Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Като лекарство от първа линия за разлика от други болки
Причините отстрана на организма
реклама

Задух, болка в гърдите и гърба.

Модератори: админ, консултанти

Задух, болка в гърдите и гърба.

Мнениеот Nathalie » 12 Мар 2010 16:45

Здравейте.
Ще опича симптомите , които имам и се надявам да успеете да ми кажете на какво може да се дължат и съответно към какъв лекар да се обърна за преглед и евентуално лечение.
Първо да кажа , че си падам хипохондрик. Ходих на психиатър заради доста проблеми, които имах,той уж не установи нищо , но пък ми изписа да пия Ривотрил , Флуанксол и още нещо, по схема..мисля , че се чувствах горе-долу добре тогава (това беше преди една година).
Но от известно време имам доста и различни оплаквания. Като ходя при личната винаги отговора й е , че е на нервна почва. Имам доста силни болки в гърдите, придружени със стягане и задух (случвало се е да се будя нощем ,защото ме стягат и не мога да си поема дъх, след лек масаж от съпруга ми нещата стават по-спокойни), имам и силна болка в плешките, ребрата,гръбнака и кръста. Скоро забелязах , че ребрата от ляво са ми по изпъкнали(не знам дали има връзка ,но при раждането доста ми скачаха на ребрата). Понякога имам и силно замайване . Имам и температура 37-37.3.Личната лекарка ми каза да следя кога се появява и дали има връзка с натоварване или цикъл , е няма появява се винаги по различно време, понякога не всеки ден. Това което най-много ме притеснява е че след не много силно физическо натоварване започва страшна болка в гърдите, придружена със стягане,виене на свят и леко главоболие след около 20 мин отшумява от самосебе си.Истината е че последните 2-3 години нямам много движение (изразява се единствено в гледане на детето, кратки разходки с него , поддържане на дома и до там ,което не ми се струва много).Сега зимата дори движенията ми са още по ограничени,защото с детето почни не излизаме.Случва се да имам и прискоци, и повишаване на пулса до 100-105.Кръвното ми обикновено е 100/70, 90/60.
Мисля че в основни линии това са ми проблемите . Правили са мни хиляди пъти електрокариограма и абсолютно нищо не излиза. Преди 2,6 години ми гледаха сърцето и на ехограф (мисля беше) пак ми казаха , че нищо ми няма. Скоро ходих отново на ехограф на вътрешни органи откриха ми гастрит , който лекувам сега. Забравих да спомена , че преди години имах увеличена счетовидна жлеза (Хашимото), последно ми казаха че и с това нямам проблем в момента.
Ужасно се извинявам , че стана толкова дълго , но исках максимално да опиша всичко.
На 23 години съм 173 см около 75 кг (с които се боря сега),пушач.
Nathalie

Re: Задух, болка в гърдите и гърба.

Мнениеот Nathalie » 12 Мар 2010 17:03

Забравих само да кажа и че много време прекарвам пред компютъра..работата ми е свързана с това.
Nathalie

Мнениеот MARINELA M » 12 Мар 2010 18:09

здр и аз съм в същото положение и мога да те уверя че всчко е на нервна почва всичко което описвате е еднакво при мен все едно чета за себе си и единственото което мога да ви кажа е да пиете антидепресанти и повече позитивно мислене
MARINELA M

Мнениеот Nathalie » 13 Мар 2010 20:47

Благодаря Ви за отговора (подейства ми успокояващо) , но ще може ли да получа и професионален такъв?
Nathalie

Мнениеот cveti92 » 31 Авг 2010 23:39

здравейте,казвам се Цветелина и съм от град Перник,на 17 години съм! Искам да ви споделя някой неща и да потърся професионален съвет,защото ме е страх да отида на лекар ии честно страх ме екакъв ще бъде отговорът мъ :( преди 6 години дядо ми имаше карцином на белия дроб с метастази ,тогава аз с баба ми и майка ми се грижехме за него,правехме всичко възможно,но за жалост той си отиде не след дълго..още тогава започнах да усещам и аз една болка около черния дроб и далака..но бях малка и не обърнах особено внимание..мина се време и болките постепенно зачестиха,както аз така и семейството ми преминахме през толкова много трудности,в къщи непрекъснато има кавги и караници,но няма какво да направя по въпроса..та сега болките отново се появиха както черния дроб,и далака в тази област,също на гърба и плешките,често се появява задух,а попринцип съм с доста ниско кръвно и може би за това се появява световъртеж,когато заставам отнякъде няма значение бързо или бавно,но отминава след няколко секунди..искам да ви кажа че дядо ми,който почина не ми беше истински дядо,защото той е баща фактически на втория ми баща.не съм пушачка,но около мен супер много се пуши... моля ви за съвет!! наистина ме е страх да отида на лекар,а и сега се подготвям за КСК за медицина иии преди пиех супер много кафе,а и не искам да притеснявам майка си!моля ви още веднъж за съвет и предварително ви благодаря! :))
cveti92

Мнениеот nikolov03 » 23 Ное 2010 20:24

ЗДРАВЕЙТЕ,ПРЕДИ МЕСЕЦ ХОДИХ НА РЕНГЕН И МИ ОТКРИХА БРОХИТПЛЕВМОНИЯ,ЗАПОЧНАХ ЛЕ4ЕНИЕ С АНТИБИОТИЦИ ,НО ТАЗИ ТЕЖЕСТ В ГЪРДИТЕ НЕ МИНАВА,ИМАМ ЛЕКА КАШЛИЦА НО ТЯ НАИ ВЕРОЯТНО Е ОТ ТОВА ЧЕ ИМАМ НЕШТО КАТО ЗАДУХ ПИЛСАМ КАКВИ ЛИ НЕ ОТХРАЧВАЩИ ЛЕКАРСТВА И НЕ МИ МИНАВА ВАПРОСЪТ МИ КАКВО МОЖЕ ДА МИ Е
nikolov03

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония