново .Ние изкарахме и една ангина.Искам само да попитам каква е нормалната температура при деца.При моето като играе, навън и спи е 36.6 ,36.4.Когато сме си в къщи и седи мирен и гледа детско стига до 37.1 и почва постепенно да я смъква до 37, 36.9.Нормално ли е това?!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2016 21:56

Нормално е, освен това меренето под мишницата не е винаги точно.

Отговори

Върни се в “Децата”