ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Резултат от рентген на бял дроб

Модератори: админ, консултанти

plamenkap

Резултат от рентген на бял дроб

Мнение от plamenkap » 13 ное 2010 20:01

Здравейте д-р Цончев,
Бих искала да Ви помоля за мнение на следния резултат: Усилени хилусен и белодробен рисунъци. Липсват данни за инфилтрат. Данни за акцесорен дял вдясно върхово парамедиастинално.
Трифонова

д-р Цончев

Re: Резултат от рентген на бял дроб

Мнение от д-р Цончев » 16 ное 2010 20:43

По какъв повод е направена тази снимка?

plamenkap

Мнение от plamenkap » 16 ное 2010 22:46

Миналата седмица боледувах - зачервено гърло, хрема, суха много суха кашлица, мускулни болки. Посетих личния лекар, който ме изпрати на УНГ, а за кашлицата предположи, че е на алергична основа/след като ми преслуша/. По принцип досега не съм боледувала от алергии.Тази кашлица обаче ми остана от миналата зима, тогава пак боледувах нещо подобно. През изминалите месеци от февруари до сега се обаждаше на спазми от време на време, като през последните две седмици доста се засили. Трябва да отбележа, че през изминалите месеци ме мъчи постоянна умора, тежест в областта на сърцето, температура понякога - все около 37-37.2 и изпотяване при най-малкото движение. Имам Хашимото и аденом на хипофизата. Та заради кашлицата, която стана доста суха и изпотяването помолих джипито да ме изпрати на рентген.После му занесох резултата, изписа ми Синекод. На 35 г. съм.
Трифонова

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 ное 2010 22:48

В това заключение няма нещо притеснително в случая. Усиленият белодробен рисунък вероятно е в резултат на прекаран бронхит, но като цяло няма нещо "сериозно".

tat

Мнение от tat » 23 ное 2010 20:34

Промени мнениеИзтрий мнениеДокладвайОтговори с цитатRe: Спонтанен пневмоторакс
от tat » 23 Ное 2010 19:15

резултат от скенер

Здравейте доктор Цончев ,моля за вашето мнение за резултатите ми от скенера.Ще опиша моя проблем .Аз съм на 37 г.Получих спонтанен пневмоторакс в ляво върхово направиха ми снимка ,лежах в болница под наблюдение ,въздуха се абсорбира сам .За да се изясни причината ме гледаха и на скенер ето резултата от там :Вляво върхово се вижда малка безструкторна зона с ширина около 1 см.На това ниво се установява уплатнение на висциралната плевра.Двустранно на нивото на апексите се установяват по-плътни ивицесто-мрежовидни огнища.Подобни се виждат и парахилерно и базално паракардиално.Няма данни за уголемени медиастинални и бронхо-пулмонлни лимфни възли.Не се виждат плеврални изливи.ЗАКЛ.:Малък частичен пневмоторакс в ляво върхово.От болницата ми казаха че няма нищо за притеснение ,много да се пазя но пак можело да се случи. Моля за вашият съвет как да се предпазвам от следващи такива някакви препоръки които да спазвам .Благодаря !

Коя е столицата на България: софия
Лично съобщение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2010 20:55

Не виждам нещо притеснително на тоза заключение и аз. Ясно ли е защо се е получил този пневмоторакс?

tat

Мнение от tat » 23 ное 2010 22:49

Не,така и не стана ясно от какво се е получил ,казаха ми да си направя изследване за дефицит на алфа1 антитрепсин.Какво трябва и не трябва да правя за да не се получава повече?Възможно ли е да се е получил от приемане на антибиотик защото преди да го получа бях настинала и приемах Фромилид уно 500.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 ное 2010 22:10

Не е от антибиотик.
алфа1 антитрепсин изследван ли е?

tat

Мнение от tat » 26 ное 2010 10:00

Не, ще направя и това изследване .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 ное 2010 20:15

Добре е да се направи това изследване за да се уточни причината за пневмоторакса и в зависимост от това да се препоръча подходяш режим и дали евентуално трябва да има щадене от определени натоварвания и какви.

izencetoo

Мнение от izencetoo » 10 дек 2010 12:49

Здравейте доктор Цончев ,моля за вашето мнение за резултатите ми от рентген. Аз съм на 17 години, направиха ми манту и го отчетоха като хиперергично и ме пратиха при белодробен лекар. Направиха ми снимка и бих искала да ви помоля за мнение на резултата: Белодробният паренхим е представен с изразени белези на бронхит и двустранни перибронхитни изменения паракардиално. Свободно просветлени к.д.с.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2010 15:31

Освен данни за бронхит, няма нещо притеснително. Бронхитът следва да се лекува.

teivdi

Мнение от teivdi » 17 яну 2011 21:49

Здравейте Д-р Цонев,
Бих била благодарна,ако ми поясните резултатите от 2 последователни рентгенови снимки:

10.01.2011
Белодробните полета са с повишена посветляемост. Усилен белодробен и хилусен рисунък. Петнисто- ивицево засенчване в дясната оснва. Свобони К.Д. синуси.
Сърце - Б.О

17.01.2011
Описаното засенчване в дясната основа е редуцирано по площ и интензитет. Остри бронхитни промени и фиброза в основите. Свобони К.Д. синуси.
Сърце - Удължена аорта.

П.С. - Моля пояснете ми какво означава удължена аорта.

Предварително Ви благодаря за отзивчивостта!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 яну 2011 10:10

Моля пояснете ми какво означава удължена аорта.
- чисто анатомична особеност, нищо притеснително само по себе си.

joro12

Мнение от joro12 » 15 фев 2011 14:13

Здравейте, от тези снимки вече савсем превъртях, на колкото места ме снимат, се различни диагноза и винаги следва поредния антибиотик, след което на снимката пак проблем…
Значи, предисторията е, че съм с хепатит Ц и в момента съм на комбинирана терапия (интерферон + рибавирин), принципно от едногодишната, трудно поносима терапия, ми останаха само 10 дни (имах огромен късмет, с така наречения RVR от колегите ви, тоест вируса не се откриваше още на четвъртата седмица от терапията, което ми дава 90% шанс, че той няма да се върне), но „власите се давят на края на Дунав” . От 2 месеца имам страхотни болки в гърдите, направиха ми снимка –полибронхит и някакво възпаление горе (последва 5 дни Зинат) след което пак снимка а на нея – начален възпалителен процес, долу в дясно (пак антибиотик, този път 7 дни и беше някакъв от рода на пеницилина), след което пак снимка на която уш всичко беше ок а и наистина болката изчезна. Минаха 3-4 дни и всичко с болките почна отначало, обадих се на лекуващия ме лекар (на който държа да кажа, че съм безкрайно благодарен, направи за мен неща които въобще не беше длъжен, от рода на пълни сърдечни изследвания, това на патеката и с някаква машина 24- часа ми мериха пулс и кръвно- всичко това беше без направление и безплатно, просто се чудя чак.. но явно и на него му писна от тромавата система, то и той си каза, че аз съм нейния резултат. Момче на 25 г с фиброза 3 на черния дроб ). Малко се отклоних за което се извинявам, та след няколко дни болките се върнаха, звъннах по телефона и той ми каза пак снимка, аз вече превъртях, усъмних се в ренгенолозите, отидох в една болница дето уш притежават супер модерна апаратура (наистина беше така но несъм убеден, че леките знаеха как да буравят с нея, около половин час се мъчеха да го настроят накрая ме снимаха и ми казаха да изчакам минута, за да видят дали са успели, абе все едно неснимаха с рентген а с телескопа Хъбъл, и не снимаха белия ми дроб а се мъчеха да хванат, спътника Европа докато е от тъмната страна на Юпитер. Мога да създам и да накарам да работи система за управление на огромен завод но записаната снимка от тях на cd- така и неуспях да отворя… ), та ето нова изненада -
Лицева графия на бели дробове и сърце .
Двустранно еднаква просветляемост на паренхма без наличие на актуални промени в просветлените белодробни полета. Двустранно по-грубо ивичеста структура базлно като при перибронхитни фиброзни промени.
Хилусите са съдово необременени.
Диафрагма и к.д. синуси- бо.
СС- в граница на нормата.
Лекаря по телефона ми каза, че няма нищо притеснително (да съм спрял цигарите, пуша около 5 на ден) и да ида при него да видим какво ще правим. Да със сигурност ще отида, но вече съм леко стреснат, предполагам че пак антибиотик, то това може да няма край.
Дали в тези резултати има нещо притеснително и дали се налага лечение ?
ПКК и ензимите, всичко ми е в норма (въпреки че тези резултати с този интерферон …), левкоцитите преди началото на терапията си стояха все 16 дори сега не падат под норма въпреки, че интерферона това причинявал, и ми казаха да дебна да не паднат под критична граница-2, а те дори сега са 7 ?

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”