ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Възможно ли е заразяване?

Модератори: админ, консултанти

nikeman

Възможно ли е заразяване?

Мнение от nikeman » 16 юни 2017 20:47

Професията ми е свързана с работа с хора, наскоро преди 2 дни имахме работа с туберколозно болен, който се лекува в болница. Трябваше да го взема от една стая и да го закарам до друга но бях без санитарна маска, влязох на две крачки в стаята, там болния говореше с другите хора, които бяха с маски, и излязах от стаята след това, човека си сложи маска на лицето и го закарах до другата стая. През цялото време той беше зад мен и в другата стая като влезе аз останах около 10 секунди и излязох, а той си беше с маска. Не съм говорил с него, нито съм го докосвал. След това си измих ръцете. Възможно ли е по някакъв начин да съм се заразил, защото вечерта малко ме дразнеше гърлото и прокашлях няколко пъти с храчки, но и преди съм имал такава кашлица и отделно имам разстройство и неприятно усещане в корема. Не съм имал изпотявания през нощта, температура, или други оплаквания. Имам БЦЖ ваксина, на 26г. съм. И къде мога да си направя профилактичен преглед, при личния лекар ли трябва да ходя.

д-р Цончев

Re: Възможно ли е заразяване?

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 13:15

Значи сте ваксиниран, какво му се притеснявате, аз редовно работя с болни пациенти от туберкулоза в реанимация, но си имам имунитет и не се притеснявам.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”