ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Кръвохрачене

Модератори: админ, консултанти

Rumi_19756

Кръвохрачене

Мнение от Rumi_19756 » 06 авг 2016 21:18

Здравейте.Моля за помощ.Преди 1 седмица започнах да храча кръв.Веднага отидох на белодробна снимка и резултата е ясно изразени и ретуширани хилусни сенки,изразени перибронхитни промени в основите без без активни инфилтрати. К.д синуси свободно просветляващи.Отидох на пулмолог изписа ми Клацид за 5 дни след това Доксициклин и ми каза че не е нещо страшно. Да обаче кръвохраченето продължава,намаля но още го има .Моля кажете ми какво е това?

д-р Цончев

Re: Кръвохрачене

Мнение от д-р Цончев » 10 авг 2016 12:38

Ная-вероятно е в резултат на бронхита. Очаква се с овладяването на възпалението да намалее и изчезне.

puls1976

Мнение от puls1976 » 01 дек 2016 01:07

Здравейте! Моля за съвет и информация!

От един месец съм с кашлица, без температура или отпадналост. Преди две седмици забелязах кръв в храчката, отидох на пулмолог, направихме снимка на бял дроб и пълна кръвна картина, като в резултатите няма нищо притеснително. 10 дни приемах Зиртек, Фамотидин и Рутаскорбин за кръвохрака. Кашлицата започна да намалява, на моменти дори имам усещането че е почти изчезнала, но на този фон зачести кръвохрака /преди беше през няколко дни, сега е всеки ден, като количество не се е увеличил /. Пулмоложката иска да ме вземе в болница за изследвания на горни и долни дихателни пътища, като ми спомена че ще се направи бронхоскопия с пълна упойка, което мен доста ме притесни. Тъй като не съм медицинско лице не мога да разбера дали наистина е наложително едно такова изследване и то с пълна упойка. Ще Ви бъда много благодарна ако успеете да ме насочите какви стъпки да предприема оттук нататък, защото все пак искам да се изясни произхода на тази кръв в храчката. Освен това един или два пъти ми се стори, че дори само при изплюване имам кръв в слюнката. Възможно ли да има едновременно кръвохрак от долни и горни дихателни пътища? Може би трябва да посетя и специалист уши, нос, гърло.

Благодаря предварително за отговора, д-р Цончев!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 дек 2016 13:17

А възможно ли е да е парадонтит, кашлицата да няма нищо общо с кръвохраченето?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

puls1976

Мнение от puls1976 » 02 дек 2016 14:07

Ами непосредствено преди да започна да кашлям оправях зъби и мисля, че всичко е наред там, поне зъболекарката не ми е споменала да има нещо притеснително. Може би трябва пак да я посетя....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 дек 2016 14:56

Или мъдрец. Макар че ако все пак е нещо със зъбите, тоест безобидно... изкарах лекарите олигофрени. Кървенето от венеца си личи, мисля. Във всички случаи не е симптом за пренебрегване, но пък четох някъде тук, че можело да се дължи на нещо с диафаргмата, не толкова страшно.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”