ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Налагат се заради високите температури
Избягвайте храни, които съдържат Е211 и витамин С
Бета-амилоидът се образува заради него

до д-р Цончев

Модератори: админ, консултанти

teaq

до д-р Цончев

Мнение от teaq » 06 яну 2017 17:52

Здравейте д-р Цончев,ще ви бъда благоодарна ако ми обясните това което напиша.Дъщеря ми на 13 години лежа в болница за пневмония.Вливаха и венозно 6 дена Зинат.Сега е на Аугментин на 8 часа по 625 мг.Диагнозеата с която е изписана е Уплътнени хилуси.Умерено усилен перихилерен рисунак.Левкоцитите и са 8,6,СУЕ -7мм.CRP-от 10 на 7,6.Хемоглобина 138.Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите.Приятен ден.И щастлива нова година

д-р Цончев

Re: до д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2017 20:59

В заключението от рентгена няма данни за пневмония, дории остатъчна. Това, което е описано съответства на възпалителни изменения по типа на бронхита. Не виждам нещо притеснително в тази находка, постепенно белодробната находка ще се доизчисти.

teaq

Мнение от teaq » 07 яну 2017 21:08

Много ви благодаря д-р Цончев

teaq

Re: до д-р Цончев спешно

Мнение от teaq » 13 мар 2017 21:36

Здравейте д-р Цончев,пиша вече 2 пъти и не ми излиза съобщението към вас.Дъщеря ми е на 13 г и и откриха преди 3 месеца пролапс на митралната клапа,кардиолога каза че не е опасно стига клапата да не се прегъне.Но не това ме притеснямява днес и откриха пневмония в ляво,сърдечно съдова сянка неувеличена.Това добре но кое ме притести ------Промининра вляво дъгата на трункус пулмоналис,моля ви бихте ли ми обяснили какво е това и опасно ли е,днес само чувам от лекари не е опасно и повече кръвоноснабдяване на аорта на клапи и т.н,претеснява ме пролапса да не се е огънал,защото когато е гледа кардиолог каза че нищо страшно няма стига да не се огъне и това -Промининра вляво дъгата на трункус пулмоналис,да не е огъване клапата на пролапса.Моля ви д-р Цончев много съм претиснена и ще се радвам аако ми отговорите,и ме извинете за грешките ако съм допуснала в правописа но съм много притеснена.Благодаря ви

pamela143

Мнение от pamela143 » 05 мар 2018 00:00

Здравейте д-р Цончев, момиче на 21 съм и имам подобен проблем. Тази зима (януари месец) ме хвана грипа, който бързо прерасна в пневмония. Преди това се оплаквах на личния си лекар от болки в грудната област от дясно, преслушваше ме и отговаряше, че съм чиста нищо ми нямало, след множесто оплаквания месец някъде отново се оплаках и ме изпрати на рентген, който работеше след работното му време, направихме рентгена и се разбрахме да се чакаме да погледне снимката, да но не. Единствено погледна описанието (разчитането на снимката) и каза нищо ти няма спокойно. На 8 или 9 януари се разболях от грип. Започна с кашлица която не се повлияваше от хапчета, след което вдигнах висока темперетура може би към 39. Не си бях вкъщи тази 1 седмица, бях в друг град. След прибирането ми веднага отидох до личния лекар. Преслуша ме нищо ми нямало, грип било. Изписа антибиотик и този път направление за невролог защото все още се оплаквах от режеща болка в грудния кош, беше ужасна не можех да дишам с пълни гърди, след което изчезваше. След 2 дена отидохме при невролога, носейки снимката отпреди месец която бяхме правили и за която личния ми каза здрава си. Човека ме прегледа каза, че това не е свързано с никакви нерви, обяснихме му какво става. Поиска да види снимката и думите му бяха "Момиче не си добре, отивай на пумулог." Препрати ни при специалистка която ни изчака защото беше станало вече късно. Преслуша ме, премери темперетурата ми, но каза, че иска и рентген. Понеже беше след работно време и рентгена не работеше ме заведе само да погледне с него без снимка. Върнахме се и каза, че имам пневмония с излив до 4то ребро. Трябва да вляза в болница възможно най-скоро. Обясни, че отделението е препълнено ще може чак на 22.01 да ме приеме (след 3 дни),а до тогава изписа лечение със силни антибиотици за вкъщи. На 22.01 влязох в болница 5 дни ме лекувала с антиботик,който не повлияваше на излива, теглиха водата от белия ми дроб (малко количество за нужни изследвания).(Забравих да вметна, че лекарката която ме прегледа и хоспитализира, каза, че за тези 3 дни домашно лечение с предписаните от нея лекарства, излива бил намалял което е хубав знак). След 7 дни и ненамаляващ излив решиха да ми направят скенер. На 29.01 изтеглиха всичката вода от белия ми дроб (около 300 мл. беше) и назначиха скенер + кръвни изследвания. Скенера показа, че няма огнище в белия дроб, но има остатъчна вода, която според мен не е успял лекаря да изтегли (направи го без видеозон, до преди това вода винаги ми теглеха с видеозон.) . Кръвните ми изследвания също бяха добри по думите на лекарите. На 01.03 ме изписаха с още вода в белия дроб + антибиотично лечение за вкъщи и препращане от болницата към специалист в София, казаха ни да отидем при професор Данаил Петров в белодробната болница СБАЛББ „Св. София“. Отидохме при него в уречения час и ден със всички неща от болницата. Погледна скенера и ни изпрати на ехограф. Отидохме там прегледаха ме доста щателно (както до сега никой) жената явно лекарка каза, че не е страшно, здрава съм технчески, има около 10 мил вода останало, но щяла да се абсорбира от тялото ми. Върнахме се при професора да погледне ехографа и ми каза, че съм добре не съм била за в болница. (Притеснявах се защото ми предстоеше пътуване в Германия за 2 месеца, сега съм тук.) Каза, че няма проблем да летя и да пътувам, но ми предписа имуностимуланти. Известно време след това нямах никакви проблеми имах усещане за по-трудно дишане докато лежах на дясната страна и кашлях, но лекарите ми обясниха, че доста време ще си покашлям. На 8.02 отидохме до личния ми лекар за да му занесем документите. Беше се притеснил и каза за най-сигурно да си пуснем рентгенова снимка и кръвни изследвания. Същия ден бях вдигнала 37 градуса темперетура, която падна сам сама както и дойде. Пуснахме нещата оказа се, че все още имам вода и ни препрати личния при пулмулог този който ме лекува в болницата. Каза, че има завишени малко (белтъчини или левкоцити не помня) но показв аинфекция, изписа ми кортикостероиди за да не се получат сраствания (преднизолон кортико 5мг) и антибиотик американски бил мисля, че се казваше Авелокс, обясни да отидем на доктор отново в София. Толкова бях разстроена и казах на родителите си, че не искам да ходя никъде. Толкова време ме прехвърляха от един на друг, че ми омръзна. Изпратиха ни при професор без направление нищо, за което заплатихме огромна сума, не съм от богато семейство и знам колко пари родителите ми дадоха за това лечение, а те ме прехвърляга като топка от един на друг. Реших да изпия този антибиотик както ми каза лекаря, бил силен уж щял да ме оправи, но не отидох при другия. Изморих се психически, вече когато видя болница или лекари започвам да плача, минах през аз. От тогава се чувствам добре, кашлянето ми намаля значително пиех и мукуслован на своя глава (1 седмица след приключването на всички лекарства) заминах за Германия на практика, болките когато лежа на дясната си страна спряха, но от известно време забелязвам при по-голямо вдишване и не винаги ме боцка дроба. Правя упражнения които в София ми казаха да правя (Поемам дъх с пълни гърди и задържам докато мога или около 5-10 сек. след което издишам). Според вас нормално ли е след прекарана пневмония и излив в белия дроб да имам подобни неща (подръпвания). Личния ми каза, че плеврата ми се възстановява и трябва време, щяло да ме подръпва. Да чукам на дърво нямам темперетура около 36,3 до 36.6-7 стига. Не се чувствам зле, имам апетит дори качих кг, защото от престоя в болницата свалих около 5. Какво е вашето мнение? Благодаря Ви много и се извинявам за огромния роман. Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 мар 2018 19:53

Нормално е да имате подобни усещания след подобно п рекарано заболяване. С времето ще намалеят

pamela143

Мнение от pamela143 » 14 мар 2018 19:04

Благодаря за отговора Ви докторе. Да се надявам ада през който минах да не се повтори повече. Като цяло този грип, който върлуваше в страната беше доста страшен. Замислям се дали да не започна да си бия противогрипни ваксини, какво е вашето мнение за тях. Има ли ефект от тях?

vesi_btg

Мнение от vesi_btg » 15 мар 2018 15:29

Здравейте , д-р Цончев!
Имам следния проблем: От края на 2016г. чувствам някакво странно главоболие в лявата част, може би неразположение или дразнене .Имам чувството , че тръгва от началото на лявата вежда,минава над ухото и и продължава надолу.Периодично чувствам моментно стягане около ухото.Посетих невролози,УНГ.Всички те казват: Тригеманална невралгия.Направих рентгенова снимка на шиини прешлени и оттам излезе изгладена лардоза и леко стеснение.В лявата част на врата имам болка и схванатост.Има моменти , в които имам леко замайване или по-точно несигурност,нестабилност. Пила съм келтикан,габагама и др.такива.Работя на компютър 8часа дневно.
Какво е Вашето мнение?
Благодаря Ви предварително!

Kostadin_81

Мнение от Kostadin_81 » 16 мар 2018 22:04

Здравейте д-р Цончев.Моля за вашето мнение,защото много се притеснявам.На 36г.съм,пушач.От около 4-5 месеца имам болки в гърдите.Локализират се в средата на гръдния кош,от ляво,от дясно,високо точно под ключицата.Ходих на кардиолог,там всичко е наред.Според джипито ми това е неврална болка.Направих си снимка на бял дроб-PULMO ET COR БО.От извесно време пия Невробекс,но болката си остава.Не е постоянна,но всеки ден се появява.Сутрин,вечер,през деня.Ако можете,каже те ми според вас,от каде може да е болката,и към какъв специалист да се обърна.Забравих да спомена,че нямам кашлица,температура или задух.Благодаря ви предварително.

pamela143

Мнение от pamela143 » 17 мар 2018 13:27

Здравейте, не искам да ви плаща, но мен точно за междуребрена невралгия ме лекува личния лекар 2 месеца, след което се оказа, че съм с пневмония, която заради нелекуването си доведе до излив в белия дроб (който все още седи там около 20 мл.). Отидете на пулмулог ако трябва скенер си направете (показва най-добре, на мен от болницата ми правеха.) Потърсете се навреме, за да изключите сериозни неща занапред. Надявам се да е наистина невралгия и да изчезне. :) Успех.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”