ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво може да се дължат промените в секрецията?
За добра памет се движете не много, а редовно.
Учените документираха феноменa (видео)

Туберколозен Преврален Излив

Модератори: админ, консултанти

dimchoff

Туберколозен Преврален Излив

Мнение от dimchoff » 16 апр 2018 22:49

Здравейте!

Днес ме изписаха (най-после) след около 2 месеца интензивно лечение с първоначална диагноза - пневмония в ляво и масивен плеврален излив в лява горна преврална кухина.След седмичен престой ме изписват за домашно лечение за около 2-3 седмици.На последната снимка лекуващата ми лекарка не беше сигурна как да протълкува снимката затоша ме насочи към специалист. От там останах около месец и както споменах днес ме изписаха. Ето снимки от днешната епикриза:

Наи отгоре на епикризата пише :Приет с Туберколозен преврален излив в лчва голяма плеврална кухина. Плеврални и плевродиафрагмални сраствания в ляво.

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

След изписването ми съм прехвърлен към друг диспансер (тъй като помолих по рано да ме изпишат) за прегледи и изследванич и продължавам домашно лечение.

Въпросът ми е как ви изглежда? Имали нещо притеснително? Много ми е неясна историята с срастването. При последния ехограф лекарката ми каза да правя дихателни опражнения, да ям повече белтъци и да пич повече течности.Притесняшаме дали самото срастване се лекува като цяло и дали в моят случай е проблем, и ако може някакви съвети с борбата срещу него.

Благодаря! Ако имате въпроси за уточнение ще се радвам да отговоря!

д-р Цончев

Re: Туберколозен Преврален Излив

Мнение от д-р Цончев » 17 апр 2018 21:01

Ако тия сраствания не ви причиняват болка, дискомфорт или др. оплаквания - нямапроблем, ще си живеете с тях. Принципно ако се окаже че много пречат се махат с операция но във вашия случай вероятно н яма да се стигне до там

dimchoff

Мнение от dimchoff » 17 апр 2018 22:03

Като цяло да - представляват известен дискомфорт. В началото неможех да се излихам без да ме заболи. Сега ме боли в лява горна част при дълбоки вдишвания. Не много, но достатъчно да е неприятно. Нещо друго обезпокояващо има ли ?

Благодаря ви много д-р Цонев!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 апр 2018 22:07

Не като цяло... т.е. аз не се сещам в момента. Ако се адаптирате към тия усещания не виждам проблем.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”