ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Дали е рак на белия дроб ?

Модератори: админ, консултанти

Теодор 198

Re: Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от Теодор 198 » 11 дек 2015 18:36

И аз имам подобен проблем,от 12 години пуша и от няколко месеца усещам болки отдясно в ребрата и в гърба,иначе съм жизнен и не забелязвам да имам понижен тонус...

Hope hope

Мнение от Hope hope » 17 дек 2015 15:59

Не е правено ,освен това при екг правена онзи ден излезе че имам abnormal st interval.Прочетох,че това може да е сигнал за исхемична болест и сега незнам...доста съм притеснена

LENITY

Мнение от LENITY » 27 фев 2016 10:59

Здравейте. От няколко месеца не се чувствам добре имам тежест в областа на белите дробове мога да кажа точнодо последното ребро и болки в костите не сам првила иследвания смятах че ще отшоми но те се задалбочават на 32год сам пушачка. Тежеста е през деня като си легна вечер спира. Ще сам ви благодарна да ме насочите какви иследвания да си правя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2016 16:14

На първо време трябва да се направи преглед, така е трудно да се даде някакво заключение...

teodor89

Мнение от teodor89 » 17 мар 2016 13:07

Здравейте,

Мъж на 26 години съм.Пуша от 12 години.От юли месец миналата година усещам болки в гърдите и гърба отдясно.Болките не ги усещам постоянно,понякога са подобни на гъделичкане,понякога са по осезателни.Реших да следя температурата си и към 6 вечерта се повишава до 36.9-37,2(данните са от няколко дена).През останалото време нямам.Не съм загубил тегло(всъщност съм качил 2 килограма в последния месец).Тежа 1.86 и съм 72 кг.Винаги съм бил със слабо телосложение.Не бих казал че се чувствам отпаднал физически,макар че работата ми е свързана с натоварване и отделно се занимавам със спорт.Пуша около 10 цигари на ден.Трябва да отбележа че често прекалявам с алкохола.
Въпроса ми е възможно ли е да е рак на тази възраст и на какво може да се дължи?Също моля да ме опътите към какъв специалист да се насоча.Благодаря предварително.

ПС:Не знам дали си внушавам,но болките се засилват след като съм пушил цигара.

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 17 мар 2016 22:50

Алкохолът е голям грях момче ,носи гъбички и ти разбърква енергията,когато бях на 20 год....в 1980 год бях на север при -50 градуса ,и аз тогава пиех,..........сега кусвам по малко до 20 грама ракия със кокичета ,за корема,....всичко се употребява човешки,за цигарите ,ако имаш възможност купувай си със филтърен активен въглен ,...които са,.....аз пуша боклуци от 2 лева ....веско

teodor89

Мнение от teodor89 » 18 мар 2016 09:56

Публикувал съм за да получа насока при какъв лекар да отида,а не за да ми четат конско Веско,всички знаем че алкохола е вреден...

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 18 мар 2016 10:38

щом мислиш ,че това е конско което съм казал,...пожелавам ти да намериш най добрият път за изцелението си ,и да оцелееш до 55 год като мен! :P

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2016 20:55

На тази възраст прояма рак на белия дроб по принцип. За тия оплаквания са възможни други причини от типа на настинка и вироза и няма смисъл да се мисли за тежки диагнози. Гледайте си живота и му се радвайте...

valentina123456

Мнение от valentina123456 » 12 апр 2016 22:47

Здравейте,д-р Цончев. Благодаря предварително за времето,което ще ми отделите. Преди два месеца дядо ми беше приет в болница,поради оплаквания от затруднено дишане и кашлица( той е пушач от около 40 години,но в последните 6 не пуши),установиха пневмония и след 7 дневен срок на лечение се усъмниха за тумор на ляв бял дроб. След направена бронхоскопия установиха,че няма туморни образувания в бронхите,но съответната кръгла сянка си стои и най-вероятно е "залепено"отвън на дроба. Правиха скенер и потвърдиха за туморно образувание,но няма как да направят биопсия,понеже се намира на недостъпно място и единствения вариант е оперативен. Дядо ми е на 65 години и сме доста уплашени от оперативния вариант,в момента поддържа температура и от време,на време храчи секрет с власинки кръв. Окончателната диагноза за сега е : С34.9 Обс Са пулм.синистра-неуточнено J42 хроничен бронхит. За сега няма установени далечни разсейки,но и никой не гарантира,че това е огнището на заболяването. Какво бихте ни посъветвали относно операцията и придружаващата я биопсия? Благодаря ви

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2016 21:46

Трябва да се оперира.

Jannyto86

Мнение от Jannyto86 » 01 май 2016 13:52

Здравейте Др Цончев, бих искла дa се допитам до Вашето компетентно мнение. Преди около няколко месеца усетих вкус на кръв в устата и като се изплюх наистина имаше кръв - понеже съм доста страхлива на тема болести веднага посетих личният лека в Англия (лоша здравна система) и от направена ПКК с диференциалno броене и Ц реактивен протеин, прослушване на дробовете и рентгенова снимка ми казаха че всичко е чисто и няма проблем обесниха ми че мое да се спукал капиляр в гърлото или да е от венците, за момента се успокоих но оня ден пак усетих дъх на кръв и се напънах да се изклашлям без да имам порив за кашлица и излезе една прозрачна храчка колкото перла голяма и от едната страна на раба имаше точица кръв залепена точно на раба на храчката имаше вид на капсуловано топченце много малко - обадих се на личния за да обесня и той ми каза че след всичките изследвания които са ми правени декември месец няма за какво да се притеснявам и ми обесни че на моята възраст 30 години не може да се мисле за рак на белия дроб. Други оплаквания като болки в гърдите задух задъхване хрипове нямам само от време на време ми се струва че ми се стича секрет в носоглътката но не го видам. Само да отбележа че когато видях точката кръв в храчката усетих леко парене в носоглътката все едно имах киселини. Та както всички в този форум въпросът ми е Мое ли да е рак на белия дроб и ако не на какво може да се дали тази кръв. Предната вечер преди да отхрача тази кръв бях спала на отворен прозорец евентуално ако е свързано с това. Извинявам се за дългия пост които е малко и объркан но това е от притеснение. Весели празници и се надявам на Вашит компетентен отговор!

Pauli

Мнение от Pauli » 05 май 2016 14:23

Добър ден, аз съм жена на 23 години пушачка и от няколко дена имам гадна болка по средата на гърба като стоя малко по дълго наведена и за да спре да ме боли трябва да се изпъна назад болката е съпроводена със задъхвания.Трябва ли да се притеснявам?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 20:50

Jannyto86
Не се притеснявайте излишно , не е рак. Обикновено е от възпалено гърло.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 20:51

Pauli
Причините за гръбната болка са много. На първо време опитайте да оптимизирате позата в която работите

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”