ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Продължителна кашлица.

Модератори: админ, консултанти

Sundawn

Продължителна кашлица.

Мнение от Sundawn » 17 яну 2017 19:41

Здравейте. Пиша, защото мисля, че моят личен лекар не може да ме излекува и се чудя какъв лекар да посетя. Малко преди Нова Година ме диагностицира с остър катар на горните дихателни пътища, изписа ми Левофлоксацин, Димекс и някакви прахчета. Почти се бях оправил, докато към 3-4 Януари започнах да кашлям и отново имах усещане за парене в гърлото. Посетих личния си лекар отново, като той дори не ме прослуша, въпреки че му казах, че кашлям и съм бил на антибиотик буквално до преди 2 дни. Отново ми изписа Димекс и трахизан. Гърлото се оправи за 2-3 дни, но кашлицата продължава от тогава и не знам как да я махна. Когато кашлям, усещам как сякаш се удря някъде, но не е типичната суха кашлица, която боли - имал съм я много пъти. Секрет има, но е много малко. В събота ходих при дежурен лекар, защото лекарствата бяха свършили. Той ми изписа Либексин и Хексоралетен (второто не знам защо, но го взех). До сега няма никаква промяна - продължавам да кашлям, мога да кажа, кашлям сравнително малко, но няма подобрение. Само да спомена - нямам никакви други симптоми, чувстрам се много добре. Не знам какво трябва да стане, че личният ми лекар да ме излекува, налага ли се снимка? Какъв лекар трябва да посетя ако преценя, че моят не може да се справи? Благодаря!

д-р Цончев

Re: Продължителна кашлица.

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2017 19:23

Ако нямате температура, отпадналост, нощно изпотяване и др. тревожни симптоми, не виждам повод за притеснение. Кашлицата постепенно ще отмине, не е необходим още антибиотик а по-скоро локалнисредства, каквито са ви предписали.

Sundawn

Мнение от Sundawn » 19 яну 2017 22:45

Не, нямам никакви други симптоми, даже се чувствам много добре. Няколко човека ми казват същото, аз обаче просто не съм имал толкова продължителна и такъв тип кашлица, затова реших да взема направление за специалист и утре ще го посетя. Това не се търпи просто, постоянно усещам вътрешно как ме мъчи да кашлям... Благодаря!

Sundawn

Мнение от Sundawn » 14 фев 2017 20:39

Здравейте отново. След няколко седмици тъпкане с лекарства и никаква промяна с моята кашлица, днес отидох при личния, казах му, че искам направление, след което отидох при пулмолог, прегледа ме, каза че няма нищо притеснително, но е хубаво да отида на снимка. Отидох и лекаря, който преглежда снимките каза, че имам бронхит. Не знам как е възможно 3 различни лекаря да ме въртят и да ме тъпчат с лекарства почти 2 месеца и чак четвъртия да ме прати на снимка... Изписа ми 2 различни сиропа и каза да ги пия 2 пъти. Ето я и снимката, която не е много качествена, но все пак...:

Изображение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 21:43

Аз лично също не виждам нещо притеснително на снимката. Какви сиропи пиете?

Sundawn

Мнение от Sundawn » 17 фев 2017 22:31

Пия Синекод и Бронхетамин, 4 пъти по 15мл., като лекаря каза да повторя рецептата, а ако се наложи и да я потретя. Притеснява ме факта, че за Бронхита пише, че продължава 2-3 седмици, а аз кашлям от месец и половина, въпреки че едва този лекар ме изпрати на снимка и диагнозата е поставена преди 2 дни, а лекаря е четвъртия, при който ходя. Спомена, че тези сиропи са за спиране на кашлицата, а не за къртене, просто защото няма какво да се кърти. Предполагам е нужно време, за да спре кашлицата. Към този момент може би честотата и е намаляла малко, но все още усещам това "удряне". Относно лекарствата - ако след потретването не съм оздравял, ще отида отново.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 23:02

Снимката е чиста според мен, кашлицата постепенно ще премине. Храчки ли имате или ви дразни?

Sundawn

Мнение от Sundawn » 17 фев 2017 23:50

Изкарвам по малко секрет (храчка), но не на всяко кашляне, а само ако се напъна да се изкашлям по-силно, само тогава, и както казах - секрета е много малко. Неприятно е чувството, което отвътре те подтиква да кашляш. Самата кашлица не е болезнена, като типичната суха кашлица. Иначе, чувствам се много добре и нямам никакви други симптоми. Меря си температурата всеки ден и винаги е около 36,7 - 36,8. Няма смисъл да Ви занимавам повече - получих отговора, който ме интересуваше. Ще продължавам да си пия лекарствата и се надявам максимум след потретването, вече да съм оздравял. Ако не - ще се ходи пак. :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 21:35

Ше се изчисти и кашлицата постепенно.

Sundawn

Мнение от Sundawn » 23 фев 2017 22:10

Здравейте отново, д-р Цончев! Днес отново бях на преглед, защото сиропите не помогнаха, въпреки че ги изпих 2 пъти. Бях забравил да спомена на лекаря, както и тук, че преди няколко месеца ми откриха бактерия Ауреус в гърлото. Според лекаря е възможно да има връзка между кашлицата и трудното и лекуване, и бактерията, затова реши да ми назначи микробиологично изследване, за да сме сигурни дали още я имам (защото я лекувах с антибиотици и курсово лечение, което още не е свършило). Вие мислите ли, че може тя да е проблема? Смятате ли, че е време да ми бъдат предписани антибиотици? Лекаря ми каза да изпия още веднъж сиропите, докато стане понеделник, за да му занеса изследването. Може ли да бъде излекуван този остър бронхит без антибиотик? Благодаря Ви отново!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2017 21:36

Възможно е да е от стафилокока, но ако няма температура и по-тежки оплаквания не мисля че трябва да се включва антибиотик.

Sundawn

Мнение от Sundawn » 03 мар 2017 12:16

След направените изследвания се оказа, че бактерията е изчезнала. Назначиха ми 10 дневен курс със Зинат, който свършва след 4-5 дни. Честотата на кашлицата намаля, но удрянето в гърдите все още си го има, когато се изкашлям по-силно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 17:31

Нормално е, постепенно ще изчезне.

Sundawn

Мнение от Sundawn » 25 мар 2017 13:47

Здравейте отново. Вчера бях на преглед в Стара Загора. Лекарката ме изслуша, прегледа ме внимателно и каза, че няма нищо сериозно. Направи ми и спирометрия, която показала перфектни резултати. Изписа ми 20 дневни инхалации с някакво кортикостероидно лекарство, които трябва да бъдат по 2 пъти на ден - сутрин и вечер. Тези инхалации трябвало да помогнат на бронхите да се възстановят след дългия период на раздразнение. Вредни ли са тези кортикостероиди или няма причина да се притеснявам? Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 мар 2017 13:05

Не се притеснявайте, кортикостероида в случая действа локално.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”