ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Храчки примесени с кръв.

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Храчки примесени с кръв.

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2011 18:36

Със същата вероятност може да е от венците, но не е нещо притеснително. И като цяло - не се притеснявайте, по време та бременност са възможни подобни "изненади"

Rosit@

Мнение от Rosit@ » 19 юни 2011 21:23

Благодаря ви д-р Цончев!
Ходих на УНГ,прегледа ме и каза,че няма нищо притеснително и обезпокоително.Изписа ми рутаскорбин...пих го 5дни и днес вече я няма кървават храчка.Нодруго ме безпокои сега...че усещам нещо като,че ли ми е заседнало на гърлото и немога да го преглътна,изписа ми тантум верде спрей,но и аз май несъм много редовна с него.Вчера нищо не усещах да ми дразни,но от снощи насам пак се появи.
Да ходя ли пак на УНГ или...и аз незнам вече?! :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2011 20:27

Ако това ще ви успокои - идете.

Rosit@

Мнение от Rosit@ » 20 юни 2011 21:32

Благодаря ви д-р Цончев,но май се отказах сама,понеже днес пак имах кървави храчки,но се оказаха от един доста болен зъб и май само занимавам докторите с мен,а всъщност наистина няма нищо притеснително.
Според вас по принцип този д-р УНГ нетрябваше ли да ми пусне микробиология или друго изследване?Той ми направи само това издърпване на езика с марля и ми огледа гърлото с огледалце.
По принцип ми казаха,че и това усещане на чуждо тяло в гърлото може и да се дължи на нервна.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2011 13:57

Не, не трябва задължително. Ако няма нужда защо да се прави, а то се вижда има или няма нужда. Спокойно си гледайте бременността и не се натоварвайте с притеснения.

Rosit@

Мнение от Rosit@ » 22 юни 2011 16:55

Много Ви благодаря д-р Цончев!Ще послушам вече съвета ви и се отдавам на бременлийски радости...е и ядове де!
Всичко добро Ви желая!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юни 2011 13:45

Благодаря, успех!

Neuer

Мнение от Neuer » 15 апр 2012 15:57

Здравейте,казвам се Владимир и съм на 16 години.Имам същия проблем,говоря за храченето на кръв.При мен се случи преди 4 дни вечерта,уплаших се доста като видях ,че храча кръв.Майка ми веднага звънна на личната ми и й каза за проблема.Личната каза,че имам спукване на капиляр на гърлото,но за всеки случаи да отида да ме види на другия ден.И така отидох и ми изписа Клацид и Синекод също така ми каза и да пия витамин Ц.Забравих да спомена,че съм болен от малко повече от седмица.Четох,че имало случаи в които минавало за часове а в други за дни.Както вече казах при мен е от 4 дена и съм храчил кръв 4 пъти.Първия път беше преди 4 дена и стана вечерта,втория беше вчера сутринта,третият и четвъртият бяха днес,сутринта и на обяд.Бих искал да ме посъветвате

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2012 15:08

Възможно е да е от гърлото и вероятно е в резултат на възпалението. Какво каза ЛЛ по въпроса?

galka111

Мнение от galka111 » 04 май 2012 09:48

Здравейте, на 22 г. съм, бременна в 5 месец, преди два месеца лежах в болница с пневмония, вече втори месец отхрачвам примеси с кръв, както и когато си издухам носа, два пъти ходих на УНГ и ми каза 1е е от вируса, можело да продължи до лятото и ми предписа калции с витамин ц и двата пъти. На какво може да се дължи това? Моля помогнете.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 май 2012 22:25

С голяма вероятност УНГ лекаря е прав и сте в период на възстановяване.

dilein

Мнение от dilein » 07 ное 2012 12:02

Здравейте.Бременна съм в 5-ти месец и от началото на бременността постоянно усещам вкус на кръв,при което като изплюя винаги имам кръв в слюнката.Всяка сутрин след сън слюнката ми е кафеникава -като засъхнала кръв и често ми се събират храчки в гърлото.Много ми е притеснено ,защото никой не ми казва със сигурност дали е от венците или е друго заболяване.Ходих на унг-там всичко е наред.Нормално ли е при кървене на венците плюене на такава ярка кръв от време на време и събиране на храчки особенно рано сутрин .Кашлица нямам.
Моля ви дайте ми съвет :cry:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2012 14:57

Съвсем възможно е това да е от венците, стоматолог не е ли правил преглед?

dilein

Мнение от dilein » 07 ное 2012 23:02

Благодаря ви за отговора!
Ходих преди месец на стоматолог -според него е напълно възможно да е от венците ,но не може да каже на 100 % Имала съм зъбен камък и венечни джобове :oops: -ако правилно съм запомнила ,но трябвало да се започне например с изчистване на зъбния камък и ако евентуално спре кървенето ще се разбере дали е от венците :roll:
Мисля да потърся мнението на друг стоматолог тези дни .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 ное 2012 21:19

Ако има зъбен камък е добре да се изчисти.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”