ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Възможно ли е заразяване?

Модератори: админ, консултанти

nikeman

Възможно ли е заразяване?

Мнение от nikeman » 16 юни 2017 20:47

Професията ми е свързана с работа с хора, наскоро преди 2 дни имахме работа с туберколозно болен, който се лекува в болница. Трябваше да го взема от една стая и да го закарам до друга но бях без санитарна маска, влязох на две крачки в стаята, там болния говореше с другите хора, които бяха с маски, и излязах от стаята след това, човека си сложи маска на лицето и го закарах до другата стая. През цялото време той беше зад мен и в другата стая като влезе аз останах около 10 секунди и излязох, а той си беше с маска. Не съм говорил с него, нито съм го докосвал. След това си измих ръцете. Възможно ли е по някакъв начин да съм се заразил, защото вечерта малко ме дразнеше гърлото и прокашлях няколко пъти с храчки, но и преди съм имал такава кашлица и отделно имам разстройство и неприятно усещане в корема. Не съм имал изпотявания през нощта, температура, или други оплаквания. Имам БЦЖ ваксина, на 26г. съм. И къде мога да си направя профилактичен преглед, при личния лекар ли трябва да ходя.

д-р Цончев

Re: Възможно ли е заразяване?

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 13:15

Значи сте ваксиниран, какво му се притеснявате, аз редовно работя с болни пациенти от туберкулоза в реанимация, но си имам имунитет и не се притеснявам.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”