ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

има ли риск

Модератори: админ, консултанти

ivan.petkow 68

има ли риск

Мнение от ivan.petkow 68 » 05 юни 2017 18:19

здравейте . неска минах до един строеж . на пътното платно беше разпилян цимент или нещо такова не знам какво точно беше. минаваха коли и се бе дигнах облак прах . аз го вдишах нямаше как да заобиколя има ли риск от еднократно вдишване?

ivan.petkow 68

Re: има ли риск

Мнение от ivan.petkow 68 » 06 юни 2017 19:29

също да допълния футболен фен съм . ходя от време на време на мачове 5-6 пъти в годината . както знаете хвърлят се димки и тн и почти винаги ми се е налагало да вдишвам . спортувам активно и искам да попитам много вредни ли са димките при вдишване ? дали може по някакъв начин да съм си увредил белия дроб . Спорта е триатлон който практикувам и там трябва много дишане и мисля да спра да ходя по стадионите как мислите ? Мога ли да отида някъде да ми прегледат дроба?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 06 юни 2017 19:51

Относно цимента - едва ли ще Ви стане нещо за толкова кратко време, плюс това едва ли сте дишали дълбоко точно тогава.
Относно димките - там вече е друг въпрос. Ако са самоделки реално се слагат кой квот знае или е чул, а дали е химически грамотен и знае какво прави - не е ясно. Едва ли ще има вреда за тялото Ви от един път, но знае ли човек. Едва ли има статистика и наблюдения в дългосрочен план относно вредата за феновете от димките по стадионите. Дори и някой да е пострадал от нещо, то то ще е много след обдимяването.
Стадионът е страхотно място за избиване на чивия, но тези димки вероятно трябва да се забранят и от лидерите на фен-клубовете, защото официално са забранени.
За да видите как са белите Ви дробове може да посетите пулмолог.
Поздрави!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

ivan.petkow 68

Мнение от ivan.petkow 68 » 07 юни 2017 15:14

последен въпрос имам. Последния мач на който бях беше преди почти 2 месеца от тогава редовно бягам в планината . Може ли с тренировки да изчистя това което съм вдишал и бели дроб има ли способност да се самоизчисти или каквото съм поел си остава и това е . ще ми пречи ли на спорта?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 07 юни 2017 22:11

Продължавайте със спорта. Ще се изчистите.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”