ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Фиброзни промени

Модератори: админ, консултанти

Константин Матеев

Фиброзни промени

Мнение от Константин Матеев » 05 авг 2017 08:09

Здравейте,

Преди няколко дни правих рентгенова снимка на бял дроб и констатациите са следните:
Разгънати белодробни половини.
Вдясно паракардиално има зона на намалена просветляемост на белодробния паренхим, със задебелени стени на ортогонално проектиращите се бронхиални просвети. Структурата е мрежовидна, както при начални фиброзни промени.
Хилусните сенки са с фиброзно преструктурирана съдова структура, без данни за застой.
Няма данни за течност в плевралните кухини.
ССС-Уплътнена аорта.
На фона на фиброзни промени, не може да се изключи възпалителен процес вдясно базално.

Снимката правих по препоръка на личния лекар, след като вече от почти три седмици имам оплаквания от хрема, леки болки в гърлото и засилваща се упорита кашлица, свирещо дишане и т.н. Пих 7 дни Цефзил, после минах на Левокса, вчера бях и на преглед при пулмолог, който чу хрипове и потвърди лечението с Левокса за 10 дни и ми изписа още медрол и ердомед. Назначи ми кръвни изследвания, които бяха в норма, с изкл. само на един показател - RDW - 14,9%.

Притеснявам се обаче от находките от рентгена. На 61 години съм, бил съм пушач над 30 години /по кутия средно на ден/, преди да ги откажа преди 5 години и тези фиброзни промени ми звучат плашещо.

д-р Ал. Игнатова

Re: Фиброзни промени

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 09 авг 2017 15:46

Здравейте, фиброзните промени са хроничен процес и едва ли имат общо с текущата ви инфекция. Най-вероятно се дължат на дългогодишното тютюнопушене. Вярно е, че при увредени бели дробове техните инфекции отнемат повече усилия и време за да се излекуват, но не смятам,че има причина да се тревожите.
Най-подходящата мярка вече е взета - спирането на цигарите.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”