ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Бронхопнемоня при дете

Модератори: админ, консултанти

Маргарита Игнатова

Бронхопнемоня при дете

Мнение от Маргарита Игнатова » 30 ное 2016 20:33

Здравейте ,
След седмица кашлица без температура ,вчера на синът ми на 4години и половина на ренген му откриха пневмония или поне аз това разбирам от написаното.На панцеф сме и инхалация с пулмикор .Дали някой може да ми обясни до колко е сериозно написаното,стадия на заболяването и съвети
На листа от ренгена пише:
ПУЛМО-Двустранно усилен съдово бронхиална рисунък с единични петнисти сенки ретрокардиално
Хемус разширени уплътнени
ССС-Б.О
Закл Бронхопневмония син ибн
А и вчера след първия прием на антибиотика ми вдигна температура 37.7 ,а до този момент нямаше.Днес варира между 36.2-37.6

Благодаря

д-р Цончев

Re: Бронхопнемоня при дете

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2016 14:40

Има пневмония, трябва да се лекува. След като температурата е спаднала значи АБ е подходящ.

Маргарита Игнатова

Мнение от Маргарита Игнатова » 07 дек 2016 10:49

Като цяло той температура не е вдигал ,откриха че е плевмония на ренген и от кашлицата.Пием панцеф вече 8ми ден ,казаха ни да го пием 10 дни ,пулмикора го спряхме на 5ден ,сега пием проспан ,инхалации с физ.разтвор.Все още леко прокашля.Искам да попитам от тук нататък някакви по специални неща правят ли се ,да не излиза на студен въздух ,да пие нещо по специфично,ваксини и впрочие .Т.е трабва ли като цяло да се грижа по-различен начин за него
Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2016 02:09

Като цяло няма нищо особено което трябва да се прави, по-скоро след като се овладее заболяването е добре да го предпазвате от контакти с други болни деца, тъй като имунитета се очаква да е понамалял, та да не направи нова инфекция

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”