ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипо

Мнение от д-р Цончев » 21 авг 2012 17:15

Така, както описвате състоянието вероятно няма пневмония, а и педиатъра щеше да отреагира ако имаше. Естествено можете да се консултирате и с друг специалист, но при пневмония картината е по-драматична.

kr.dushkova

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипо

Мнение от kr.dushkova » 22 авг 2012 22:29

Благодаря Ви, доктор Цончев. Пуснах все пак пълна кръвна картина с диференциално броене, резултатите от която са добри - повечето са в норма, СУЕ - 5 mm/h, CRP - 3,2 mg/l, което заедно и с Вашето мнение ме успокояват, за което искрено Ви благодаря.

Мимсисбоб

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Мнение от Мимсисбоб » 27 юли 2017 15:55

Здравейте!Преди 2 месеца боледувах от пневмония,като нямах нито температура нито кашлица само болки под ребрата,направиха ми снимка и излезе атипична пневмония,от там започнах с антибиотици,изпих 4 вида след лечението ми направиха още една снимка на която излезе Данни за пневмония в дясно с пояти пълна резорбция,притесни ме това че пишеше с усилен белодробен рисунак,но личната ми каза че е минало,болките под ребрата и в гърба просължаваха,отидох на частно и полмолога ми каза че се чуват бронхитни хрипове от ляво и че на снимката се виждало че имам стари нелекувани бронхити а на кръвната ми картина всичко е наред,та въпроса ми е може ли от тези стари бронхити да имам хриюове все още или просто не съм се соизлекувала от пневмонията

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 юли 2017 19:50

Възможно е. Особено ако пушите илиработите в запрашена среда.

Genkova93

Мнение от Genkova93 » 03 сеп 2017 00:48

Здравейте, д-р Цончев! На 24г. съм, преди 3г. ми махнаха сливиците понеже много често боледувах. Няколко месеца след това се разболях от двустранна пневмония. От тогава насам боледувам може би 2-3 пъти в годината, но всеки път когато се разболея имам хрипове или поне така си мисля (при вдишване, а понякога и при издишване, усещам нещо като хъркане в гърдите). Нямам възможност при всяко боледуване да ме лекува лекар, понеже живея в Англия, а тука GP-то за да ти изпише лекарства трябва да провери в интернет... Така че съм на самолечение. Нещото, което ме притеснява е хъркането защото не знам дали не е сериозно. Когато се бях разболяла от двустранна пневмония ми бяха правили снимка и ми казаха, че имам срастване на дробовете от неизлекувани пневмонии и ако направя още няколко такива може да развия астма. Ще съм много благодарна, ако изкажете своето мнение.
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:38

Често човек имахрипове и без да е болен. Пушите ли?

Genkova93

Мнение от Genkova93 » 10 сеп 2017 01:49

Пропуснах да отбележа, че съм болна и на моменти имам много силни хрипове...
Но иначе да, пуша.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:20

При пушачи има хрипове често и без да има някакъв проблем от типа на заболяване. Това се дължи на нарушеното от дима очистване на бронхите и като цяло не е опасно.

June2017

Мнение от June2017 » 15 сеп 2017 18:58

Здравейте, д-р Цончев. Писал съм и в темата за кръвни/други изследвания но ще си задам въпроса и тук. Преди около 3 седмици при направена рентгенова снимка ми излезе "лек бронхит" цигирам рентгенолога, като в описанието пише "перибронхитни промени". Нямам кашлица а от време на време лека болка/пристягане в областта на гърдите. Искам да попитам на какво могат да се дължат тези перибронхитни промени и дали трябва да си направя КТ изследване? Благодаря!

В допълнение - на 26 години съм, бивш пушач, сега пуша много рядко. Попаднах на доста стряскаща информация в интернет, чак ме е страх да я цитирам. Предполагам се досещате.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 22:41

Не са перибронхитни а перибронхиални изменения, т.е. около бронхите. Тов ае стандартна находка при и след прекаран бронхит. Няма никаква нужда да правите скенери и подобни. Ще ви мине.

June2017

Мнение от June2017 » 19 сеп 2017 01:51

Благодаря ви много за отделеното време и за информацията. Притеснява ме това, че имах бронхит зимата в дните преди и след Нова Година а снимката е от края на Август.... Тоест 7-8 месеца след кашлицата, която имах през зимата. Иначе това с "перибронхитните" цитирам дословно, какво е написано в листа от пулмолог. Възможно ли е измененията да останат толкова дълго време?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2017 18:43

Малко вероятно, по-скоро са от цигарите.

June2017

Мнение от June2017 » 25 сеп 2017 00:14

От цигарите? Аз съм бивш пушач и то спрях да пуша активно преди 4-5 години, сега паля много рядко но напоследък и не съм палил толкова. Може би последната зима нещо от порядъка една кутия на месец. Както и да е, отпуснаха ме гърдите но сега започна да се появява един дискомфорт в областта на корема ... имам правена колоноскопия - там няма проблеми, гастроскопия - там имаше лек гастрит, за който ми предписаха Ацилесол две седмици (от опитен и добър гастроентеролог).
За последната година и малко имам две ехографии на корем - едната през Май или Юни миналата година, другата Май тази година. След това последваха споментатие по-горе процедури, като колоноскопията бе правена заради куркане на червата и факта, че имам роднина болен от рак на дебелото черво (малко презастраховане, въпреки възрастта ми), а гастроскопията по мое желание, тъй като имах лек дискомфорт при преглъщане и най-вече в областта на гърба.
Сега усещам тъпа болка (болка силно казано, по-скоро дискомфорт) под дясното или под лявото ребро (различно, в най-долната им част но по-често от дясно), понякога и централно в стомаха, и търпя... преди една година получих паник атаки и все се надявам тези болки да са на психическа основа или открития при гастроскопия (лек гастрит, въпреки че пия лекарство за него) да предизвиква тези оплаквания. Също така усещам и лека болка по различни части в гърба, която сякаш се мени често, както и коремната, но ми е трудно да се ориентирам дали има връзка с коремния дискомфорт, тъй като от години работя на компютър и до колкото знам стойката също уврежда гръбнака като цяло. Доста пари похарчих за изследвания и в момента съм малко затруднен. Нямам стомашни киселини (напомням пия Ацилесол) и се чудя какви могат да са причините за тези оплаквания? Може ли да са вследствие тези перибронхиални изменения или пък прекален стрес, лека форма на гастрит.... не знам и аз вече.
Благодаря ви за вниманието! Знам, че се отклоних малко от темата на въпросния подраздел но всичко се струпа наведнъж и стана някак си комплексно. През последните 4 месеца имам повече ходения на лекари от колкото целия си живот взет заедно, умножен по няколко пъти.

June2017

Мнение от June2017 » 25 сеп 2017 00:28

В допълнение забравих да спомена - пих три дена антибиотик (Азакс 500) след ходенето ми при пулмолога, както и сироп Димекс. Мина ми през главата, както и на пулмоложката, че може да съм си раздразнил гастрита с тях но гастрита не боли ли от лявата страна или централно? По едно време бях започнал и постоянно да имам нужда да си прочиствам гърлото но този симптом изчезна, може да се е повлиял от по-продължителния прием на Ацилесол.
Както и да е, може ли болката (дискомфорта) в дясното подребрие, както и в гърба да е от гастрит? Правя всички тези уточнения за Ваше улеснение, ако има още нещо ... на почти 27 години съм.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”