Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Студени или бели пръсти – на какво могат да се дължат?
Емоциите са хубаво нещо, но не и когато са на лицето
Малко практични препоръки за щастие
реклама

Възстановяване след отстраняване на десен бял дроб

Модератори: админ, консултанти

Re: Възстановяване след отстраняване на десен бял дроб

Мнениеот sarkisian » 30 Юли 2010 17:38

Благодаря ви Докторе,
При нас нещата все още не са нормални. Вчера на татко му направиха трахеотомия като целта на това беше да обекчат дишането и вече да почне да диша сам. Днес ситуацията е следна - татко е още на апаратно дишане, на захранване чрез сонда /защото днес през устата се давали храна и не е могъл да преглъща, давел се е - защо? пречили му тръбичката?/.На въпросите които зададохме на лекуващия лекар получихме като отговор незнам въртене на главата и тичане по коридора. Нищо повече, какво следва, какво да очакваме, какво още може да се направи, до колко време може да е на дишане чрез апарата. Лекарката в реанимация беше по любезна и каза че е в съзнание, по жизнен, с добри показатели, но неможе да диша без апарат. От тук на сетне идват въпросите още какво може да се направи така, че да диша без апарат. Преди да пристъпим към тъй наречената дясна интраперикардиална пулмонектомия рТ4НоМоГ2-трети Б стадий, дишането му беше най-добрия показател и всичките казваха, че ще се справи да диша само с единия дроб без проблем. И така беше, до 23.07.2010 дишането му беше без никакви затруднения, нямаше хрипове, само лека кашлица, ходеше си нормално, хапваше по малко, беше започнал да се възтановява. Всичко започна на ново след втората оперативна намеса да почистят кухината от инфекцията която бил получил. Започвам да се съмнявам, че има някаква лекарска грешка която се опитват да скрият /може и да звучи грубо и наивно, но немога да приема факта, че премина толкова тежка операция и вседващия момент да "забрави" да диша/. Дайте ми съвет моля Ви какво да правя. Немога да си позволя лукса да тичам по коридора след лекаря с милиони въпроси и да получавам отговори "незнам, правим каквото можем" и това до тук. Няма да се примия с тази ситуация . Искам и консултации да направя с професор пулмолог, но незнам дали ще допуснат външен човек да проверява нещата, а и незнам към кого да се обърна. МОЛЯ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ КАКВО ДА НАПРАВЯ И КАК ДА ПОСТЪПЯ. НЕМОГА ДА СТОЯ СЪС СКРЪСТЕНИ РЪЦЕ И ДА ЧАКАМ НЕЗНАЙНО КАКВО..........
sarkisian

Мнениеот д-р Цончев » 01 Авг 2010 14:20

Нищо, в това което описвате не нетипично - аз работя в подобна реанимация и се сблъсквам със същите проблеми. И рядко се касае за лекарска грешка - т.е. особено, когато се касае за раков процес, обемна операция, следоперативни усложнения възможностите на лекаря не са много. Често състоянието се влошава въпреки нашите усилия - наблюдава се т.н. органна декомпенсация или полиорганна недостатъчност, което води до лош изход след месеци понякога усилия на екипа и близките.
Къде лежи пациента?
д-р Цончев

Мнениеот sarkisian » 02 Авг 2010 17:49

Здравейте д-р Цончев,
Баща ми лежи в гръда хирургия в белодробната болница "Света София". Днес за наша най-голяма изненада отиваме на свиждане при него в реанимация и се оказва, че е преместен в отделението. Това бе доста добра изненада, Доктора ни обясни, че всичко е наред, диша самостоятелно /с помоща естественно на тръбичката в гърлото/ и че нещата са стабилизирани и че от тук на сетне всичко зависи от нашата настоятелност за силна белтъчна храна за да може да се възтанови. Много съм обнадеждена. На един близък на тежко болен това му е достатъчно като нормално отношение от страна на лекуващия лекар, инструкции за поведението ни от тук на сетне и съответно грижите които трябва да положим така, че да помогнем на лекарите с каквото можем да преодолеем заедно ситуацията. Аз разбирам тежестта на Вашата работа в интензивните отделения, разбирам, че определено не сте психолози и психоаналитици та да лекувате не само Вашите пациенти, а и болните нерви на близките им, но ние близките на тежко болните изискваме съвсем малко, а именно обясняване на ситуацията с разбираеми думи, как ние бихме могли да помогнем и с какво и нищо повече. Благодарна съм на лекарите в тази клиника /въпреки че се усъмних в компетенцията им, за което съжалявам, но то бе продиктувано не от друго, а от оскъдната информация която получавахме относно състоянието на баща ми/. Силно се надявам баща ми да се стабилизира и навакса с килограмите /държа да подчертая, че на този етап няма далечни метастазии, първоначалното огнище е било именно в белия му дроб и то е отстранено и има уникалния шанс да е един от малкото които са успяли на този етап да се преборят с коварната болест след всичко което преживя миличкия/. Много благодаря и на Вас, ще ви държа в течение какво се случва с нашето лечение, но вече съм много по спокойна въпреки че знам, че още не сме се справили с всички трудности, но ще се борим.
Желая Ви много успех и много доволни близки на Ваши пациенти.
Поздрави
sarkisian

Мнениеот д-р Цончев » 12 Авг 2010 17:05

Желая успех!
(За съжаление понякога имаме толкова работа с пациентите, че за близките не ни остава време.... За това в нормалните държави има определен специалист, който се грижи за нези неща и който е грамотен да постъпи правилно)
д-р Цончев

Мнениеот sarkisian » 22 Авг 2010 00:37

Здравейте Докторе,
С огромна мъка искам да Ви съобща, че татко почина вчера на 20.08 от дихателна недостатъчност........................... И знаете ли защо, защото д-р Петрова от белодробната болница в Перник на Пантелей не умее да аспирира и той просто се задуши в гной ..................Тази госпожа е всичко друго, но не и доктор..............Беше тежък ден за мен и за татко и за жалост неможахме да се преборим, в момента в който започна да се задушава, докторката беше толкова "бърза" и "експедитивна" в действията си, че дойде след като той издъхна в рацете ми без да има какво да направя........................ Поисках аутопсия която ще стане след 10 дни, но напърво четене патоанатома ми каза, че е починал от дихателна недостатъчност. Ако тази псевдо доктора го бе аспирирала можеше да живее /същата тази в момента в който е на смяна или дижурна въобещ отказваше да му премери даже и кръвното.................и това ако е доктор аз съм професор/ ТЯ УБИ ТАТКО ВЪПРЕКИ ВСИЧКИТЕ ПРОБЛЕМИ КОИТО ИМАШЕ СЪС ЗДРАВЕТО СИ.
ХОРА ВЯРВАЙТЕ МИ АКО ПОПАДНЕТЕ В БЕЛОДРОБНАТА БОЛНИЦА В ПЕРНИК В ПАНТЕЛЕЙ НЕ ВЯРВАЙТЕ НА НИКОЙ ЛЕКАР ОСВЕН НА Д-Р БОЯНОВ , Д-Р СТЕФАНОВ, Д-Р МИХАЙЛОВ. САМО ТОВА СА ЛЕКАРИТЕ ТАМ. ДРУГИТЕ НЕ СА ДАЖЕ И САНИТАРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ТАМ ОСВЕН ТЕЗ ТРИМА ДОКТОРИ /ЗАЩОТО Е МНОГО СЛОЖНО ДА НАРЕЧЕШ НЯКОЙ ДОКТОР ИМАЙКИ ПРЕДВИТ ЧЕ ШБАНАТА НИ ДЪРЖАВА ГИ НАПРАВИ ВСИЧКИТЕ ИНТЕРЕСАДЖИИ С МАЛКИ ИЗКЛУЧЕНИЯ/ ВСИЧКИ ДРУГИ СА МЕКО КАЗАНО КАСАПИ И ДЕБИЛИ................. Съжалявам че съм толкова рязка, но мъката ми е голяма защото искренно вярвам че татко щеше да е още жив ако тази образно казано докторка се беше появила на време и беше го аспирирала /както всъщност се случи сутринта и д-р Боянов се справи със ситуацията/. Ако аутопсията покаже грешка в лечението и в реагирането в послентие минути ще стане доста страшно. СТИГА СМЕ МЪЛЧАЛИ И ГЪЛТАЛИ ВСИЧКО, КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДЪРЖАВАТА ДА НЕ ПРИНУЖДАВА ДОКТОРИТЕ ДА СА ТАКИВА КОЖОДЕРИ И КАСАПИ И ДА НЕ ОТПУСКА ДОСТАТЪЧНО ПАРИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ХОРА КОИТО ЦЯЛ ЖИВОТ СА СИ ПЛАЩАЛИ ВСИЧКО............... И КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА НАУЧИМ ДОКТОРИТЕ ДА НИ КАЗВАТ НЕЩАТА В ПРАВ ТЕКСТ А НЕ ДА НИ УВЪРТАТ ВСИЧКО С ЦЕЛ ДА НИ СПЕСТЯВА И АЗ НЕЗНАМ КАКВО......................
sarkisian

Мнениеот д-р Цончев » 23 Авг 2010 13:55

Приемете съболезнованията ми!За съжаление при такива случаи често е трудно да се каже кое точно е причинило смъртта, такива пациенти при мен загиват дори и при перфектна аспирация.
д-р Цончев

Предишна

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония