ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Резултат от рентген на бял дроб

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Резултат от рентген на бял дроб

Мнение от д-р Цончев » 07 юни 2016 21:05

Нищо особено, т.е. нищо от което да се направи някакво точно заключение. Какъв е повода да се направи снимката?

render

Мнение от render » 09 юни 2016 22:50

Снимката е правена за постъпване за операция на щитовидна жлеза която е прорасла зад гръдната кост и зад трахеята която се смяташе за причина на хронични сухи кашлици .От хроничните кашлици ли е това или са следи от хроничен бронхит . Вече съм опериран питах лекаря преди операцията каза ми някакъв бронхит е това и толкова, трябва ли да търся и пулмолог за това нещо .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 юни 2016 07:14

Не, според мен, не е притеснително.

lily0953

Мнение от lily0953 » 30 юни 2016 20:35

Здравейте! След почти двуседмична суха кашлица и пресипналост, които лекувах със сироп на Хималая и таблети за смучене, днес сутринта усетих, че кашлицата ми започва да се кърти. Усетих нещо странно...не мога да дам точно обяснение какво...но реших да отида при ОПЛ си. Лекарят ме прислуша и със слушалка не установи нищо, но предвид това, че кашлицата продължава повече от две седмици ми назначи ренген и утре ще правя кр. изследвания.
Белодробната снимка има следния коментар:

Няма плеврални изливи
Засенчване в дясна основа опаракардиално с хетерогенна структура, и вид на инфилтративни промени. Възможно е да се касае за хроничен инфилтрат с подлежаща фиброза ?
Уголемена дясна хилусна сянка.
Находката налага сравнение с лаб. показатели и клиничната картина и при необходимост КТ верификация за изключване на подлежаща патология и/или динамичен контрол.
КТИ под 50 %

През всичките тези дни само кашлях и имах проблеми с гласа. Не съм усетила температура, поне нищо не ме е накарало да си я меря. С изключение на кашлицата, се чувствам добре, имам апетит... не се чувствам болна.
Резултатът от рентгена ме срази, както и предстоящия скенер утре. Притеснявам се...
Какво означава този коментар към снимката?
ОПЛ ми изписа Авелокс по 1 на 24 часа и муколитик. Какво ми има?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 юли 2016 13:49

Или е от сега това възпаление, или има и остатъци от нещо старо. Поне това е тълкуванието...

Таня Гочева

Мнение от Таня Гочева » 21 сеп 2016 20:04

Здравейте!Съпругът ми ще се подлага на операция за отстраняване на разширени вени.Преди операцията го накараха да си направи снимка на белите дробове.Моля за разчитане на резултата:Белодробни полета двустранно с повишена нормална прозрачност. Усилен и деформиран белодробен рисунък двустранно. Уплътнени хилусни сенки. К.д. синуси са свободни. Кор-с миопатична конфигурация,удължена и уплътнена аортна сянка. Закл.-емфизем,хроничен бронхит,миокардиосклероза,аортосклероза. Има ли нещо притеснително,защото ми звучи доста страшно като чета? И дали тези резултати ще са проблем за операцията?

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 22 сеп 2016 03:39

Ами бая обезпокоително мадам...........целият е затлачен,последният стадий за изхвърляне на боклуците от белите дробове и към кожата,....и диагнозата ви я посочил лекарят ...да спре да яде хляб и млечни продукти.....да пие боза и да чисти дробовете с прясно мляко..........защо не се представяте ,от къде сте ,и възраста му.

Таня Гочева

Мнение от Таня Гочева » 22 сеп 2016 07:40

На 55 години е и сме от Стара Загора.А дали става за операция на вените с тез резултати?Съдовия хирург му е дал лист за приемане за 11.10. и като го приемат там на място ще покаже резултатите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 сеп 2016 20:10

Няма нещо особено притеснително, което да попречи да се направи такава операция. Естествено, човекът следва да се приеме планово и зда бъде подготвен за операция. Няма проблем.

ivanela.ivanova88@abv.bg

Мнение от ivanela.ivanova88@abv.bg » 30 окт 2016 09:30

Здравейте, може ли коментар на снимката и резултата от нея. Страшно съм пристеснена. На 23 години с непрестанна двумесечна кашлица.
Лицева пулмограма:
двустранно разгърнат и просветлен белодробен паренхим. Усилени хилусни структури. Косто-диафрагмални синуси - просветлени. Сърдечна сянка в гранични размери и съхранена конфигурация.

ivanela.ivanova88@abv.bg

Мнение от ivanela.ivanova88@abv.bg » 30 окт 2016 09:48

явно снимката ми не се е качила, може ли да ми кажеете как да я кача?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 19:49

На закрюмението няма нещо притеснително така ме не е необходимо да я качвате.

AtanasTanov

Мнение от AtanasTanov » 01 ное 2016 17:42

Здравейте, д-р Цончев.

Бихте ли дали мнение за прикачената снимка. Симптомите ми са, кашлица,отпадналост,температура,хрема, болки в гърлото. Така вече няколко пъти през тази година. Направих си рентгенова снимка.
В резултатите е написано:
РО ГРАФИЯ НА БЕЛИЯ ДРОБ-НЯМА ДАННИ ЗА ОГНИЩНО-ИНФИЛТРАТИВНИ ЛЕЗИИ.
К.Д. СИНУСИ - СВОБОДНИ
ХИЛУСИ - Б.О.
БРОНХИТНИ ПРОМЕНИ
Лекарят каза, че няма нищо притеснително, остра вирусна инфекция на горните дихателни пътища.
Освен за мнението Ви, ще съм благодарен ако ми обясните, и какво е това петно долу в ляво.
Благодаря за отделеното време!

AtanasTanov

Мнение от AtanasTanov » 01 ное 2016 17:45

Не успях явно да кача снимката..

AtanasTanov

Мнение от AtanasTanov » 01 ное 2016 17:56

Извинявам се - от този линк може да се види.

http://dox.bg/files/dw?a=db0af8051e

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”