ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

вода в белите дробове

Модератори: админ, консултанти

Д-р.Хинкова

Re: вода в белите дробове

Мнение от Д-р.Хинкова » 04 фев 2008 11:42

Съжалявам,ако съм ви обезсърчила,но за съжаление въпросът с трансплантациите у нас седи така.Лечението на декомпенсиралата цироза е комплексно и поддържащо.Т.е. лекуват се конкретните прояви на недостатъчност на функцията на черният дроб-отоците,жълтеницата(ако я има)събирането на вода в белия дроб и още много други прояви.
За всеки случай се преценява конкретно нуждата от лекарства.
В София добри специалисти по тези проблеми има в клиниката по Гастроентерология към болница "Царица Йоанна"
Ако решите да се лекувате в София се обадете за да ви насоча към конкретни специалисти.

keri0123

Мнение от keri0123 » 05 фев 2008 23:50

добър вечер!!!писали сте ми че може да ме насочите към добри специалисти.моля кажете къде да отидем.мерси предварително.бях ви попитала и колко долу горе се живее с такава диагноза?знам,че е индивидуално,ама все пак казвам долу горе.

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 06 фев 2008 12:07

Добри специалисти има в София.Клиника по Гастроентерология към болница "Царица Йоанна"-бивш ИСУЛ.
Препоръчвам ви Проф.Григоров,Доц.Владимиров.А що се отнася до прогнозата за продължителност на живота зависи от настъпилите усложнения и последващата поддържаща терапия!Както сама разбирате конкретно нищо предварително не може да се каже!

keri0123

Мнение от keri0123 » 06 фев 2008 14:24

той всъшност е в мвр-болница в софия,защото е бивш служител на мвр.правили са му скопия на вътрешните органи незнам как се казваше :oops: и са казали,че са добре(панкреас,далак и т.н.).това добра прогноза ли е за по-продължителен живот?

keri0123

Мнение от keri0123 » 06 фев 2008 14:25

извинета за правописната грешка-всъщност,грешка на клавишите

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 07 фев 2008 12:15

В МВР болница има много добри специалисти!
Състоянието се следи динамично!Добра прогноза е ,че панкреас и далак са със запазена функция!

melis

Мнение от melis » 03 май 2015 23:20

Здравейте:)
Исках да ви попитам една моя приятелка е болна от тумор на белия дроб и снощи дробовете и са събрали вода лекарите са се опитали да махнат водата но първия път не се е получило а от втория път май е станало.Преди години я оперираха от друга болест и излезе че е имала рак.
Може ли да ми кажете има ли надежда да се оправи. :( :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 май 2015 07:40

Без допълнителна информация за състоянието на жената няма какда се отговори на такъв въпрос.

The night sky

Мнение от The night sky » 13 фев 2017 20:00

Привет, искам да попитан и аз при подобни ситуации коя е адекватната реакция.

Пациента е на 85 години има вода в белите дробове в следствие на което и уголемено сърце.
Опциите са две, да влезе в болница или да стои у дома.

Не мога да преценя дали ще е добре да се подложи на дренаж за лице на тази възраст...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 фев 2017 22:01

Водата в белите дробове е в следствие на уголеменото сърце. Трябва да постъпи в болница, да се направи дренаж и да се стабилизира сърцето доколкото е възможно. Дренажа не е проблем, даже ще облекчи състоянието на човека.

The night sky

Мнение от The night sky » 14 фев 2017 12:27

Благодаря д-р Цонев, довечера ще се опитаме да го вкараме в болница, денем трудна работа, с тези опашки и това чакане.

Най сериозните проблеми са около белите дробове и сърцето.
Пациента никога не е пушил и никога не е пиел, не мога да си обясня как си е увредил сърцето, най вероятно сте прав, първо сърцето и после дробовете, най вероятно е от нездравословното хранене довела до някоя болест, която не е била хваната на време.

Четох освен дренажи се правят в подобни ситуации и пункции както и талкиране.
Мисля че до талкиране няма да се стигне но поне да се помогне на пациента и да се облекчи състоянието му.

В неподвижно състояние е добре, при съвсем малко движение и показателите на сърцето скачат а дишането става затруднено.

Мен ме притеснява недостига на кислород в пациента, отразява се сериозно .
Кара пациента да се чувства отпаднал, губи все повече апетит, и вкарва пациента често в спящ режим, обяснявам си го с недостига на кислород в мозъка и като цяло в цялото тяло.
Най много ме притеснява апетитът трудно е да накараш 85 годишен да се храни.

В такива случаи може ли да се подхранва венозно със системи у дома след болнична терапия.
Или след като се стабилизират нещата апетитът ще си дойде на място до следващите усложнения.

Коя е най добрата практика в тази ситуация, в най добрият случай колко ще се удължи живота на пациента и в най лошия случай съответно.

Разбирам че нещата са много комплексни и зависят от много фактори за това конкретизирах до в най добрият случай и в най лошият.

Чувал съм че става въпрос в най добрите случаи от няколко месеца до година.

Това източване на вода колко често ще се налага, разбирам че е необратим процес особено при хора в напреднала възраст, които няма как да се подложат на хирургическа намеса.

Благодаря много, радвам се че има активни доктори във форуми, по време на прегледи нещата се случват под напрежение и динамично и не остава време д апопиташ за детайли.

Често не се ангажира никой с прогноза.

Основната дилема е кой е най добрият избор за лицето, ако наистина терапията ще облекчи пациента това е много добра възможност и не трябва да се пропуска но ако ще тормози пациента с болки и агония бих предпочел да си стои у дома и на спокойствие да се случи неизбежното.

Благодаря отново за активността ви и поздрави!

The night sky

Мнение от The night sky » 14 фев 2017 15:18

Сега видях и кръвните резултати, хемоглобинът е със стойност 61, ще трябва и кръвопреливане.

Задачата с изтеглянето на водата изглеждаше лесна, дори може да се направи от лекар у дома но това с преливането на кръвта е свързано с ходене в болница и и активно местене на пациента, това е доста изморително за него.

Не знам как да постъпя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 21:49

За човек на възраст 85г. може да се очакват всичките тия проблеми.
Вероятно се касае за сърдечна недостатъчност, която води до излив в плеврата
Плевралната пункция ще облекчи нещата.
Прогноза - много трудно може да се даде.
Добрее да се изясни тази анемия - вероятно зад нея се крие и нещо друго, което води до обостряне на състоянието. Това също влошава прогнозата
Вземете си в къщи кислороден концентратор или бутилка с кислород и редуцир вентил и периодично да се дава на човека по малко кислород, но не по много...

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”