ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Резултат от рентген на бял дроб

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Резултат от рентген на бял дроб

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 20:48

iida
Описаното на сничката съответства на бронхит или бронхиолит. Няма данни за пневмония поне според разчитането. Понякога тези състояния продължават доста и се лекуват бавно. Температура вдига ли детето?

iida

Мнение от iida » 07 май 2016 10:14

Няма температура, жизнено е. Вече кашля по-малко, но въпреки това предполагам, че трябва да се лекуваме по-дълго време. Не ми е ясно колко дълго време трябва да правим инхалациите с Вентолин и Пулмикорд. Сега ги правим по два пъти на ден по отделно двете през 15 минути. Вече два - три дни с Вентолин и над една седмица с Пулмикорд. По каква схема бих могла да ги намалявам? Колко още време трябва да продължим да ги правим?
Антибиотика Аугментин лекарката каза между 7 и 10 дни да пием. На мен ми е трудно да преценя колко трябва? Според вас колко време трябва да го давам?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 май 2016 23:34

Антибиотика - поне 7 дни. Вентолина и Пулмикорда - лекаря ще прецени колко да продължава според находката от преслушването на белия дроб на детето - ако има данни за спазъм ще продължи по-дълго

flyaway

Мнение от flyaway » 10 май 2016 17:03

Здравейте, д-р Цончев. Моля, ако е възможно за разчитане и на моите резултати.
Двустранно усилен белодробен рисунък околохилусно и в основите
-ивицести сенки в основите
-свободни к.д. синуси
-сърдечна сянка- в норма
Бронхитни промени.

Според личната ми лекарка няма нищо притеснително, но ме изпраща за всеки случай на пулмолог.Снимката е правена по повод упорита кашлица с храчки, която усещам, че е от гърлото. Аз съм с хроничен фарингит. Онзи ден при кашлица имаше съвсем малко петънце кръв.От известно време имам 37 градуса температура, 37. 2., която не е постоянна.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 май 2016 20:18

Аз също не виждам нещо притеснително в това заключение.

flyaway

Мнение от flyaway » 14 май 2016 17:39

Благодаря, докторе! А какво представляват тези сенки в основите и необходим ли е някакъв антибиотик. Пулмоложката ми пусна кръвна картина, която съм отправила като отделна тема.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 май 2016 20:48

На каква възраст сте?
Пушите ли?
В каква среда работите?

ventsislavvvvvvv

Мнение от ventsislavvvvvvv » 19 май 2016 19:56

здр на 19 съм правиха ми снимка резултатите са
двустрано разгърнат просветлен белодробен паренхим
Усилени хилусени
сърдечна сянка-в граничите на нормалното и съхранена
костно-диафрагмални синуси-просветлени

flyaway

Мнение от flyaway » 20 май 2016 14:34

На 25 години съм. Не пуша, паля по 2-3 цигари на година. Работя като учител. Възможно ли е промените на снимката да се дължат на туберкулоза? Левкоцитите са ми в норма. Поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2016 13:44

Никаква туберкулоза не е това, не се притеснявайте...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2016 13:52

ventsislavvvvvvv
Нищо притеснително няма.

dirrty

Мнение от dirrty » 30 май 2016 18:48

Здравейте! С големи букви е главното,останалото са подробности,ако има нужда. Вече близо три месеца (някъде от март) кашлям,а седя без диагноза и много се притеснявам вече. Кашлицата ми по-скоро няма храчки,не е постоянна,може с часове да не се изкашлям,понякога като се изкашлям чак ми се гади ,защото все едно нещо ми дразни гърлото и докато не се изкашлям силно не спира. Постоянно влача с мен лукчета и вода. Като ме преслушват не се чувало нищо.Гърлото ми е цитирам "сочно,все едно нещо го дразни,все едно седя в прашна среда" и като се изкашлям силно няколко пъти почва да ме наболва.Имам и секрети стичащи се в гърлото.Едната УНГ каза,че на много хора им се стичало и че можело от тях да кашлям, а другата каза,че може просто да ми е засилена секрецията. Това го споменавам като евентуална причина за кашлицата.. Секрет от гърлото-без бактерии. Поддържам някаква Т през деня 37-37,2 ,понякога малко повече.Сутрин рано и вечер късно съм под 37.Пила съм 3 сиропа,разни хапчета като Тавипек,Бронхо Ваксон пих 10 дена,сега почивам 20д. ,витамини Герикапс и вит. Ц,Тонзилотрен,Цинабсин,спрей за нос Инфлуназал,Алерцит заради съмнение ,че е алергия..дано не пропускам нещо.Като започнах Алерцита имах някакво подобрение за 3-4 дни и това беше,та не съм сигурна ,че е алергия,още повече ,че СУЕ,левкоцити,Ц реактивен протеин са ми завишени и много ме притеснява,че никой не ми казва от какво и само обикалям доктори :( Днес втората УНГ ми каза,че не съм за при нея въпреки кашлицата и ,че няма за какво да идвам пак,при положение ,че освен да ми вземе секрет от гърлото и да го погледне (след като я накарах!!!) друго нищо не направи. Притеснявам се да не е някоя скрита пневмония,туберкулоза или нещо по-лошо.. Ще опитам да прикача рентгенова снимка ,тя ми е от 21.04 ,ако може само да ми кажете дали виждате проблем в нея.Скоро мисля,да си направя друга,днес исках сама да ида да се снимам,след като няма кой да ме прати,но рентгеноложката каза,че според нея няма нужда :( Качих снимката тук : http://dox.bg/files/dw?a=ef527372cc Мерси предварително !!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юни 2016 19:56

Аз лично не виждам нещо притеснително на тази снимка, но е възможно проблема да се корени другаде, не в белия сроб.

render

Мнение от render » 06 юни 2016 12:09

Зравейте, какво значи крайнохилусно белодробен строеж?

render

Мнение от render » 06 юни 2016 12:20

...опсс
усилен крайнохилусно белодробен строеж

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”