ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Храчки примесени с кръв.

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Храчки примесени с кръв.

Мнение от д-р Цончев » 23 апр 2015 15:59

Нали се чувствате добре?

mihaelasilasila

Мнение от mihaelasilasila » 23 апр 2015 16:08

да но вазможно ли еда е някаква болест

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 апр 2015 16:17

След като сте добре - не.

Konstantin123

Мнение от Konstantin123 » 25 апр 2015 17:38

Здравейте, нека изложа и аз моя проблем. Та, пушач съм на 24 години, пуша по 2 кутии на ден и от някъде месец и половина имам проблем. Усещам дискомфорт в гърба и това се получава най-често когато пуша повече (препуша) но на няколко пъти изкарах храчки, придружени с леки примеси кръв. Изкарвам голямо количество храчки всеки ден, като попринцип няма кръв в тях, но се случи 2 пъти както споменах по горе. Водя застоял начин на живот, защото работата ми е свързана най-вече със стоене на компютър. Възможно ли е да е станало нещо наистина сериозно, имайки предвид възрастта ми(говоря за рак на белите дробове) и ако не какви са възможностите спрямо симптомите, които описах?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2015 08:32

На тази възраст - не. Вероятно се касае за хроничен бронхит. За всеки случай направете една снимка на бял дроб. И понамалете цигарите, множко са...

merislav

Мнение от merislav » 02 май 2015 13:34

Здравейте, тъй като темата е актуална реших да пиша. На 35г. съм. От два дни съм с ангина, лека температура и болки в тялото. Днес сутринта ми се беше събрала обилна храчка в гърлото, която след като отхрачих видях че е примесена с кръв. Паникьосах се, помислих си за най-лошото. Но като прочетох темата се поуспокоих, че и други имат същия проблем. И все пак, необходима ли е консултация?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 май 2015 21:42

Необходима е консултация дотолкова доколкото да ви се предпише правилното лечение.

andeli

Мнение от andeli » 06 май 2015 05:42

Здравейте!
От доста време имам проблем, който неглижирам, но днес се изплаших доста, когато количеството кръв в слюнката/храчката ми беше много повече от обикновено. По принцип от 1 или 2 години имам непрекъснати задни секрети в гърлото си, които понякога преглъщам много трудно. Секрета е бял и никога с различен цвят.
Понеже не съм от хората, които се плашат лесно аз досега не съм ходила на УНГ, за да проверя какво е предизвиква проблема с този секрет. Но проблема с кръвта в слюнката ми ме плаши. Има я почти винаги след сън, не всеки ден и с малки, чисти на цвят жилки. Често съм си мислела, че е от венците, защото съм виждала, че понякога при миене на зъбите се отделя кръв, но тъй като си почиствам езика с четката за зъби и често тя достига и гърлото ми, се е появявала кръв и след това почистване, съм си предполагала, че може би съвсем механично аз наранявам гърлото си. Но от друга страна съм усещала вкуса на кръв в устата си без да съм извършвала тези действия.
От няколко дни имах странно усещане за опъване и дразнене под челюстта и около сливиците, но чувството бе по-скоро като за опъване, а не болка. Тази сутрин имаше и кашлица - суха и краткотрайна. След това отхрачих и кръвта. Не съм имала през нито едно от отхрачванията си настинка, проблеми с горните или долните дихателни пътища(или не съм усещала такива), температура или подобно неразположение. Много ме смущава това усещане за топка от секрет в гърлото и трудността да я отделя и разбира се кръвта със слюнката/храчката.
Д-р Цветков, бихте ли ме посъветвали към какъв специалист трябва да се обърна първоначално и имам ли повод да се притеснявам за някакво по-сериозно заболяване на бели дробове или нещо на стомашно-чревният тракт?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 май 2015 21:18

На първо време е добре УНГ лекар да огледа проблема.

Toniasenova12

Мнение от Toniasenova12 » 10 авг 2017 13:20

Зравейте на всички малко сам притеснена защото имам проблем но незнам какав е сава две сутрини храчя крав но без кашлица имам промяна с говора можели завет аз на 19 г. И нз какво да правя

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 авг 2017 21:09

На първо време да ви види УНГ специалист, ако там всичко е ОК, да ви види и стоматолога, възможно е да е от венците.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”