ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Странно чувство в края сплит

Модератори: админ, консултанти

MopkoB

Странно чувство в края сплит

Мнение от MopkoB » 06 мар 2017 17:45

Здравейте, надявам се да не съм объркал мястото за темата.
Малко история на последния един месец. Първо имах доста остра кашлица и в момента който се появи кървава храчка отидох на лекар. Личния ми лекар каза ,че е от напъване и ми изписа Мукосолван и някакви хапчета за успокояване на кашлицата. За около седмица се оправи кашлицата почти изчезна , но след това се появи доста сериозна хрема която се оказа синузит, което се видя от снимката съответно се започна лечение на него със антибиотик, и от него се излекувах в рамките на седмица. На кратко една седмица кашлица , една седмица синузит. След като приключих антибиотика миналата неделя 26.02 всичко беше наред , но към сряда - четвъртък се появи едно странно чувство в края на слънчевия сплит и я чувствам сякаш в бронхите точно където се разделят за белите дробове. Пушач съм и при пушене ,чувството се засилва. Не изпитвам болка , нямам и проблем с дишането, тоест не е затруднено. При поемане на въздух с максималния капацитет на дробовете , чувството също не се променя. Не мисля ,че проблема е от стомаха, тъй като при хранене няма никаква променя, само при пушене се засилва и сутрин го няма или почти не го усещам ,докато не запаля цигара, за това и спрях да пуша надявам се за постоянно :). Възможно ли е в следствие на кашлицата и пушенето да се е получило някакво възпаление в тази област или да е начален стадии на бронхит?.

д-р Цончев

Re: Странно чувство в края сплит

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 17:30

Вероятно е трахеобронхит, ще премине постепенно.

MopkoB

Мнение от MopkoB » 09 мар 2017 15:05

Благодаря за отговора. Проблема обаче се задълбочи и мисля ,че се оказаха киселини, тъй като на 6-ти вечерта така нареченото странно чувство прерасна в чувството ,че все едно нещо ми гори зад слънчевия сплит, което много ме стресна. Забелязах ,че като стоя прав усещането намаля , и поради този факт прецених ,че можеби са киселини. На следващия ден взех да спазвам препоръчани неща против киселини, да ям по-малки порции по- често , да избягвам храни и други съвети и си взех от аптеката Талцид. Изгарящото чувство почти изчезна и има леко чувство на тежест в стомаха след хранене дори и да не съм ял много. Въпроса ми е тъй като за първи път имам киселини ( или поне си мисля ,че е това ) и вече чувствам подобрение предвид предприетите мерки , нужно ли е да ходя на лекар за по подробни изследвания. Тоест за какво време може да се очаква възстановяване от кризата или няма възможност да се оправя само с режим на хранене и задалжително трябва да посетя лекар за допълнителни изследвания и по конкретно лечение. Питам тъй като доста хора страдат от киселни и не ми се иска да взимам лекарства просто за всеки случай.
Весел и усмихнат ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 мар 2017 15:52

Пробвайте известно време с Талцид, може да вземете и малко Ранитидин 2х150
Ако това не реши проблема ще е добре да ви види гастроентеролог

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”