ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Дали е рак на белия дроб ?

Модератори: админ, консултанти

Valkov

Re: Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от Valkov » 25 апр 2017 08:12

Здравейте докторе. По-нагоре ми отговорихте отговорихте, че щом на рентген не се вижда нищо, и на скенер няма да се види и се оказа така. Това значи ли, че 100% ми няма нищо, или са налагат други изследвания ? Кръвохрака ми продължава.. Поздрави.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 апр 2017 13:32

Колко е като количество кръвта при отхрачване?

Valkov

Мнение от Valkov » 27 апр 2017 18:18

Ами понякога, жичка, понякога точка, или множество жички, случвало ми се е един или два пъти и малко по-голяма като размер точка и по-течна. Случвало ми се е и цялата храчка да розаво-червенее... Не знам как да го опиша по-точно. Като количество не фрапиращо или цяла голяма храчка "малиново желе", според това което ми е разказвал доктора, като големи количества в ml. Не знам вече..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:38

Един бронфит или фарингит с хроничен характер също може да протича с подобни нишки.

temenujka77

Мнение от temenujka77 » 06 май 2017 10:57

Здравейте, докторе,
Съпругът ми е много притеснен от известно време. Внушил си е, че има рак на белия дроб. Кашля от дълги години. Понякога повече, понякога по-малко. Диагноза пневмония или бронхит не му е поставяна, но е пил антибиотици преди година и половина и последно през януари заради засилена кашлица, вкл. нощем. Кашля ежедневно, но не се е притеснявал досега. Кашлицата му е суха. На рядко, не е на пристъпи, а еднократни покашляния. Според думите му идва от трахеята и гърлото. Към момента няма нощна кашлица.
Повод за притеснението му са неколкократно забелязани бели храчки с кървави петънца, жилки в тях. Храчките са оскъдни, ако изобщо излезе нещо.
Не усеща слабост, чувства се енергичен, липсата на апетит е от скоро - определено от страха, който преживява, от време на време споделя за болка в раменната обляст вдясно. До януари месец пушеше до няколко цигари дневно /покрай кафето с колеги само/, вече не пуши.
По-долу цитирам разчитането на рентгенографията:
Нормално разположени диаграгмени куполи, с резки и гладки очертания. Свободни КДС. Нормално поддиафрагмално поространство. Нормален белодробен кръвоток. В белодробния паренхим не се установяват огнищни и инфилтративни изменения. Нормални хилусни сенки. Сърдечната сянка е с нормални размери и конфигурация.

Всичко написано ми звучи нормално, но все пак сме притеснени. Докторът, който е правил разчитането, е попитал по какъв повод се прави рентгенографията. Казал, че не е туберкулоза, а по-вероятно пневмония. Ако има пневмония - не би ли трябвало да е описано нещо в разчитането!?

И другият ми въпрос е следният: Ренгеновото излседване достатъчно ли е за отхвърляне на диагнозата? Има ли резон да се направи скенер, за по-сигурен резултат?
Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 май 2017 18:37

Ако нищо не се вижда на рентген вероятно и на скенер нищо няма да се види. Ако януари месец човека е спрял да пуши е съвсем нормално 2-4 месеца да има честа кашлица и прокашляния. През това време се възстановява епитела на бронхите и трахеята и изхвърля частици.
Кажете му да не се притеснява човека

temenujka77

Мнение от temenujka77 » 10 май 2017 11:06

Благодаря Ви, докторе!
Показахме рентгенографията и на пулмолог. Потвърди, че е чиста и няма основание за притеснения, разбира се - след обстоен преглед.
Хубав ден желая!

Стефанко

Мнение от Стефанко » 19 май 2017 17:13

Здравейте,
През 2014 бях опериран от рак на простатата (Радикална простатектомия, Gleason score 7). След това преминах един основен и един допълнителен курс на лъчетерапия. Започнах и до днес продължавам с Eligard на 6 месеца.
От операцията до сега PSA е 0,00
Костната сцинтиграфия през 2015 и 2016 е отрицателна.
Никога не съм проверявал белия дроб. Та при тази картина, която описах по-горе има ли вероятност за проблем в белия дроб.
От няколко месеца имам дискомфорт в плешката, като че ли от време-навреме при завъртане наторса усещам едва доловим дискомфорт в белия дроб (може и да греша и това да е от плешката), леки болки в ставите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 21:41

Белият дроб по принцип не боли... Ако се притеснявате можете да му направите 1 снимка, ще се видят и костите

Стефанко

Мнение от Стефанко » 28 май 2017 21:24

Благодаря д-р Цончев !

Вили Илиева

Мнение от Вили Илиева » 27 сеп 2017 14:24

Здравейте, преди седмица бяхме с баща ми ( 49г ) на снимка и после при пулмолог,поради съмнения изпрати ни на скенер. След като и занесохме резултатите тя направо го отписа каза че има рак на белия дроб. Решихме да потърсим второ мнение, но ще трябва да изчакаме до другата седмица. Ще прикача снимка от ренген и скенер, моля Ви кажете си мнението много сме притеснени. Благодаря предварително http://prikachi.com/images.php?images/278/9189278w.jpg , http://prikachi.com/images.php?images/279/9189279b.jpg

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 сеп 2017 18:54

Прилича на такова нещо, но аз не съм специалист по въпроса .Добрее да се направи ФБС и да се вземе биопсия.

vma1203

Мнение от vma1203 » 12 окт 2017 14:26

Здравейте!
И аз като всички тук се притеснявам какво ми има и колкото повече чета, толкова повече изпадам в паника.
Жена, 31 год., пушач от 15 години, като напоследък пуша около кутия. Имам ужасни болки в гърба и странично около ребрата. Преди време ми казаха, че вероятно имам шипове във врата, но без снимка, за да се потвърди. На моменти не мога да поема въздух, болят ме гърдите и получавам сърцебиене. Днес личен лекар ми каза, че имам хрипове, но според нея е вирусно и няма нужда от снимка, нищо ми нямало. Последна ПКК преди месец и половина - всичко в норма, последна рентгенова снимка март тази година - бронхиолит (но нямах температура и кашлица). В момента имам суха кашлица, но не постоянно, рядко имам храчки, но не големи.
Усещам, че изпадам в сериозна депресия и не знам какво да правя...
Моля за съвет!

vma1203

Мнение от vma1203 » 12 окт 2017 18:30

Поправка: от снимката март перибронхит.
CRP преди месец 2,5, ако е важно.

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 15 окт 2017 20:51

Здравейте!
Затрудненото вдишване и сърцебиенето може да се отдадат повече на силната Ви тревога. Винаги можете да се консултирате със специалист пулмолог относно съмненията. Невролог ще отхвърли/потвърди "шиповете" или дали става въпрос за невралгия.
Успех!

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”