Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за пособието, известно като морселатор
С тези пари бюджетът на НЗОК ще надвиши 3 млрд.лв.
Това съобщи Европейската агенция по лекарствата
Липсва профилактика на деца с респираторни заболявания
реклама

Упорита кашлица

Модератори: админ, консултанти

Упорита кашлица

Мнениеот annii_ » 12 Юни 2009 14:31

Здравейте!
Синът ми е на 4 години и от няколко дни кашля.Преди седмица батко му беше със същите оплаквания.
Днес го заведах на лекар.Докторката каза,че гърдите са му чисти,но било наложително да пие Augmentin 312.
Когато беше болен брат му,тя му изписа същите лекарства.
При положение,че детето ми няма никакви други оплаквания,освен кашлицата,а и със силна имунна система,трябва ли да му дам антибиотика или мога да го сменя със Sumetrolin?
annii_

Re: Упорита кашлица

Мнениеот moni4ka » 12 Юни 2009 17:21

Има ли други оплаквания, хрема, отделя ли храчки, има ли температура?
moni4ka

Мнениеот annii_ » 12 Юни 2009 18:30

не,никакви други оплаквания,освен кашлицата.
друг път,когато е бил болен,винаги сме минавали без антибиотик.
annii_

Мнениеот moni4ka » 14 Юни 2009 11:38

Ами ... аз лично само за една суха кашлица, не бих се хвърлила на антибиотик. Но все пак това е форум. Нали разбирате, че диагностициране не се прави без контакт, нещата зависят и от вида на кашлицата....понякога е доста сериозна, дори и да няма отделяне на храчки.
moni4ka

Мнениеот mimi_stoyan » 14 Юни 2009 14:07

Здравейте! Не съм специалист, но от личен опит бих ви посъветвала антибиотик да не давате без предварително да сте взели секрет от гърлото. Дъщеря ми беше с много страшна кашлица преди месец и половина даже имаше и обилна секреция от носа. Благодарна съм на господ, че педиатърката ми е човек и не избързва с антибиотиците. Крайният резултат при нас е сенна хрема. С противоалергични всичко се оправи. Дано всичко премине леко при вас!
Аватар
mimi_stoyan

Мнениеот wdrg » 05 Авг 2009 14:51

zdravei,da6terq mi koqto e na 3g i 5m sa6to e sas oporita ka6lica ve4e cql mesec na6ata lekarka sa6to ispisa augemetin no az ne i go dadox minaxme samo sas sirop za ka6lica i edno babino 4ai4e .tova nai veroqtno e virus za6toto mnogo deca ot gradinata sa sas sa6tite oplakvaniq bez nikakvi drygi trevogni simptomi.a nai lesno e na lekarite da izpi6at antibeotik,za da si "vargat ga6tite"taka 4e poiz4akai spored men ne prebarzvai s antib.da ti izpi6i podxodq6t sirop za ka6lica i sama 6te re6i6.pozdravi
a 4ai4eto e :3 orexa s4ypeni se varqt s 4erypkite i msalko luk narqzan na edro sled 5min se prebavqt po edna supena lagica bosilek i indri6e i okolo 20-30gr lokum kato povri malko se slaga na varxa na lagi4kata ni6adar(amoniev xlorid) precegda se,dobavq se borov med i se pie po tri pati na den.pomaga naistina
wdrg

Назад към Децата