ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Тъпа болка в гърдите.

Модератори: админ, консултанти

Denisx

Тъпа болка в гърдите.

Мнение от Denisx » 05 фев 2017 23:38

Здравейте,

Мъж съм на 24 години. От половин година +- имам тъпа болка в гърдите, не е покрай зърната а е между тях. Самата болка я усещам "повърхностна" сякаш е в самите мускули. От време на време изчезва, но е силно чувствителна. Например съм забелязал, че ако нещо съвсем леко притиска гърдите (дори и блуза с цип) се появява и в повечето случай дърпам блузата, защото ми е некомфортно. В други случай пък нямам проблеми. Най-големия проблем е, че понякога ако много рязко направя някакво движение и ме стяга доста сериозно и след 4-5 секунди ме отпуска, но като цяло това рядко се случва. Един път се изкашлях и пак така ме стегна силно. Също доста рядко, но понякога не ми е особено комфортно да седя прав дълго време. Мога да стоя, но ми се иска да седна.

Задух не получавам при нормалните задачи в ежедневието, нито пък съм забелязал да се уморявам по-бързо при тичане.

Ако има значение, пушач съм, но не от най-активните - 5-7 цигари на ден.

Възможно ли е да имам невралгия понеже вече съм карал такава? Като по-малък имах невралгия при тестисите и пак беше тъпа болка през повечето време и от време на време ме стягаше сериозно за кратко, но доктора тогава ми каза, че с времето ще отшуми и да имам по-активен полов живот ако искам по-бързо да отшуми. Трябва ли да се притеснявам и да ида да си снимам гърдите и да се видя със специалист? И ако да, в София кой бихте ми препоръчалите тъй като съм поредния пришълец в града.

д-р Цончев

Re: Тъпа болка в гърдите.

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2017 18:36

Възможно е да е невралгия, възможно е ако спортувате да е и с мускулен произход болката.

Denisx

Мнение от Denisx » 13 юни 2017 19:45

Периодично продължавам да си имам тъпи болки от време на време. Чувстват се повърхностни ,но започвам да се съмнявам, че не е мускулно, а с дробовете. На какъв доктор трябва да ида да се прегледам, защото започвам да си мисля глупости?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 13:16

Дробовете не болят. Боли плеврата и гръдната стена - ребра, мускули и т.н. структури.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”