Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Страната ни е спасила и трима чужденци
Така ще се повиши ефективността в системата
За първи път - консултации по темата
реклама

срастване след плеврит

Модератори: админ, консултанти

срастване след плеврит

Мнениеот mu6inka » 25 Фев 2012 00:42

отчаяяно се мъча да намеря лек за спиране на болките на баба ми.след воден плеврит и пункция има ужасни болки.при какви ли лекари не ходихме казват така е от срастване са.добре но 3ти месец не минават и тя слабее,не може да спи от тях.иначе снимката на дроба е по-добра вече е взел да се вижда доста на снимката.излезна и една сухота в устата и. да спомена че има и анемия и не е добре с бъбреците.ако някой може да каже за лек то и болкоуспокояващи не помагат....
mu6inka

Re: срастване след плеврит

Мнениеот д-р Цончев » 26 Фев 2012 13:06

От какво е този плеврит?
Опишете по-подробно болката.
д-р Цончев

Мнениеот mu6inka » 26 Фев 2012 21:06

казаха че водният плеврит се е получил вселдствие на прекарана пневмония на крак,а в болницата я лекуваха за бронхит,после за сърдечна недостатъчност, докато в стара загора не установиха че има плеврален излив.в пловдив и направиха дренаж и изтеглиха 1,500 течност.прибрахме се вкъщи и след две седмици почна пак да се задъхва и кашля и болки,но мисля че настина ,пи лекарства и се оправи.взехме все пак мерки и пак по лекари,които казаха няма ви нищо вие сте за пулмулог.как нищо и няма като слабееи болките продължават. болките са само отляво,казва че чувства самия дроб да я боли.мина време и пак по лекари пулмулог,който казва не сте за мен вие сте за гръден хирург.отиваме при него той пък казва за пулмулог..... и така след нова снимка се вижда че повече от половиния дроб е налице .лекарят - хирург каза,че няма тумори,дроба се е съвзел,всичко било от срастването да пие аналгин и ще помогне.всеки ден пие аналгин,немезили,спазмалгон какво ли не болката ая малко мине и не и дава мира дори да поспи.много ми е мъчно да я гледам така,вече без сили остана...
mu6inka

Мнениеот д-р Цончев » 27 Фев 2012 13:28

Въз основа на така описаното мога да препоръчам единствено да помолите личния лекар да изпише по-добро обезболяване, въпреки че жената вероятно е слаба от заболяването и трябва внимателно да се прилагат по-силните средства.
д-р Цончев

Мнениеот mu6inka » 09 Апр 2012 19:11

здравейте ,отново съм аз.отново се лутаме по лекари и болници.какви са тези лекари как не могат да помогнат.моля ви насочете ни към някой.баба ми е вече толкова безпомощтна.освен болките се чувства и без сили.отслабна значително.навсякъде казват от срастване,добре но никога ли няма да свършат тези болки.днес като я мазах с зехтин и жълт кантарион,уж за успокоение,забелязах че двата края на конеца са вързани на възел и стоят върху раната където беше дренажа.според вас това правилно ли е.май хирургът ,който и маха конците не си е свършил работата?!моля ако някой е имал подобен проблем след прекаран плеврит да пише.
mu6inka

Мнениеот д-р Цончев » 09 Апр 2012 19:27

Мога да препоръчам гръден хирург в София.
Вие къде сте ходили до сега?
д-р Цончев

Мнениеот mu6inka » 09 Апр 2012 22:38

ходили сме в стара загора и в пловдив(хирургийте).знам че в софия има много специалисти,но предвид състоянието и няма да се съгласи на дълъг път.вие имате ли някакво становище по нашият проблем?благодаря ви от сърце за отделеното време
mu6inka

Мнениеот д-р Цончев » 10 Апр 2012 16:53

Както предполагам разбирате от разстояние ми е трудно да се ангажирам с конкретни препоръки, но в общи линии плана, който аз бих приложил е
- консултация с хирург при вас, ако има останали шевове да се свалят, но това не е притеснително
- препоръка за обезболяване, можете да се допитате до анестезиолозите
- контролна графия на бял дроб, ехография, за да се види моментното състояние
- комплексна оценка на общия статус - може да се използва интернист, кардиолог, гръден хирург
д-р Цончев

Мнениеот mu6inka » 06 Май 2012 20:32

здравейте отново съм аз.болките станаха по -силни,повлияват се от немезил.забравих да спомена,че баба ми има тежка анемия и 4ти месец е без лекарството епрекс,което и е така необходимо.правихме нова снимка и лекарите се съмняват за рак на белия дроб.след като отидохме за 100тен път в стара загора за хоспитализация за потвърждаване на диагнозата там лекарят каза ,че от тази снимка никакъв рак не се вижда.след няколко дни каза да се обадим за скенер.но сега баба ми е убедена в най-лошото и изгуби всякакъв стимул за живот.до сега има направен скенер декември месец и бронхоскопия,които са с резултати отрицателни за туморни клетки.какво може да е това нещо дали е срастването?моля се да не е най-лошото.
mu6inka

Мнениеот mu6inka » 06 Май 2012 22:01

за да пъда по-точна взех епикризата от месец декември след изписването от хирургии пловдив,след направата на пункцията.
окончателна диагноза: плевритис ексудатива син.
консултативни прегледи :интернист и екг
инфанзивни,диагностични и терапевтични процедури: Ро на бд -десен бял дроб,Ляво белодробно поле интензивно засенчено с гладки краниални контури на засенчване,което може да се свърже с вероятен инкапсулат.
КТ на бял дроб-Дясна белодр половина данни за емфизем.Без данни за офнищни лезии.В ляво в сегменти 1 и 2 се вижда малко огнище 28 хе разположена до медиаст плевра.В лява плеврална кухина налично количество течност.Интрапаренхимно базално ляво компресионна сегментна ателектаза.медиастинално наличие на единични лв с размери 10мм.
Обилно количество слузно кнойни секрети.Взе се Бал и Бк и цитология.
Заключение от предоперативна епикриза : за торакосентеза.
Операция:23.12.11 плевритис ексудатива син, торакосентезис син.
Извадки от протокола:Под местна анестезия след щателно почистване на оп поле си извърши пункция в 5-мо междуребие по сал в ляво.евакуира се около 1200мл бистър сериозен излив,взе се материал за цитология.Постави се дрен за активна аспирация.суха превръзка.
Хистологичен резултата 23.12.11 плеврален пунктат/мезотелни клетки,еритроцити,лимфоцити.Отр.- за туморни клетки
16.12.11 БАЛ туморни клетки-отр.
Оплаквания при изписването и обективно състояние:Пациентката се изписва в добро общо състояние.Свален дрен след проба за херметичност.Афебрилна.
Ще съм ви безкрайно благодарна ,ако ми разтълкувате това.А в пловдив бяхме изпратени след консултация в стара загора.
mu6inka

Мнениеот д-р Цончев » 07 Май 2012 22:21

Нищо показателно за рак не виждам от всичките тези резултати. Находката може да се обясни с прекараното заболяване - пневмония, плеврит, сраствания и т.н., болката също може да се свърже с това. Резултатите от изследванията са отрицателни за рак - няма клетки, няма рентгенова находка (има видими лимфни възли, но това само по себе си нищо не значи).
Надявам се на хистологията нищо да не се позитивира също.
д-р Цончев

Мнениеот mu6inka » 16 Май 2012 09:37

здравейте докторе,благодаря ви за всичкото отделено внимание.ние отново сме по болниците и за сетен път върнати нямало места за скенер,а болките станаха нетърпими.вече всички си мислим,че е коварната болест-не минава от аналгин,немезил,диксофен.помолихме се на личния лекар за по-силно и изписа трамадол стада,но уви той потушава само болката в дроба,а ръката и рамото я болят ужасно.какво да да и дадем не знам ,може ли това да са разсейки.боже колко е тежко да гледаш любим човек да страда
mu6inka

Мнениеот д-р Цончев » 16 Май 2012 17:12

Ако Трамадол не помага ще трябва да попитате за нещо друго подобно. В крайна сметка нищо ново не се позитивира покрай диагнозата, така ли?
д-р Цончев

Мнениеот mu6inka » 17 Май 2012 12:53

нищо не се позитивира,защото нямало места за скенера.изпращам ви последната и пред последната снимка като към тях прибавям и описанията им:
тази снимка е от 06.04.2012 http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1812 ... 02dWls.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2234 ... ZbOUVc.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1633 ... Ktv8xV.JPG
а това е последната става въпрос за левия дроб,ако снимките са лоши ще се помъча да направя по-добри.
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2365 ... i6AtK5.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1964 ... UGLSY4.JPG
а отделно имаме снимки от ноември ,декември и т.н.сигурно са към седем все за съмнения за излив,срастване,пневмония.извинявам се с хилядите въпроси,но сме от малко населено място и изобщо никой никакво внимание не обръща, а вие човек от разстояние на толкова хора помагате.благодаря.
mu6inka

Мнениеот д-р Цончев » 17 Май 2012 18:02

От снимките, така, както сте ги качили не мога да се ориентирам особено, на едната виждам излив в ляво и уголемено сърце, но нищо повече. Всъщност и рентгенолозите сякаш не виждат нещо повече. Възможно е единствено срастванията да са причината за тези болки.... но няма как да съм сигурен. Ако се направи и скенера ще е добре, с оглед изясняване на диагнозата.
д-р Цончев

Следваща

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония