ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

болезнени газове при бебе

Модератори: админ, консултанти

r.kirova

болезнени газове при бебе

Мнение от r.kirova » 02 май 2011 12:26

Здравейте,
Дъщеря ми е на 8 мес. Още от малка и доста продължително имаше колики, които не се повлияваха от нищо. От тогава този проблем си остана. Сега задържа газове, от което коремчето й се подува, а когато се освобождава от тях е с плач, от което съдя, че са болезнени. В следствие на това и съня й е нарушен - нощно време не ни се събира един плътен час да спим. Постоянно свива крачетата и изплаква. Както споменах от раждането си го имаме този проблем с газовете, но сега стана много обострен, а и корема започна да се подува. Преди време, мисля, че когато беше на 5 мес. сме пили креон, лакто 4, биогая, но не съм усетила да има значително подобрение.
Миналата седмица пак ходихме при педиатъра и сега от 3-4 дни пием еспумизан с биогая и лактофлор.
Вече се чудя дали тези уж безобидни газове в червата не са предизвикани от някакъв по-сериозен проблем.
Моля за вашето мнение.
Благодаря!

nediv2

Re: болезнени газове при бебе

Мнение от nediv2 » 02 юни 2011 17:08

Здравейте r.kirova,

Мисля, че трябва да се посъветвате с гастроентеролог, ако не сте го направили досега. След обстоен преглед на ехограф, той може би ще ви даде някакво адекватно обяснение на проблема. Не отлагайте. Успех.

P.S. Моят син като бебе имаше много колики и повръщаше и след преглед при гастроентеролог се оказа, че има рефлукс 1-ва степен.

expressa

Мнение от expressa » 02 юни 2011 23:00

интересно ми е да разбера дали Ви е помогнал еспумизана? Защото на дъшеря ми помогна още на 2 ден, и тя бе стигнала до там да рева през ноща от болки от газове.

nediv2

Мнение от nediv2 » 03 юни 2011 14:04

Здравейте,

За съжаление нямаше особен ефект нито от еспумизан, нито от всички други лекарства, които ползвахме за колики. Стискам палци да сте намерили правилното решение във вашия случай.

radoska8677

Мнение от radoska8677 » 30 мар 2012 15:18

Здравейте! Ние караме вече 4-ти месец и не ни оставят коликите. Не зня дали да ги наричам така, защото се появяват при нас по време на хранене. Това е от около 1 месец, когато предполагам увеличихме дозата за хранене. От самото раждане сме на НАН 1, ядем го без проблем , не повръщаме и не се запичаме, акаме по веднъж на ден. Опитвали сме Еспумизан, Инфакол, Ентерокинд, сега ще пробваме и Биогая. Педиатъра ни посъветва да сменим млякото. Пием Фризолак втори ден, постепенно го въвеждаме, и на едното хранене направихме същото - по средата на храненето започваме да плачем и да се въртим. Спането ни през деня е много малко, защото много се върти и подскача. Вечер спим, но много неспокойно. Педиатъра ни каза, че може би не е от млякото, но да продължим за 1 седмица с новото. Търся и друго мнение, защото вече съм се отчаяла. :

1313

Мнение от 1313 » 06 май 2012 22:06

Изказвам мое мнение, което ще изправи на нокти някои педиатри, майки и диетолози. Но то се базира но опита ми в отглеждането на децата ми. И двете ми деца като бебета имаха силни болки, толкова силни, че чак посиняваха от плач. Смятах, че е от кърмата, но педиатърката ме убеждаваше, че няма лоша майчина кърма и аз продължавах да кърмя. Какви ли не успокояващи съм давала на първата си дъщеря. Акото беше направо зелено и рядко. Накрая не издържах да я гледам как се мъчи и как нищо не й помага. Спрях кърмата и в началото на четвъртия месец започнах да я храня с обикновено заквасено мляко. И детето се оправи.
Доколкото знам, храносмилателната система на кърмачета е недоразвита и в началото все още няма необходимите ферменти. Затова някои не могат пълноценно да преработват майчиното мляко. Да не говорим за обикновеното краве мляко.
Ако някоя майка реши да даде кисело мляко на детето си трябва да има в предвид следното. Прясното мляко трябва да бъде от надежден източник и трябва предварително да се свари добре. Заквасва се със закваска от киселото мляко, произведено по БДС. На детето се дава в началото по малко / за да не получи запек/, а след десетина дена може напълно да замести кърмата. Знам, че сега има различни адаптирани млека, но такива не съм ползвала.

DanielEm

Мнение от DanielEm » 28 яну 2017 08:22

Здравейте, темата е започната преди години и едва ли ще видите, че пиша, но съм длъжна да опитам. От месеци търся тема с подобни симптоми като тези на моето бебе и само вашата ми излиза. Дъщеря ми е вече на десет медеца, от раждането има колики и страда от болезнени газове, които я будят и не може да се наспи спокойно. Същите симптоми като при вас. Искам да разбера помогна ли ви нещо? Какво беше? Кога се оправи детето? Ще съм много благодарна на вселената, ако това достигне до вас.

д-р Георгиев

Мнение от д-р Георгиев » 04 фев 2017 16:27

Здравейте! Моят съвет е да се консултирате с детски гастроентеролог, ако все още не сте го направили.

ivanajelqzkova

Мнение от ivanajelqzkova » 12 апр 2017 11:32

Заведе ли детето на доктор, намерихте ли причината за проблема?

Отговори

Върни се в “Децата”