Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това намалява риска от рак на жлезата с 18%
Как най-ефикасно да се справим с малките наранявания?
При наличието на тези фактори, холестеролът е по-нисък
реклама

kashlica

Модератори: админ, консултанти

kashlica

Мнениеот juliqpetrova » 04 Юни 2007 16:53

Zdraveite otskoro vreme kashlqm,zaduhvam se,noshno vreme nemoga da spq i diham mnogo trudno,no prezdenq,nqmam takuv problem.PIh kakvi li ne lekarstva,hodih pri razlichni doktori i vseki mi kazva,che e ot gurloto mi,i che nqmam nisto na drobovete.Kak da si go obqsnq tova.Molq Vi kajete mi kakvo da pravq.Sprqh i cigarite,zastoto ot tqh se zaduhvah i kashlicata mi se yvelichavashe.
juliqpetrova

Мнениеот д-р Цончев » 04 Юни 2007 19:49

На каква възраст сте?
Имате ли някакви придружаващи заболявания?
Свързвате ли тези оплаквания със стрес, прекарано заболяване, прекалено псинхическо напрежение?
Имате ли болки в гърдите или температура, втрисане и подобни?
Опишете максималто пълно кашлицата - дразнеща, суха, влажна, отхрачвате ли някакви материи и т.н.
Имайте предвид, че след спиране на цигарите кашлицата може да се увеличи поради отпадане на блокиращия ефект на цигарения дим върху цилиарния апарат на бронхиалния епител и възстановяване на евакуаторната му функция. Кашлицата в такива случаи е честа, като се отделят бледобелезникави необилни жилави храчки.
д-р Цончев

Re: kashlica

Мнениеот maks » 10 Мар 2008 09:51

Всичко започна преди точно седмица. Отначало сухота и дискомфорт в гърлото. После болки в гърлото, зачервено гърло, започна кашлица, която се усили и е нетърпима. Вече три нощи поред не мога да спя. Постоянно кашлям, вчера имах два пристъпа на спастична кашлица. Само сутрин изкарвам жълто-зеленикави храчки, след обяд и нощем храчки няма. Болят ме мускулите на торакса от постоянното кашляне в предните дни, при всяко кашляне болката в тях е нетърпима-остра и пронизваща. Температура нямам, на моменти може би субфебрилна не повече от 37.0. Лекувам се с инхалации и билкови чайове, с витамин С и сироп за кашлица Амбрекс. Като съм легнал кашлицата е по-честа, отколкото седнал или прав. Носът е запушен и излизат също жълтозелени секрети.
maks

Мнениеот Д-р.Хинкова » 10 Мар 2008 10:14

Описвате състоянието на една остра вирусна инфекция!Имате ли някакви въпроси,с отговорите на които нещо да ви помогнем?
Д-р.Хинкова

Мнениеот maks » 10 Мар 2008 10:27

Бронхит ли е? Защо се получиха спазми вчера (имаше и свирене и трудност при вдишване)? Досега това не ми се е случвало. Възможно ли е това да се дължи на алергична реакция от лайката или липата, които вземах като чай? Не е ли твърде дълъг периода от 1 седмица, през който все още не започва процес на оздравяване? Какво ще ми препоръчате да взема обезболяващо против мускулните болки при кашляне (че болката не се търпи)? Наложително ли е да отида на лекар, или засега да изчакам? Не съм пушач и никога не съм пушил.
maks

Мнениеот Д-р.Хинкова » 10 Мар 2008 11:15

Свирене на гърдите,както и затруднено дишане говорят за бронхит,може би с алергична генеза.Малко вероятно е да е от лайка.Свързано е с вирусното заболяване.След като от една седмица имате оплаквания е редно да отидете на преглед при личният ви лекар и той,ако прецени ще назначи допълнителни изследвания.
Д-р.Хинкова

Мнениеот maks » 13 Мар 2008 14:41

Все още имам кашлица, макар и не толкова честа, както преди. Но също толкова болезнена. Не само мускулите, целият кош и дробове ме болят при изкашляне. Нямам вече температура, нямам отпадналост, само лека хрема, чувствам се напълно здрав с изключение на тази кашлица съпроводена с болки. Толкова ли се травмира коша, че вече и при по-рядка кашлица не отшумява болката? Що страдане изстрадах от този вирус или бактерия... Дано няма нищо по-сериозно и вече да мине окончателно.
maks

Мнениеот Д-р.Хинкова » 14 Мар 2008 12:10

Направихте ли си рентгенова снимка на белите дробове?След като толкова дълго време кашлицата не отзвучава,мисля,че трябва да се консултирате и с интернист.Пиете ли сироп за втечняване на секретите?
Д-р.Хинкова

Мнениеот maks » 14 Мар 2008 18:01

Снимка не съм правил. Мисля че вече отзвучава. Тази нощ не кашлях нито веднъж и спах спокойно. През деня се закашлях само няколко пъти. Сироп пия да. Лекувах се повечето време само с природни методи и може би затова се проточи. От 2 дни започнах да пия антибиотик и ето че вече се поправям. :)
Благодаря ви за отговорите!
maks

Мнениеот Д-р.Хинкова » 14 Мар 2008 18:03

Бъдете здрав,но не се лекувайте сам!
Д-р.Хинкова

Мнениеот maks » 14 Мар 2008 18:21

Вярно че на лекар не ходих, но имам познат лекар-природолечител. Свързах се с него и той ми препоръча само инхалации и чайове от билки. Държах контакт с него по ICQ. Но не успях да набавя всичко, което той препоръча. Дори ми се скара задето съм започнал да вземам антибиотик. Искаше напълно без химия да се излекувам. Трябваше сребърна вода, но в моя град по аптеките не са и чували за такова чудо.
Ето такъв подарък във вид на болест ми се изсипа на главата точно по случай 33-я рожден ден, точно на същия ден на който навърших започнаха първите симптоми и оттогава точно 10 дни и едва днес съм вече наистина добре.
maks

Мнениеот Д-р.Хинкова » 15 Мар 2008 17:14

Сребърна вода-това хомеопатично средство за кашлица ли е?
Д-р.Хинкова

Мнениеот maks » 15 Мар 2008 22:23

Да, той каза че е меко средство и облекчава гърлото, подтиска кашлицата, а може и да се ползва вместо да се прибягва към антибиотик. Горещо ми препоръча за следващия път да имам задължително сребърна вода вкъщи. Но още се чудя откъде да се снабдя с нея.
maks

Мнениеот Д-р.Хинкова » 16 Мар 2008 17:46

В София има големи хомеопатични аптеки,където може би го има този препарат.
Д-р.Хинкова

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония