ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Снимка на бял дроб дете на 2г. 9м

Модератори: админ, консултанти

ginkala

Снимка на бял дроб дете на 2г. 9м

Мнение от ginkala » 30 май 2017 18:41

Синът ми е с кашлица от няколко дни, няма температура, жизнен е. Има изкаран бронхиолит ноември с ниска температура беше тогава и спазъм. Януари се разболя имаше хрипове в белия дроб, но нямаше спазъм. Сега пак в неделя започна да кашли по познатия ми начин нон стоп без спиране и сякаш насила, което по някое време води до повръщане. Отидохме на лекар, каза спазъм на белия дроб имал от едната страна и ни прати на снимка.
Това е описанието :
Разгънати белодробни половини. Вдясно базално и паракардиално се намира зона на сгъстен съдов и перибронхиален рисунък, без данни за оформени инфилтративни огнища. Не се дефинира рентгенопозитивна сянка, суспектна за чуждо тяло. Не личат огнищни или инфилтративни промени в паренхима. Без течност в пл. кухини, неувеличени хилусни сенки. CCC : в норма.
Липсва заключение.
Лекарката е разтълкувала резултата на мъжа ми с думите, че синът ни има бронхиолит и наченки на сега започваща пневмония, която не се чувала на слушалки.
Това заключение отговаря ли на думите на лекарката ?
Защото е жизнен и без температура , не изглежда като болен от пневмония...
Иначе след първта инхалация с вентолин започна да кашли влажно и отхрачващо и не така мъчително...

д-р Георгиев

Re: Снимка на бял дроб дете на 2г. 9м

Мнение от д-р Георгиев » 30 май 2017 22:32

Здравейте! Съветвам Ви да се доверите на личния лекар, когото сте избрали и който познава как боледува Вашето дете.

Ако все пак имате някакви съмнения, винаги може да потърсите второ мнение. Във форум трудно може да се даде адекватна оценка, най-малко поради факта, че детето не може да бъде прегледано.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”