Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И как еволюира така, че да инфектира хора
Тестове не установяват наличие на ебола
Може и да не подозирате за някои от тях
Дължи се на инфекция или възпаление
реклама

храчки в гърлото, в трахеята

Модератори: админ, консултанти

Re: храчки в гърлото, в трахеята

Мнениеот д-р Цончев » 05 Ное 2010 19:04

Възможно е алкохола да провокира т.н. езофагоспазъм, който да се прояви по подобен начин.
д-р Цончев

Мнениеот platon » 07 Ное 2010 11:19

Здравейте!
От около 4 месеца имам сериозен проблем...краят на месец юли изкарах пневмония,инфилтративна я нарекоха лекарите,бяхме заедно с детето ми,което е на 12г.
То се оправи за една седмица и оттогава няма проблеми,но аз....аз вече не знам какво да правя!След като оздравях,две седмици бях добре,после почнах да кашлям отново,докато не отидох на лекар и на 4-ти октомври ми направиха отново снимка на белите дробове.Оказа се възпаление на бронхитите,изпих сума ти чайове и флавамед таблетки,и нофилин.....оправих се,почти,но онзи ден отново стигнах до лекар,този път пулмолог-жената ме прослуша внимателно,погледна снимката от 4.10.10-каза че са възпалени бпонхитите,даде ми направление за алерголог и сега остава да ида и там....
Всичко започна с едно ужилване от оса-началото на юли!Жилили са ме и друг път,но без никаква смущаваща реякция,леко подуване на мястото и това....но сега се изринах цялата,а след половин час като стигнах в бърза помощ-събрах границите на кръвното...Всичко мина за един ден ,после краят на юли вече ви писах че се разболях от пневмония и т.н.Въпросът ми е-защо имам кашлица,утихваща,почти изчезваща и появяваща се отново,със леко жълти храчки отначало,после преминават в бели,не много гъсти,като че ли усещам хрипове,но докторите не(това е само мое усещане),кашлицата е на пристъпи-може 3,4 часа да не кашлям,после кашлям мого,докато отделя секрет,кашлям,кашлям,отделям си секрети-усещам като че ли постоянно си имам храчка в трахеята и в гърлото и така вече 4 месеца....
Правиха ми изследване на храчка-нищо;кръвна картина-нищо;обем на дишане-добре;първа снимка на бял дроб-с петно като за пневмонията,втората-чиста,само леко там на бронхитите имаше слабо изразено....Пуша,не много-кутия за два,три дни,а сега много по-малко.На 35 години съм и не съм имала никога проблеми от такова естество
Но,от 5 години си имам нещо като алергия от цъфтежа на дърветата,от домашния прах,от много неща,но рядко се проявява,предимно много кихам и имам хрема-пия Зодак и добре ми действа.Две кутии за тези пет години и то като се разболях от пневмонията-доизразходих втората кутия-значи по-малко от 2 кутии за 5 години....
Предварително благодаря за вниманието,ако има и отговор-би било успокояващо 8)
platon

Мнениеот taniyo » 07 Ное 2010 17:54

аз имам езофагоспазъм доказан с ФГС и как се лекува д-р Цончев
taniyo

Мнениеот д-р Цончев » 09 Ное 2010 15:17

Зависи от причината, довела до езофагоспазъма, но по принцип лечението е със спазмолитици.
д-р Цончев

Мнениеот desita_kn » 23 Ное 2010 16:00

И аз чувствам подобно нещо от десетина дни. Но храченето ми е предимно сутрин, дори при миене на зъбите повръщам. На два пъти ми се случва да имам чувството, че се задушавам, защото чувствах оток на лигавицата над небцето. Сега чувствам някакви израстъци в трахеята или някъде там, които се движат, а не са на постоянно място. И вратът ми е постоянно схванат, дори кожата отпред на гръкляна ме боли и я чувствам опъната. И понеже тази година се скъсах да ходя по различни лекари и ми омръзна, реших да пиша за мнение тук.
desita_kn

Мнениеот zeeez » 15 Мар 2013 19:19

ma kakvo samovnu6enie,ni6to podobno-napravo sa si realnost.sled okolo 2 dni ma4enija na tretija uspjavam da izpljuia prokletata hra4ka.ne hodja po lekari,predpo4itam alternativnata medicina.za vsi4ko sa vinovni samoletite deto praskat ortovi i tejki metali.tuk prosto e neponosimo-vseki den bez prekasvane ot rano sutrinta dokato se stamni i ne se vijda pove4e.100% sam sigurna,4e e ot tjah.zapo4vam da tarsja njakoi lesen i prilojim na4in da se otarvem ot tjah :roll: IZVINETE 4E PI6A NA LATINICA,NO TOVA E POLOJENIETO
zeeez

Мнениеот zeeez » 15 Мар 2013 21:37

DA VI SPODELJA NABARZO KAKVO OTKRIH I NJAMA DA VI DOSAJDAM POVE4E. RIGAN,MA6TERKA,MEDICINSKA RUJA,ANASON,EVKALIPT,LIPA,4UBRICA,KARAMFIL(PODPRAVKA). NAPRAVETE SI 4AI S EDNO OT TIAH ILI SMESETE NJAKOLKO.AKO NE VI SE PIE,MOJE I GARGARA.AZ PROBVAH EDIN SMESEN 4AI I POLOJENIETO SE POOPRAVI :P .USPEH NA VSI4KI. :!: I NE ZABRAVJAITE DA HAPVATE 4ESAN :P
zeeez

Мнениеот д-р Цончев » 17 Мар 2013 08:58

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Предишна

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония