ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Необясним задух

Модератори: админ, консултанти

Lando

Необясним задух

Мнение от Lando » 16 май 2017 17:58

Здравейте,

в последните години ми се появява задух, или по-точно казано чувство за недостиг на въздух, все едно не мога да си поема дълбоко въздух и нещо ограничава дробовете ми физически. Тези оплаквания се получават когато започна да спортувам редовно. Появяват се след физическо натоварване, в покой, както и по време на спорт. Като спорт практикувам само бързо ходене и тичане, 2-3пъти седмично. В периоди в които не спортувам това изчезва. Преди година ходех на фитнес редовно и тогава също се появи, спрях да ходя и се оправих. Ходих на лекар, правиха ми кардиограми, велотест, ехокардиография, функционално изследване на дишането...и нищо. Казват ми, че е на нервна почва. Въпросът ми е, как така като е на нервна почва се появява само при редовен спорт, при положение, че в периодите без спорт стресът не ми е по-малък? На какво ако не на стресът може да се дължи и има ли къде да си направя функционални изследвания, като тези, които минават футболистите примерно, та да разбера какво ми се случва веднъж завинаги?
Благодаря.

д-р Цончев

Re: Необясним задух

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 21:45

Аз лично не мога да преценя във вашия случай за какво може да се касае, не съм специалист, по-скоро спортен лекар потърсете да даде идея.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”