ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Дали е рак на белия дроб ?

Модератори: админ, консултанти

nasia_a

Re: Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от nasia_a » 12 окт 2016 16:06

Здравейте,
Преди известно време бях писала за разчитане на рентгенова снимка . Това е резултата и Вие ми го разчетохте, за което благодаря.
В дясно базално белодробната структура е ивицесто - мрежовидно засилена.
Останалите белодробни полета са с непроменени прозрачност и структура.
Хилуси - неуголемени.
Плевро - диафрагмални адхезии в ляво.
Свободни к.д. синуси.
Сърце - в норма.
Заклячение: В дясно белодробна основа не могат да се изключат начални интерстициални възпалителни изменения.

След известно време ме приеха в болница. Там ми направиха нова рентгенова снимка и бронхикоскопия.
На епикризата пише:
Изследвания: СУЕ-18мм. ПКК:Левк-8,68. Ер-4.45. Хб-129г/л. Хт-0,39. Тр-183. ДКК в % : Сегм-73,8. Ео-0,2. Лимф-20,4. Мо-3,8. Кръвна захар-. Урея-. Креатинин-. АСАТ-. АЛАТ-.ЛДХ-. Сl-.К+. Са+ Коагулограма: аРТТ - 24,2сек, РТ-100,3%, фибриноген-2,71 Урина - белтък/-/, захар/-/, кето т./-/, билир./-/, уроб.-неув.,седимент-ед.левк. Манту 5 ТЕ
Рентгенография на белите дробове:
Двустранно леко усилена съдова белодробна структура.
Неуголемени хилуси. Свободни к.д. синуси. Плеврална и плевродиафрагмални сраствания. Нормална сърдечна сянка.
ЕКГ: син.ритъм фр-78/мин., индиф.тип.
ФБС: Ларинкс- подвижни гласни връзки. Трахея- запазен хрущялен рисунък. Карина- остър ръб, респираторно подвижна. Двустранно проходими бронхи до субсегментни с леко хиперемирана лигавица на бронхите в дясно и нормално количество серозни секрети. Взе се БАЛ от десен долнодялов бронх за БК, ПФ и цитология.
Заключение: Липсват ендоскопски данни за ендобронхиален пролиферативен процес.
Бронхиален секрет за : БК д.м./-/отр. Цитология - безклетъчен материал. ПФ - /-/отр.
Обсъждане: От проведеното изследване не се установи ендобронхиален пролиферативен процес, а взетите целенасочено материали за микробиологично и цитологично негативни, не се откри източник на кървене.Болната се консултира с УНГ.

Ако е възможно бих искала да ми разчетете снимката и епикризата. Според вас имали нещо притеснително.
Пиша ви защото проблема си ми остана вече толкова време повече от 1г.. Имам храчки през деня а от време на време сутрин имам кръв в храчкити. Имам и болки гърдите, започна да ме боли гърба,раменете, кръста,понякога ми изтръпва левия крак. Надухами се лимфните възли на врата. Ходих на УНГ според Д-р това не са лимфни възли а имам запушени слюнчести жлези. Изпих 2 антибиотика но не минаха. След известно време ме заболя под мишниците. Там не мога да напипам да са надути ама ме боли. Ходих и на невролог за болките в кръста. Направиха ми снимка на гръбнаха. Имам сколиоза. Не знам на какъв специалист да отида, какви изследвания да направя.......Възможно ли е да имам рак и да не се хване на ренгена а на бронхикоскопията. Кажете ми какво да правя да търся ли и други специалисти. Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 20:26

Не е рак, спокойно. Няма никакви данни от тези изследвания з атакова нещо. Вероятно се касае за хроничен бронхит.

Mrnndrv

Мнение от Mrnndrv » 31 дек 2016 23:38

Здравейте! На 20 съм и съм пушач. Не бях пушила 1 седмица и когато изпуших 1 цигара и започна да ме боли горната част на десния бял дроб(може и да е хранопровода защото като дишам не усещам болки) , когато преглъщам. Принципно боледувам но ми казаха че имам проблем само с гърлото. Какво може да е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 яну 2017 20:31

Обикновено се касае за мускулен спазъм, който за кратко отминава. Не е нещо опасно.

viktoriq96

Мнение от viktoriq96 » 01 фев 2017 20:05

Здравейте, от 3 дни усещам нещо в горната лява част, може би белия дроб, не е болка, а е периодично усещане на натиск/тежест и по-рядко като бодеж. Предимно го усещам в легнало и седнало положение и зависи от заетата позиция на тялото. На 20 съм, не пуша, нито кашлям, нито имам задух или проблеми при дишането. През последния месец имах няколко пораждащи страх и притеснение ситуации. Не съм боледувала скоро, но като малка съм имала астма. Трябва ли да посетя лекар?

viktoriq96

Мнение от viktoriq96 » 02 фев 2017 00:51

От дясната страна. Извинете за грешката.

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 02 фев 2017 19:42

Здравейте!

На първо място трябва да се изключи възможната емоционална компонента, т.е да се уверите, че оплакванията Ви не се провокират от стресов фактор. Опитайте се сами да отбележите в какъв момент се появява тази болка, т.е дали сте спокойна или усещате някакво напрежение. Относно самата болка, може да опитате с прием на магнезий, както и витамини от група Б. Ако болката все още продължава или става по-силна е желателно да се обърнете към Вашия лекуващ лекар, който ще прецени евентуално какви други изследвания да назначи или при какъв друг специалист да Ви насочи.

Поздрави!

viktoriq96

Мнение от viktoriq96 » 04 фев 2017 22:48

Благодаря за отговора. А ако болката не отмине какво може да е?

Valkov

Мнение от Valkov » 16 фев 2017 19:11

Здравейте, докторе. Бях ви писал преди време и сега пак ще Ви безпокоя.. Напоследък имам дразнене нещо като гъделичкане нагоре по трахеята и гърлото, и съответно кашлица.. Няколко пъти вече ми се случва в храчката която понякога скъсвам да има множество малки жички кръв. А дори и 2-3 пъти точици стара кръв. Имам и болка в гърба отляво. Много съм притеснен, и се чудя какво да правя. Според личната ми лекарка не може да е нищо сериозно, тъй като преди близо 8 месеца правих скенер на белия дроб, който чеше чист. Сега се тревожа и се чудя дали да не направя още един, но тя казва, че е твърде скоро. Посъветвайте ме как да постъпя, тревожа се да не е рак... Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 21:38

Според описанието прилича на резонен фарингит с трахеит, не виждам повод за особено притеснение...

Valkov

Мнение от Valkov » 19 фев 2017 10:13

Ами не знам, имам и коремна болка в ляво, която не мислех, че може да е свързана с дробовете. Но според според позната лекарка, може и от там да идва. Появи се горе-долу с началото на кръвта. И сега не знам да правя ли скенер или не. Било твърде скоро според личната докторка. Но ме е страх да не опуснем нещо. Вие какво мислите ? Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 21:32

Аз също не виждам нужда да се прави скенер, но ако това ще ви успокои е друг въпрос.

nasia_a

Мнение от nasia_a » 22 фев 2017 21:40

Здравейте
Искам да попитам възможно ли е от бронхикоскопия на белия дроб да не се хване рак на белия дроб

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2017 21:38

Възможно е, ако не е ангажиран бронх. За това диагностиката е комплексна.

nasia_a

Мнение от nasia_a » 27 фев 2017 14:38

Какво ще рече това. Сега се притесних много.Това са ми изследванията които вие ми разчетохте.

В дясно базално белодробната структура е ивицесто - мрежовидно засилена.
Останалите белодробни полета са с непроменени прозрачност и структура.
Хилуси - неуголемени.
Плевро - диафрагмални адхезии в ляво.
Свободни к.д. синуси.
Сърце - в норма.
Заклячение: В дясно белодробна основа не могат да се изключат начални интерстициални възпалителни изменения.

След известно време ме приеха в болница. Там ми направиха нова рентгенова снимка и бронхикоскопия.
На епикризата пише:
Изследвания: СУЕ-18мм. ПКК:Левк-8,68. Ер-4.45. Хб-129г/л. Хт-0,39. Тр-183. ДКК в % : Сегм-73,8. Ео-0,2. Лимф-20,4. Мо-3,8. Кръвна захар-. Урея-. Креатинин-. АСАТ-. АЛАТ-.ЛДХ-. Сl-.К+. Са+ Коагулограма: аРТТ - 24,2сек, РТ-100,3%, фибриноген-2,71 Урина - белтък/-/, захар/-/, кето т./-/, билир./-/, уроб.-неув.,седимент-ед.левк. Манту 5 ТЕ
Рентгенография на белите дробове:
Двустранно леко усилена съдова белодробна структура.
Неуголемени хилуси. Свободни к.д. синуси. Плеврална и плевродиафрагмални сраствания. Нормална сърдечна сянка.
ЕКГ: син.ритъм фр-78/мин., индиф.тип.
ФБС: Ларинкс- подвижни гласни връзки. Трахея- запазен хрущялен рисунък. Карина- остър ръб, респираторно подвижна. Двустранно проходими бронхи до субсегментни с леко хиперемирана лигавица на бронхите в дясно и нормално количество серозни секрети. Взе се БАЛ от десен долнодялов бронх за БК, ПФ и цитология.
Заключение: Липсват ендоскопски данни за ендобронхиален пролиферативен процес.
Бронхиален секрет за : БК д.м./-/отр. Цитология - безклетъчен материал. ПФ - /-/отр.
Обсъждане: От проведеното изследване не се установи ендобронхиален пролиферативен процес, а взетите целенасочено материали за микробиологично и цитологично негативни, не се откри източник на кървене.Болната се консултира с УНГ.

Пиша ви защото проблема си ми остана вече толкова време повече от 2г.. Имам храчки през деня а от време на време сутрин имам кръв в храчкити. Имам и болки гърдите, започна да ме боли гърба,раменете, кръста,понякога ми изтръпва левия крак. Надухами се лимфните възли на врата. Ходих на УНГ според Д-р това не са лимфни възли а имам запушени слюнчести жлези. Изпих 2 антибиотика но не минаха. След известно време ме заболя под мишниците. Там не мога да напипам да са надути ама ме боли. Ходих и на невролог за болките в кръста. Направиха ми снимка на гръбнаха. Имам сколиоза. Не знам на какъв специалист да отида, какви изследвания да направя.......Възможно ли е да имам рак и да не се хване на ренгена а на бронхикоскопията. Кажете ми какво да правя да търся ли и други специалисти. Благодаря предварително

А сега като казахте че има вероятност да не се хване рак от бронхикоскопия се притесних още повече.Дайте ми съвет какво да правя, къде да отида.....и дали може да е рак

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”