ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Задух и други проблеми

Модератори: админ, консултанти

Barbarian

Задух и други проблеми

Мнение от Barbarian » 11 юни 2017 10:33

Привет на всички! Много съм благодарен, че такъв форум(сайт) съществува - желая ви бъдещи успехи и здраве!
Сега към проблема ми..... На 24 години съм/мъж - пуша цигари от две години (с 6 месеца пауза) - през последните няколко месеца, пуша изключително разредено - по-малко от 3-4 цигари на ден, като има и изключения (няколко дни без да изпуша цигара и понякога- повече от 5 до 10 ):
В последните няколко дена усещам голям задух и недостиг на въздух (притеснение/тежест) при вдишване в горната част на дробовете си - когато се прозявам и поемам въздух с широко отворена уста, проблемът отшумява за бързо и мога да дишам нормално, но усещам леко парене в някои части от белите си дробове (обикновено лява и дясна долна част) - процесите са придружени с редки пристъпи на суха кашлица и "трептене/изтръпване" на гърдите след няколко минути дълбоко дишане.
Макар и носещо ми голям дискомфорт, това оплакване не ми пречи да се разхождам и тренирам(бягам) с темповете, с които го правех преди.
Преди няколко дена, след изпушване на две цигари, просто не успях да спя от болки в дробовете и започнаха първите симптоми. Оттогава не пуша цигари и не усещам болка, но задуха остана.
Вчера изпуших две цигари и ми направи впечатление, че докато пуша втората, просто усетих такъв недостиг на въздух в дробовете си, че бързо и пригасих и захвърлих. Още един фактор, който може да се окаже и минорен, но все пак да споделя - ям много малко месо (веднъж в седмицата за едно ядене) и това е в последно време, и е по лични причини - не знам дали има връзка с посочените горе оплаквания.

Че ще спирам цигарите след тези оплаквания - това е ясно, но бих искал, в заключение, да ви запитам - имали ли сте подобни оплаквания - знаете ли / предполагате ли, какъв е проблемът? Готов съм да ви предоставя всякаква допълнителна информация и конкретики! Питам първо вас, понеже виждам, че тук има много адекватни хора, които дават много добри съвети и второ, от години си нямам взимане - даване с доктори(не съм боледувал от 2013 насам) и се чувствам в перфектно състояние - надявам се тази тенденция да продължи и за в бъдеще!

Поздрави !

veselin ivanov

Re: Задух и други проблеми

Мнение от veselin ivanov » 12 юни 2017 23:40

еми ,ако бягаш ,като някой развъртян много бързо си хобиш сърцето...разбъркваш си и биологическия ритъм,..цигарите нямат нищо общо....то и фидел кастро пуши цял живот пури ,и живя сто години....ама има и една китайска погаворка КОЙТО ДИША ПО-БЪРЗО ,ПО-БЪРЗО ЩЕ УМРЕ!
А МЕСО СИ ХАПВАЙ ,....САМО ЧИСТО СВИНСКО! :lol:

Barbarian

Мнение от Barbarian » 13 юни 2017 12:03

няма как да се мине и без форум тролове :D

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 13 юни 2017 22:14

трол

Тълковен речник
Чудовище в скандинавските народни поверия. Троловете са свръхестествени същества подобни на великани и обикновено враждебно настроени към хората. Смятало се е, че троловете били от камък, с очи от диаманти, похапващи хора, но основното им меню било също камъни. Троловете са нощни същества, тъй като се раждат от камъка и на слънчева светлина се превръщат отново в камък.
Трудно тълкуваш тази истина ,която съм ти казал!? :?:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 20:07

Белият дроб попринцип неболи.Боли плеврата и структурите на гръднатастена. В случая навашата в ъзраст не очаквам някаква особена патология, възможно е при пушене да правите лек бронхоспазъмиот там да ви идват оплакванията. Нищо страшно няма, спрете да пушите и си тренирайте спокойно

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”