ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Дали е рак на белия дроб ?

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 17:36

Според описанието ви аз лично не виждам повод въобще да се мисли за рак и да се притеснявате чак толкова. Даже не бих направил и бронхоскопия - ненужно в случая изследване, което и никакъв резултат не даде.

Borislava.B

Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от Borislava.B » 10 мар 2017 23:52

Здравейте, д-р Цончев. През м.09.2015 на баща ми, който е 80 годищен, му беше отстранен левия бъбрек. Не бяха открити метастази в белите дробеве. Към ноември 2016 г. беще диагностициран с рак на простатата и тази годината м.февруари му беше проведена лъчетерапия. На 27.02.2017 постъпи за лечение в пневмотологично отдедение с диагноза двустранна пневмония. Подади съмнения за рак на белите дробове бе извършена бронхоскопия. Резултатите в епикризата са следните:
Заключение: Скопична диагноза: 1.Катарален ендобронхит
2. СА пулм. декстра
Резултати:
Щипкова биопсия - 1447/Хроничен бронхит
Четкова биопсия смив.-211/Слуз, възпалителни клетки, жлезист епител.
Четкова биопсия намазка-210/Слуз, еритрицити, единичини плоски и жлезисти клетки.
Бронхоаспирация +БАЛ за БК дир, -КУБ/-/отр., посявка -заложено.
БФ-Кандида /-/ отр., посявката не даде бактериален растеж.

Понеже не съм медицинско лице и написаното по-горе за мен е загадка, моля да ми помогнете и да ми обясните заключението "2. СА пулм. декстра" означава ли, че е открит тумор в белия дроб? И необходимо ли е да бъде предприето някакво друго изследване?
Предварително благодаря за съдействието.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 мар 2017 15:50

2. СА пулм. декстра" означава ли, че е открит тумор в белия дроб
- да, точно това означава.

koko03_30

Мнение от koko03_30 » 23 мар 2017 03:13

Здравейте,

От известно време изпитвам притеснения за здравословното си състояние и бих искал да потърся вашия съвет и помощ.

Чувствам някаква отпадналост, главоболие над ушите, в скулите и слепоочието, направих си преглед при УНГ и установи, че имам алергия, за която взимах противоалергенни хапчета и спрей за носа. Главоболието остана, имам и дразнене в носа и гърлото. Появи се и болка в гърлото и в ребрата под гърдите от лявата страна. Също и в брадичката в самата и основа, където предполагам има линфни възли. Най- притеснителният факт е, че имам примеси на кръв в слюнката от време навреме. УНГ-то ми каза. че лигавицата ми е раздразнена и може да се дължи на това, овен това синусите ми бяха запушени и след приемане на лекарствата, постоянно се стичаше секрет надолу към гърлото. Правих си кръвни изследвания за всеки случай, като там нещата са абсолютно в нормата. Имам и лека чъвстиелност и дразнене в зъбите и венците.

Преди месец и половина спрях цигарите, пиших година и половина по 4-5 на ден. Докато съм пушил не съм имал подобни оплаквания, странното е, че всичко това започна да се случва след като ги отказах.

Притесненията са ми за някаква форма на рак на дихателните пътища- гълтач, гърло, бели дробове...

Ще съм благодарен ако можете да изкажете компетентно мнение, благодаря и поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 мар 2017 13:06

Нямате рак, вероятно в случая секасае за един ринофарингит, който с локални средства следва отшуми постепенно.

Valkov

Мнение от Valkov » 08 апр 2017 12:51

Здравейте отново докторе. Месец и нещо след като Ви писах за последно положението при мен не се е променило.Жълти храчи, няколко пъти на ден нишки кръв, точки кръв, понякота малки кафяви или черни точици, които се опасявам, че са стара кръв или нещо такова. Болка в гърба, ръцете и мускулите. Доктора при който ходя продължава да твърди , че няма от какво да се тревожа, преди 8 месеца ми е правен скенер на бял дроб и там не се вижда нищо, и човека казва че не може от нищо да се развие толкова бързо рак. На рентген не се вижда нищо. Какво е вашето мнение и какво бихте ме посъветвали да направя ? Благодаря Ви предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2017 19:40

Така както го описвате прилича на хроничен бронхит.
Ракът на белия дроб почти няма ранни симптоми и се открива обикновено късно.
В каква среда работите?

Valkov

Мнение от Valkov » 11 апр 2017 08:03

Здравейте, докторе. Ами във офис работя. Не е запрашено.. Притеснява ме, че имам едно като изхъркване, или не знам как точно да го опиша, под плешката, особенно в легнало положение или след като съм лежал. Случва се еднокротно. На слушалка доктора не чува нищо. На същото място ме и боли под плешката а понякога на същото ниво и отпред, под гърдите. По някога като ми изхърка там и се изкашлям в храчката има нишка или нишки кръв.. Ръцете ме болят, като при грип но и това не е постоянно или поне не с постоянна сила, а от 2 дни ми дава и болка в кръста отляво, която е пак силна само на моменти.. Доста съм объркан и не зная как да процедирам. Забравих да кажа, че съм на 30 години.. Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 апр 2017 07:54

Пулмолог гледал ли ви е? Добре е да се направи едно ФИД за да се види дали няма някакъв спазъм...

Valkov

Мнение от Valkov » 12 апр 2017 08:45

Да, при пулмолог ходя. Правено ми е ФИД, преди време, и тогава всичко беше наред.. Ще направя пак, не е проблем. Но се тревожа.. Дали да правя скопия и скенер... И дали не се бавя, вече два месеца минаха така..

koko03_30

Мнение от koko03_30 » 13 апр 2017 14:23

Здравейте отново и от мен.

Моите оплакванкя продължава също, засега поне изчесна кръвта в слюнката, но цялостната отпадналост и болката в главата остават. Появи ми се и някакво усещане сякаш нещо ми в заседнало в гърлото и не може да бъде изведено навън. Главата ме боли в слепоочията и около ушите, имам и болки в зъбите, челюстта и линфните възли под нея. Освен това, лицето ми е зачервено, отделям повече слюнки и ми сълзят очите. Вената от дясната стана на врата ми е леко синкава... появи се и много неприятно усещане за световъртеж, сякаш постиянно съм на 2 бири..от преди година имам и субективен щум в лявото ухо.... честно казано не знам вече към кого да се обърна, защото това са много и разнородни оплаквания... претиха ме на невролог, който каза, че невеологочно съм добре, по- скоро положението е за псохолог, но аз лично не успявям да повярвам, че няма физическа причина за всичко това... ще съм ви много благодарен за съвет или насока! Благодаря и приятен ден!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 14:55

Valkov
ако на рентгена няма нищо на скенера надали ще се позитивира нещо по-различно

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 14:58

koko03_30
Според мен прекалено с епритеснявате
Вземете си аналгин за болката и си прегледайте зъбите

toma_todorov

Мнение от toma_todorov » 17 апр 2017 02:38

Здравейте. Имам хрипове от гърдите когато си движа ръцете наляво-надясно все едно греба, също така и когато се навеждам наляво и надясно все едно правя разгрявка. Нямам кашлица или изобщо някакви симптоми. От време на време чувствам сърцето ми да бие по-силно (сърцебиене), но не зачестено. Какво може да е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:05

Най-вероятно нищо ви няма.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”