ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Представете си изцяло противоположен вариант на сауната

Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипо

Мнение от д-р Цончев » 21 авг 2012 17:15

Така, както описвате състоянието вероятно няма пневмония, а и педиатъра щеше да отреагира ако имаше. Естествено можете да се консултирате и с друг специалист, но при пневмония картината е по-драматична.

kr.dushkova

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипо

Мнение от kr.dushkova » 22 авг 2012 22:29

Благодаря Ви, доктор Цончев. Пуснах все пак пълна кръвна картина с диференциално броене, резултатите от която са добри - повечето са в норма, СУЕ - 5 mm/h, CRP - 3,2 mg/l, което заедно и с Вашето мнение ме успокояват, за което искрено Ви благодаря.

Мимсисбоб

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Мнение от Мимсисбоб » 27 юли 2017 15:55

Здравейте!Преди 2 месеца боледувах от пневмония,като нямах нито температура нито кашлица само болки под ребрата,направиха ми снимка и излезе атипична пневмония,от там започнах с антибиотици,изпих 4 вида след лечението ми направиха още една снимка на която излезе Данни за пневмония в дясно с пояти пълна резорбция,притесни ме това че пишеше с усилен белодробен рисунак,но личната ми каза че е минало,болките под ребрата и в гърба просължаваха,отидох на частно и полмолога ми каза че се чуват бронхитни хрипове от ляво и че на снимката се виждало че имам стари нелекувани бронхити а на кръвната ми картина всичко е наред,та въпроса ми е може ли от тези стари бронхити да имам хриюове все още или просто не съм се соизлекувала от пневмонията

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 19:50

Възможно е. Особено ако пушите илиработите в запрашена среда.

Genkova93

Мнение от Genkova93 » 03 сеп 2017 00:48

Здравейте, д-р Цончев! На 24г. съм, преди 3г. ми махнаха сливиците понеже много често боледувах. Няколко месеца след това се разболях от двустранна пневмония. От тогава насам боледувам може би 2-3 пъти в годината, но всеки път когато се разболея имам хрипове или поне така си мисля (при вдишване, а понякога и при издишване, усещам нещо като хъркане в гърдите). Нямам възможност при всяко боледуване да ме лекува лекар, понеже живея в Англия, а тука GP-то за да ти изпише лекарства трябва да провери в интернет... Така че съм на самолечение. Нещото, което ме притеснява е хъркането защото не знам дали не е сериозно. Когато се бях разболяла от двустранна пневмония ми бяха правили снимка и ми казаха, че имам срастване на дробовете от неизлекувани пневмонии и ако направя още няколко такива може да развия астма. Ще съм много благодарна, ако изкажете своето мнение.
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:38

Често човек имахрипове и без да е болен. Пушите ли?

Genkova93

Мнение от Genkova93 » 10 сеп 2017 01:49

Пропуснах да отбележа, че съм болна и на моменти имам много силни хрипове...
Но иначе да, пуша.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:20

При пушачи има хрипове често и без да има някакъв проблем от типа на заболяване. Това се дължи на нарушеното от дима очистване на бронхите и като цяло не е опасно.

June2017

Мнение от June2017 » 15 сеп 2017 18:58

Здравейте, д-р Цончев. Писал съм и в темата за кръвни/други изследвания но ще си задам въпроса и тук. Преди около 3 седмици при направена рентгенова снимка ми излезе "лек бронхит" цигирам рентгенолога, като в описанието пише "перибронхитни промени". Нямам кашлица а от време на време лека болка/пристягане в областта на гърдите. Искам да попитам на какво могат да се дължат тези перибронхитни промени и дали трябва да си направя КТ изследване? Благодаря!

В допълнение - на 26 години съм, бивш пушач, сега пуша много рядко. Попаднах на доста стряскаща информация в интернет, чак ме е страх да я цитирам. Предполагам се досещате.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 22:41

Не са перибронхитни а перибронхиални изменения, т.е. около бронхите. Тов ае стандартна находка при и след прекаран бронхит. Няма никаква нужда да правите скенери и подобни. Ще ви мине.

June2017

Мнение от June2017 » 19 сеп 2017 01:51

Благодаря ви много за отделеното време и за информацията. Притеснява ме това, че имах бронхит зимата в дните преди и след Нова Година а снимката е от края на Август.... Тоест 7-8 месеца след кашлицата, която имах през зимата. Иначе това с "перибронхитните" цитирам дословно, какво е написано в листа от пулмолог. Възможно ли е измененията да останат толкова дълго време?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 18:43

Малко вероятно, по-скоро са от цигарите.

June2017

Мнение от June2017 » 25 сеп 2017 00:14

От цигарите? Аз съм бивш пушач и то спрях да пуша активно преди 4-5 години, сега паля много рядко но напоследък и не съм палил толкова. Може би последната зима нещо от порядъка една кутия на месец. Както и да е, отпуснаха ме гърдите но сега започна да се появява един дискомфорт в областта на корема ... имам правена колоноскопия - там няма проблеми, гастроскопия - там имаше лек гастрит, за който ми предписаха Ацилесол две седмици (от опитен и добър гастроентеролог).
За последната година и малко имам две ехографии на корем - едната през Май или Юни миналата година, другата Май тази година. След това последваха споментатие по-горе процедури, като колоноскопията бе правена заради куркане на червата и факта, че имам роднина болен от рак на дебелото черво (малко презастраховане, въпреки възрастта ми), а гастроскопията по мое желание, тъй като имах лек дискомфорт при преглъщане и най-вече в областта на гърба.
Сега усещам тъпа болка (болка силно казано, по-скоро дискомфорт) под дясното или под лявото ребро (различно, в най-долната им част но по-често от дясно), понякога и централно в стомаха, и търпя... преди една година получих паник атаки и все се надявам тези болки да са на психическа основа или открития при гастроскопия (лек гастрит, въпреки че пия лекарство за него) да предизвиква тези оплаквания. Също така усещам и лека болка по различни части в гърба, която сякаш се мени често, както и коремната, но ми е трудно да се ориентирам дали има връзка с коремния дискомфорт, тъй като от години работя на компютър и до колкото знам стойката също уврежда гръбнака като цяло. Доста пари похарчих за изследвания и в момента съм малко затруднен. Нямам стомашни киселини (напомням пия Ацилесол) и се чудя какви могат да са причините за тези оплаквания? Може ли да са вследствие тези перибронхиални изменения или пък прекален стрес, лека форма на гастрит.... не знам и аз вече.
Благодаря ви за вниманието! Знам, че се отклоних малко от темата на въпросния подраздел но всичко се струпа наведнъж и стана някак си комплексно. През последните 4 месеца имам повече ходения на лекари от колкото целия си живот взет заедно, умножен по няколко пъти.

June2017

Мнение от June2017 » 25 сеп 2017 00:28

В допълнение забравих да спомена - пих три дена антибиотик (Азакс 500) след ходенето ми при пулмолога, както и сироп Димекс. Мина ми през главата, както и на пулмоложката, че може да съм си раздразнил гастрита с тях но гастрита не боли ли от лявата страна или централно? По едно време бях започнал и постоянно да имам нужда да си прочиствам гърлото но този симптом изчезна, може да се е повлиял от по-продължителния прием на Ацилесол.
Както и да е, може ли болката (дискомфорта) в дясното подребрие, както и в гърба да е от гастрит? Правя всички тези уточнения за Ваше улеснение, ако има още нещо ... на почти 27 години съм.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”