ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Модератори: админ, консултанти

dianakarcheva

Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Мнение от dianakarcheva » 17 ное 2009 14:46

В края на октомври се разболях от бронхит. Пих 8 дни Амоксиклав (3 х 1), Преднизолон по схема, като започнах вечер с 2 хапчета и след това по дни 3 х 2, 4 х 1, 3 х 1, 2 х 1 и последния ден 1 вечер, Либексин (3 х 1) за отхрачване, Хексоралетен (3 х 1) защото в началото имах и налепи по сливиците, и Инфлуцид (4 х 1). След 8 дена хриповете ми все още не се бяха изчистили и ми спряха всичко това и ми изписаха Азитрокс (на 24ч. по 500мг) и сироп Хюмекс за суха кашлица (3 х 1) за 5 дена. На 08.11 ги свърших и с това официално приключи лечението на бронхита. До момента обаче, все още от време на време ми просвирва като си поема дъх по-дълбоко. Определено не е като хриповете, които имах докато се лекувах. Температура също нямам. Не се чувствам зле. Кашлицата ... кашлям, но не защото ми се кашля, а за да разкарам просвирването. При това понякога отделям малки храчки.
Немога да преценя дали да потърся пак лекарска помощ или това просвирване ще си отшуми с времето.

д-р Цончев

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипове

Мнение от д-р Цончев » 17 ное 2009 23:49

Ако нямате оплаквания от вида - температура, експекторация, болки в гърдите и др., белег на начино заболяване, вероятно се касае за отшумяваща с времето находка, т.н. период на реконвалесценция, възстановяване след заболяване.

nstoeva

Мнение от nstoeva » 12 фев 2010 10:40

Здравейте!
Дали бих могла да получа професионално мнение - пия 4 дена Мукосолван 30 мг - 3 пъти на ден, Тавипек 3пъти по 2 (втори ден), нямам кашлица, но имам хрипове и за да ги примахна се опитвам да кашлям. Дали трябва да премина на антибиотик или някакви по-сериозни лекарства? честно казано лич. ми лекар не е много добър като специалист и ме е страх да не изпусна нещата.... :(
Дали да чакам още така? леко свиркане в гърдите, нямам температура. Моля да ми помогнете....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 фев 2010 23:30

Какви са хриповете?

nstoeva

Мнение от nstoeva » 13 фев 2010 14:22

Добър ден!
при дълобко дишане се чува шум...
снощи отидох при личната си лекарка ,
предписа клацид ср500 и каза, че няма да се оправя без антибиотик. дали без температура се преминава на антибиотик. знам, че не съм лекар и би трябвала да слушам, но имам основания да се съмнявам...
Спрях Тавипек, тъй като започна да сърби небцето от него- може би алергия (по прекалих, явно). Лич. каза, че и без него ще мине. Ксизал взимам, (каза, че хрипове са били на алергична основа - вирусът причинява алергия).(Дали е вирусно или бактериално? На око сигурно не може да се каже?) А мукосолван днес ще ми е 5 ден (в листовката пише -не повече от 5 дена), но лекарката каза да продължа. Днес съм като упоена, потя се, но нямам t, не мога да кашлям, лек хрип се чува постоянно. Дали е вярно лечението ми? П Не пребързах ли с антибиотик? знам, че е трудно така на разстояние да се прецени... Предварително Ви благодаря!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 фев 2010 20:57

В случая лекаря преценява както състоянието, така и лечението. Ако нямате доверие в него следва да потърсите алтернативно мнение, но аз лично, по този начин на комуникация не мога да дам такова.

franceska23

Re: Имах бронхит, лечението ми свърши, но все още имам хрипо

Мнение от franceska23 » 08 авг 2012 19:55

здравеите искам да ви попитам от около 20 дни сам с кашлица-парвоначално ми казаха че имам фарингит,в последствие на рентгена отчете бронхит.Изписаха ми Оспаран 1000 и Бромексин за отхраване но продалжавам да дишам затруднено още съм със суха кашлица и при издишване има затруднение не мога да открацвам и имам чуството че дихателните пътиша са ми пални с храчки или тожа са хрипове.Нормално ли е всичко това след като лекарствата са ми вече спрени?Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 авг 2012 20:49

Добре е да направите контролен преглед. Температура има ли?

franceska23

Мнение от franceska23 » 13 авг 2012 22:46

много Ви благораря за отговор послушах ви и се прегледах оказасе че сам с пневмония и сам на инжекции.но сега ме претеснява и кашлицата на дащерями на 2г е и тя касля от около месец 3 пати я закаах на педиятар и ми казаха 4е е добре настоявах за иследване и и взеха крав казаха че и няма нищо вапросът ми е можели от кравта да разбеат евентуално дали има пневмония или трябва да и направим снимка?мн сам претеснена за6тото жсицко при мен запоцна от една каслица?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 авг 2012 15:13

Някой от показателите на кръвната картина се променят при възпалителен процес, така че ако има пневмония следва да се очаква някакво раздвижване в стойностите.

franceska23

Мнение от franceska23 » 16 авг 2012 22:52

doktore prosto sam otcaqna vece 5 dni sam na injekcii,tazi uporitq pnevmoniq ne minava o6te imam hripove disam trudno i govorq nosovo za6to ne idva tova taka cakano podobrenie custvam se mn otpusnata nqma sili nito apetit,koga 6te otsumqt hripovete ili tova znaci ce ne sam se izlekuvala ot pnevmoniqta li?BLAGODARQ VI

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2012 14:22

Моля, пишете на кирилица!
Няма как да отгатна кога ще отшумят хриповете и в какъв срок ще се възстановите. Продължавайте с предписаното лечение и като го приклучите - контролен преглед.
В момента температура има ли?

franceska23

Мнение от franceska23 » 17 авг 2012 23:25

здравеите
Извинявамсе за писането на латиница.Температура нямам никаква само каслям понякога но тези хрипове са ужасни,и гласът ми е все така дразгав говоря носово дано оздравея напално,апоката ми махнака и сега имам мисля це хематом се нарисаше с какво 6те мине ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 авг 2012 17:17

Ако се касае за голям хематом може да се третира с Хепароид - крем. Може да се направи и компрес с риванол и малко спирт.

kr.dushkova

Мнение от kr.dushkova » 21 авг 2012 13:42

Здравейте, д-р Цончев! Детето ми е на 6 год и половина и кашля от 3 седмици. Кашлицата се провокира от настинка от климатик /на 28.07.2012/ и отначало започна само с прочистване на гласа - 2 дни, след което се появи и влажна кашлица с големи храчки. На 04.08.2012 беше прегледана от педиатър - гърдите чисти, гърлото много леко зачервено. Последва хомеопатично лечение /Туя оксиденталис/. В резултат-следващите две нощи - силна отхрачваща кашлица към полунощ и после се успокоява. Започнах сироп Мукоплант Лека нощ / 5 дни/ и капки за нос от клеева тинктура. Нощната кашлица спря, през деня - има, но започва да отшумява. За съжаление към 11.08.2012 отново настинахме от интензивна игра /свързана с изпотяване/ в климатизирано помещение и кашлицата почна с нова сила - пак с големи жълти храчки. Същата продължава и до днес.Температурата през целия период не надвишава 36,4. Не е отпаднала, има апетит. На 20.08.2012 - отново преглед при педиатър, който след обстойно слушане на гърдите и гърба, почукване на определени места на гърба, на краката и преглед на корема каза, че имаме бронхит на вирусна основа, чуват се хрипчета и въпреки, че откашля, все още остава жилав секрет вътре. Изписа Солволан, Вентолин, Цетиризин Хексал и Гаразон/в носа/. Без антибиотик. Докторе, описвам Ви всичко това, защото се притеснявам да не развиваме някоя скрита пневмония. Моля за Вашето становище и искам да Ви питам какви изследвания/снимки трябва да направим за да се отхвърли или потвърди това, защото след няколко дни ще ходим на море и се притеснявам много. Предварително благодаря за мнението Ви.

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”