ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Подутина на главичката при дете

Модератори: админ, консултанти

melani

Подутина на главичката при дете

Мнение от melani » 08 дек 2009 12:58

Здравейте!
На дъщеря ми,която е на 10 месеца и напипах нещо като лека изпъкналост на главичката.Намира се точно във средата, горе по дължина от челцето към фонтанелата (прилича на издължена цицина като се напипва).Под окосмената част е.Не я боли,не нараства.Няма как да приложа снимка,защото не се вижда издутинката.Не е цицина и честно казано незнам от кога е там.Аз и го напипах преди 20-ина дена.С почти затворена фонтанела сме.
Трябва ли да се обърна към някакъв специалист за това или мога да приема,че е особеност на черепа?
Благодаря Ви,сърдечно!

д-р Цончев

Re: Подутина на главичката при дете

Мнение от д-р Цончев » 09 дек 2009 09:16

вероятно е
особеност на черепа
. Преди нямало ли го е?

melani

Мнение от melani » 09 дек 2009 11:52

Честно да Ви кажа,докторе,незнам :oops: Подутината не се вижда,в този участък има и повечко косичка и аз досега не съм обърнала внимание.Но преди 20-ина дена детето падна,но не главичката си.Тогава опипвайки я по-сериозно го отрих.Честно казано не мисля да е цицина,защото се застоя доста време,не е посинявало и не реагира на болка.
Когато го открих се притесних.И затова Ви помолих за съвет.На 23-ти сме на консултация и ще поговоря и с педиатъра си.Надявам се наистина да е от черепчето и да нямам повод за тревога.
Благодаря Ви най-сърдечно!
Весели празници на Вас,семейството Ви и колегите Ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 дек 2009 19:49

Благодарим за пожеланията! Весели празници и на Вас.

irenasvet

Мнение от irenasvet » 20 яну 2015 21:02

Напипах същото нещо на 13-месечната ми палавница. Не се е удряла, не е падала, с баща й нямаме такива черепни особености.
Като почетох, мисля, че метопичният шев на момиченцето ми се е затворил малко по-рано. При по-сериозно проявление (затваряне скоро след раждане) става въпрос за т. нар. "триъгълна" глава.
Днес педиатърката ни не се впечатли :)
Наложи се да родя секцио, мисля, че има общо, т. к. ако беше минала по родовия канал, двете челни кости щяха силно да се притиснат да се раздвижат, а както е известно, за да се калцират костите (да заздравее счупена кост, напр.), е необходимо обездвижване.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2015 15:11

Няма такова нещо. Вероятно всичко е нормално. Често главичките на децата са с на пръв поглед особена форма, с израстването всичко се нормализира - главичка, уши и т.н.

Ина Георгиева

Мнение от Ина Георгиева » 03 май 2016 04:17

Здравейте.Синът ми е на 16 месеца и преди две седмици му се появи същата подутина на главата като форма прилича на топка за ръгби.Не го боли когато го пипам,няма цвят със сигурност не се е ударил.След няколко дена му се появи и подутина между веждите.Личната му лекарка ни каза,че по такъв начин се е затворил черепът може подутините да станат и по големи.Многоооо се притеснявам не ни дават направление за специалист или скенер и незнам какво да правя:(Чета някакви страхотии в интернет за триъгълни глави,но те са на малки бебета от 3-6 месеца направо се психясвам:( Моля някой ако е имал същият проблем да сподели:)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 21:14

На мен лично ми е трудно да преценя според това описание какъв е проблема и има ли изъбщо такъв. Педиатър нямате ли си?

Graciela23

Мнение от Graciela23 » 14 окт 2016 00:42

Moita dasterq e na 1 godinka predi 25 dena zabelqzah podutina posredata na glavata i predi go nqmashe dadahami napravlenie za nevrohirurgiq na 31 10 i se pritesnqvam dali naistina e seriozno :roll:

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 окт 2016 11:27

Моля, пишете на кирилица!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Децата”