ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Дали е рак на белия дроб ?

Модератори: админ, консултанти

pritesnen56

Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от pritesnen56 » 21 окт 2011 20:20

Здравейте ! На 21 години съм ,мъж, непушач. Имам болка в гърдите , по точно отдясно . Имам я около месец някъде . Отначало като дишах не я усещах въобще , само ако се извия надясно тогава я усещах. Болката е тъпа , и сега взех да я усещам като вдишам много дълбоко . Дали е рак ?

д-р Цончев

Re: Дали е рак на белия дроб ?

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2011 12:13

Не е рак. Вероятно е с мускулен или неврален произход. Ако съмненията ви тормозят - снимка на бял дроб.

pritesnen56

Мнение от pritesnen56 » 23 окт 2011 01:19

Сега гледам че ми се е подула и дясната мишница - демек имам подут лимфен възел днес го усетих . Това 100% ли означава че имам някакъв проблем или ще отшуми ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 окт 2011 20:42

Причините за това може да са най-различни, трябва да го погледне лекар, но на тази възраст рак на белия дроб не съм виждал а практиката ми е доста богата.

ediii

Мнение от ediii » 09 ное 2011 16:30

На 18 години съм ! Пушач съм! От няколко седмици имам кашлица, която не отминава. Първоначално беше влажна със секрети, сега стана суха и се появява на обяд-следобяд, вечер липсва. Дали е възможно да е рак на белия дроб, въпреки че много хора казват, че съм много малък. Ще се надявам да получа отговор!Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 ное 2011 21:11

Не е рак. Трябва доста години да попушите за да се предположи нещо такова. Вероятно е обикновен бронхит.

ediii

Мнение от ediii » 09 ное 2011 21:59

Благодаря за бързия отговор! Лекар УИН ми каза че е от синузит, но аз не усещам да ми се стичат секрети!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 ное 2011 00:26

УИН УНГ ли е?

Ani_Raicheva

Мнение от Ani_Raicheva » 18 ное 2011 17:28

Здравейте ,
На 29 г. съм жена ,пуша от доста време но от 4 месеца съм ги намалила значително в последния месец може би до 1 или 3 на ден. От известно време ме боли гърба и не знам защо си въобразих че е от дробовете и е ........дори не смея да го напиша .Но от седмица започнаха да ме стягат гърдите и да усещам тежест ,което ме побърква и ужасно се страхувам. Изчетох доста неща в нета и вече цял ден седя и се проверявам къде ме боли вече започва да става непоносимо. Моля за мнение........

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 ное 2011 14:16

Причините за тези болки може да са най-различни, като на най-последно място е белодробен рак на вашата възраст. Опишете по-подробно болката, имате ли температура, кашлица, други някакви оплаквания?

Ani_Raicheva

Мнение от Ani_Raicheva » 19 ное 2011 19:06

Здравейте
болката започна след като изкарах един много дълъг работен ден около 15 часа наведена. След няколко дни започна да ме болят ребрата прорязваща болка и не постоянно и мина към раменете по средата на гърба,точно където трябва да са дробовете според мен.Не изчезва и това ме притеснява тъй като както ви писах започна и някаква тежест в гърдите.Общо взето е това .Не знам какво да мисля а и както ви казах след всичко изчетено вече ми е доста напрегнато и се притеснявам не на шега .Нямам температура кашляне или други оплаквания, просто само тази болка в гърба която не минава.Не мога да спя спокойно и постоянно се будя и проверявам дали не ме боли другаде или като си поема дъх,и като преглътна сякаш нещо ми е заседнало на гърлото. :shock: Моля за извинение че съм многословна ,но общо взето никой не ми вярва че ме боли нещо.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 ное 2011 22:04

Ето тук сме публикували повече информация за болката в гърба, тя е често срещано явление и не би трябвало да ви навежда на мисли за белодробни проблеми, особено рак, а по-скоро трябва да се огледат различните възможности
http://www.puls.bg/illnes/issue_355/

user32

Мнение от user32 » 21 ное 2011 23:31

Ако се пуши системно по 3 кутии на ден в продължение на години, не само че се създават проблеми с дробовете които не са чак толкова фатални (все пак има хора пушачи по 20-30 и 40 години), съответно когато спрат цигарите излзиат им храчки много силни в продължение на първата и втората година след спирането на цигарите. Има вероятнот от подобно нещо да се увреди хранопровода, гастрит евентуален, задушаване, повръщане. Помагат противоалергичните лекарства и калции ц разтворим или ампула калции Ц във вода. От противоалергичните е най-добре aereus (рецепта за него не ви е нужна).

Ani_Raicheva

Мнение от Ani_Raicheva » 22 ное 2011 21:26

Много благодаря за това ,че се включихте и ако не друго то поне съм малко по спокойна. В интернет има страшно много информация и определено не трябва да се чете за болести.Записвам час при лекар и да ми слагат диагноза ... :roll: Благодаря още веднъж.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 ное 2011 23:49

Да, това е един от недостатъците на нета като източник на информация... предлага много, но когато не знае човек как да я приложи към себе си се стига до тревожни съмнения.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”