ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво трябва да знаем, когато тренираме на открито?
Как да разберем правилно желанията на домашния ни любимец?
След инсулт, при множествена склероза...

забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Модератори: админ, консултанти

daxy

забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Мнение от daxy » 19 апр 2014 20:36

Здравейте.
Ясно ми е, че от петте изречения, които ще напиша тук, няма да получа диагноза, но и малко съвети и успокоение също ще свършат работа. Благодаря ви за което :)
От известно време съм притеснена за племеницата си- на 7 месеца. Напоследък - от около месец -започна да си обръща очите. Прави го най-често когато й се спи или не се е разсънила, но все по-често и при по-силни емоции. Първоначално забелването на очите продължаваше за части от секундата, но времетраенето се увеличи и сега понякога по 6-7 секунди е така. Случва се както на серии от по няколко пъти за около 10ина минути, така и еднократно- т.е. няма никаква система. Притеснихме се, че може да получава гърчове, но невроложката ни успокои, че не са (направи й ЕЕГ и в будно, и в заспало състояние и беше категорична).
Горе долу по същото време започна и често да променя настроенията си. Както стои и се смее изведнъж застива и започва да крещи. Понякога просто изкрещява веднъж, друг път- през интервали. И във викането няма систма.И после отново се връща към нормалното си състояние. Или се изпъва- по-скоро се изпружва- изпъва силно ръцете си покрай тялото и започва все едно да пърди с уста като едновременно с това обилно слюнкоотделя.
Да допълня, че детето е недоносено- роди се в 8 месец.
Бих искала да попитам докторите в този форум на какво би могло да се дължи това, евентуално какви изследвания трябва да направим. Възможно ли е да е просто етап от развитието й и няма за какво да се притесняваме?
Ще се радвам и на мнения от останали съфорумци.

д-р Цончев

Re: забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Мнение от д-р Цончев » 21 апр 2014 17:43

Аз лично неи виждам нещо притеснително, особен ослед като е правено и ЕЕГ.

daxy

Мнение от daxy » 23 апр 2014 11:02

Благодаря ви много, д-р Цончев.
Успешен ден

sunnygirl1

Мнение от sunnygirl1 » 26 сеп 2016 14:15

Здравейте, позволявам си да пиша тук за да не отварям подобна нова тема. Искам само мнение докато отидем на невролог,защото е чак другата седмица а аз съм много притеснена.
Имам дъщеря на година и два месеца.
Преди по- малко от два месеца детето си падна в креватчето от изправено положение и си удари главата в една от дъските. След случая не е имало някакви признаци на сътресение или други проблеми,но една седмица по късно започна да примигва от време на време за по няколко секунди като леко забелва очи и ги търка с ръчички. Тогава педиатърката каза че няма нищо обезпокоително и че ще й мине. Да , мина й но след известно време на няколко пъти се появява пак и пак изчезват тези промигвания като няма ясна причина защо са,тоест не винаги изглежда да я дразни нещо в окото.
Моля ви да ми кажете някакви възможни причини и дали може да е свързано с удара в главата.
Благодарая предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:30

Според мен не е свързано с падането, но за ваше успокоение посетете детски невролог.

Отговори

Върни се в “Децата”