ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Модератори: админ, консултанти

daxy

забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Мнение от daxy » 19 апр 2014 20:36

Здравейте.
Ясно ми е, че от петте изречения, които ще напиша тук, няма да получа диагноза, но и малко съвети и успокоение също ще свършат работа. Благодаря ви за което :)
От известно време съм притеснена за племеницата си- на 7 месеца. Напоследък - от около месец -започна да си обръща очите. Прави го най-често когато й се спи или не се е разсънила, но все по-често и при по-силни емоции. Първоначално забелването на очите продължаваше за части от секундата, но времетраенето се увеличи и сега понякога по 6-7 секунди е така. Случва се както на серии от по няколко пъти за около 10ина минути, така и еднократно- т.е. няма никаква система. Притеснихме се, че може да получава гърчове, но невроложката ни успокои, че не са (направи й ЕЕГ и в будно, и в заспало състояние и беше категорична).
Горе долу по същото време започна и често да променя настроенията си. Както стои и се смее изведнъж застива и започва да крещи. Понякога просто изкрещява веднъж, друг път- през интервали. И във викането няма систма.И после отново се връща към нормалното си състояние. Или се изпъва- по-скоро се изпружва- изпъва силно ръцете си покрай тялото и започва все едно да пърди с уста като едновременно с това обилно слюнкоотделя.
Да допълня, че детето е недоносено- роди се в 8 месец.
Бих искала да попитам докторите в този форум на какво би могло да се дължи това, евентуално какви изследвания трябва да направим. Възможно ли е да е просто етап от развитието й и няма за какво да се притесняваме?
Ще се радвам и на мнения от останали съфорумци.

д-р Цончев

Re: забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Мнение от д-р Цончев » 21 апр 2014 17:43

Аз лично неи виждам нещо притеснително, особен ослед като е правено и ЕЕГ.

daxy

Мнение от daxy » 23 апр 2014 11:02

Благодаря ви много, д-р Цончев.
Успешен ден

sunnygirl1

Мнение от sunnygirl1 » 26 сеп 2016 14:15

Здравейте, позволявам си да пиша тук за да не отварям подобна нова тема. Искам само мнение докато отидем на невролог,защото е чак другата седмица а аз съм много притеснена.
Имам дъщеря на година и два месеца.
Преди по- малко от два месеца детето си падна в креватчето от изправено положение и си удари главата в една от дъските. След случая не е имало някакви признаци на сътресение или други проблеми,но една седмица по късно започна да примигва от време на време за по няколко секунди като леко забелва очи и ги търка с ръчички. Тогава педиатърката каза че няма нищо обезпокоително и че ще й мине. Да , мина й но след известно време на няколко пъти се появява пак и пак изчезват тези промигвания като няма ясна причина защо са,тоест не винаги изглежда да я дразни нещо в окото.
Моля ви да ми кажете някакви възможни причини и дали може да е свързано с удара в главата.
Благодарая предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:30

Според мен не е свързано с падането, но за ваше успокоение посетете детски невролог.

Отговори

Върни се в “Децата”