ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

до д-р Цончев

Модератори: админ, консултанти

teaq

до д-р Цончев

Мнение от teaq » 06 яну 2017 17:52

Здравейте д-р Цончев,ще ви бъда благоодарна ако ми обясните това което напиша.Дъщеря ми на 13 години лежа в болница за пневмония.Вливаха и венозно 6 дена Зинат.Сега е на Аугментин на 8 часа по 625 мг.Диагнозеата с която е изписана е Уплътнени хилуси.Умерено усилен перихилерен рисунак.Левкоцитите и са 8,6,СУЕ -7мм.CRP-от 10 на 7,6.Хемоглобина 138.Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите.Приятен ден.И щастлива нова година

д-р Цончев

Re: до д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2017 20:59

В заключението от рентгена няма данни за пневмония, дории остатъчна. Това, което е описано съответства на възпалителни изменения по типа на бронхита. Не виждам нещо притеснително в тази находка, постепенно белодробната находка ще се доизчисти.

teaq

Re: до д-р Цончев

Мнение от teaq » 07 яну 2017 21:08

Много ви благодаря д-р Цончев

teaq

Re: до д-р Цончев спешно

Мнение от teaq » 13 мар 2017 21:36

Здравейте д-р Цончев,пиша вече 2 пъти и не ми излиза съобщението към вас.Дъщеря ми е на 13 г и и откриха преди 3 месеца пролапс на митралната клапа,кардиолога каза че не е опасно стига клапата да не се прегъне.Но не това ме притеснямява днес и откриха пневмония в ляво,сърдечно съдова сянка неувеличена.Това добре но кое ме притести ------Промининра вляво дъгата на трункус пулмоналис,моля ви бихте ли ми обяснили какво е това и опасно ли е,днес само чувам от лекари не е опасно и повече кръвоноснабдяване на аорта на клапи и т.н,претеснява ме пролапса да не се е огънал,защото когато е гледа кардиолог каза че нищо страшно няма стига да не се огъне и това -Промининра вляво дъгата на трункус пулмоналис,да не е огъване клапата на пролапса.Моля ви д-р Цончев много съм претиснена и ще се радвам аако ми отговорите,и ме извинете за грешките ако съм допуснала в правописа но съм много притеснена.Благодаря ви

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”