Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той е от основно значение в борбата с грипа
И колко бързо се разпространяват те
Тесните взаимоотношения в семейството са решение
реклама

температура 37,1-37,3

Модератори: админ, консултанти

температура 37,1-37,3

Мнениеот allissa22 » 13 Юни 2009 16:05

Такава температура подържам около 3 месеца.Вдига се след 17-18 часа,през деня е нормална.Кашлям много рядко.Едно време се усили кашлицата,пих сироп и като че ли спря.Преди дни ме преслуша джипито и е казал,че нищо не чува,дробовете са чисти.Анализът на кръвта е в норма,освен СУЕ-45.възможно ли е тази температура от дробовете или може да бъде и по друга причина.За последен месец изпих Durazef, Зимакс и сега пия втора опаковка Бисептол.3-4 дни нямах температура,после 1 ден имах 37,3 и сега пак нямам 2 дни.Да изпия ли докрая Бисептол?
Не пуша,никога не съм боледувала от бронхопневмония.На количка съм.Преди 3 години ми откриха плеврит,биха антибиотици 10 дена и се оправих.
Трябва ли да правя някакви други изследвания?Може ли температурата да поддържам от бактерии в урината,
10-15 левкоцити и 10-12 епитроцити в седимента(?) или от дикубитусна рана?
С нетърпение чакам отговор.
allissa22

Re: температура 37,1-37,3

Мнениеот Margaritka_12 » 13 Юни 2009 22:55

Преди 5 години имах същия проблем - вдигах 37,1 -37,3 в продължение на 4-5 месеца.Нищо не ме болеше, нито кашлях, нищо! Лекуваха ме в местната болница с Терцеф (поне това си спомням като име на антибиотика) и с какво ли още не.Направиха ми пълни изследвания във ВМА-София, манту ми правиха и - нищо.Продължавах да си вдигам температурата.Потърсих проблем със зъбите.Оказа се, че единият мъдрец е пораснал в костта.Изтърпях и изваждането му - 2 часа и половина!Пак продължих да си вдигам температурата. Накрая се отказах, престанах да я меря и след време всичко отшумя.И до днес не знам каква беше причината. Моите предположения са преумора. Не бях излизала в отпуск почти година, а работата ми беше напрегната.Възможно е и да не е това, не знам!
След време срещнах случайно мъж със същия проблем. Той също не беше открил причината и се беше примирил.
Знам, че всичко това не звучи много утешително, знам, че с нищо не ти помагам като ти разказвам всичко това, но ми се иска да ти помогна, защото знам че е ужасно!Бих те посъветвала да изчакаш търпеливо, може би и при теб нещата ще се оправят сами.Извинявам се за примитивния съвет, но след всичко преживяно нищо друго не мога да ти кажа!Успех!
Margaritka_12

Мнениеот albenab » 14 Юни 2009 12:19

Провери си бъбреците. При бъбречна инфекция поддържаш такава температура без да имаш никакви други изявени симтоми. Ниската темература ,дълго поддържана е опасна , свързана е с вътрешна бактериална или вирусна инфекция.Направи си пълна кръвна картина и си изследвай урината.
albenab

Мнениеот cinderella » 18 Юни 2009 03:33

И аз съм имала същия случай като Margaritka_12. Беше в продължение на година и половина това вдигане на температура и беше всеки ден между 14:00 и 18:00. Преди това и след това нямах. Изключено беше да е на нервна почва и от преумора (при мен все това са причините за разните ми болежки, според докторите), защото започна след като се бях върнала от една прекрасна лятна почивка. Правих всякакви изследвания, включително СПИН-тест, хламидии и какво ли още не. Нищо! Всичко отмина, когато спрях да меря температурата. Имах чувството, че в началото може би е имало някаква не толкова съществена причина да я вдигам, а после с това постоянно мерене и постоянните ми мисли какво ми има става психологически проблем и сам си правиш белята, т.е. всичко е в главата ти. Опитай да спреш да си мериш температурата и да не мислиш за това, че непременно трябва да ти има нещо, и нещата може да отшумят от само себе си.
cinderella

Мнениеот АЛИНА » 23 Юни 2009 14:20

ЗДРАВЕЙТЕ, АЗ СЪМ НОВА ВЪВ ФОРУМА ЗАТОВА АКО ИМА НЕЩО МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ!!
Сина ми е на 11 години на 10.06.09 влезе ж болница, преди три дни ни изписаха от болница там се лекувахме от пневмония(друга бактериална пневмония).Лекуваха го с глюкозо-солеви р-ри медаксон,амикацин, урбазон,инх.с вентолин,амбрекс,парацетамол,от 16.06-ердомед от 17.06-физиолечение.От18.06урбазон
Гърлен секрет за АБ от 11.06.09-не се изолираха пат.бактерии
Изписаха ни на 20.06.09 ,от21 до сега е с температура37.7 37.5
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!
КАКВО ДА ПРЕДПРИЕМА???
АЛИНА

Мнениеот д-р Цончев » 23 Юни 2009 20:41

Добре е да го прегледа личния лекар и ако е необходимо да се включи допълнително лечение. Редно е да се проследи белодробния статус преди да се назначава каквото и да е антибиотично лечение.
д-р Цончев

Мнениеот АЛИНА » 23 Юни 2009 23:32

Благодартя за съвета, но след ренгенография и слушалка лекуващия лекар каза ,че е добре .Може ли това да се дължи на бъбречно заболяване вследствие антибиотици, един от които все още продължава-клеримед заедно с него приема салбутамол биотикс зодак и acc-200.Искам и да добавя че преди пневмонията и сега е с постояна хрема.
Посъветвайте ме какви изследвания да направим.
Толкова ми е притеснено ,че вече на всеки половин час мерим температура и тя все е различна варира от 37 до 37.7
АЛИНА

Мнениеот svetlinka77 » 19 Мар 2010 13:42

[b][/Da6terq mi e na 13 godini,predi 3 meseca vdigna visoka temperatura-39 gradusa,bez nikakvi drugi oplakvaniq,osven 4e be6e mnogo bleda samo.Djipito napravi isledvaniya,kravna kartina i sterilna urina,za6toto parvona4alnata diagnoza be6e pielonefrit.Okaza se 4e nqma bakterii oba4e v urinata,no sue be6e zavi6eno.I taka ve4e tri meseca.Lekuvaha sas ZINAT,NELIDIKS,NEORENAL,SUMETROLIM I TAKA,TEMPERATURATA SI OSTAVA V SLEDOBNITE 4ASOVE 37,2-37,7.v PONEDELNIK 6TE POSTAPVAME V BOLNICA ZA DA NAPRAVIM CVETNA SNIMKA NA BABRECI,ZA DA SE VIDI NALI OT TAM IDVAT PROBLEMITE I TEMPERATURATA ILI OT NE6TO DRUGO,KOETO 6TE TARSIM SLED TOPVA.aKO NQKOI IMA SA6TIQ PROBLEM,MOLIA PI6ETE MI,PREDVARITELNO BLAGODARQ
svetlinka77

Мнениеот д-р Цончев » 19 Мар 2010 14:52

Моля, пишете на кирилица!!!
д-р Цончев

Мнениеот Sleart » 19 Мар 2010 17:03

Извинете д-р Цончев,и на автора че пиша в тази тема,но да не отварям нова!Вчера з сефте не поддържах температура!Беше под 37 целия ден за 1 път!Искам да попитам може ли чрез ехограф(гледаха ме преди 2 седмици) да се установи .. и камъни в бъбреците!Проблема ми е оттам че имам стерилна урина кръв ок !И на ехограф ме гледаха каза че нямам възпаления!И днеска усетих пак рязко прощипване и парене на изхода на члена!Възможно ли е антибиотиците да ми причиняват някакви подобни проблеми!Като ми застои урината повече ме дразни кат уринирам!
Sleart

Мнениеот д-р Цончев » 19 Мар 2010 17:10

Искам да попитам може ли чрез ехограф(гледаха ме преди 2 седмици) да се установи .. и камъни в бъбреците
- да, може да се установи
Антибиотиците могат да доведат до потискане на нормалната флора и развитие на микоза.
д-р Цончев

Мнениеот Sleart » 19 Мар 2010 17:18

Мерси за отговора ви!Но проблема е че това парене и дразнене при натискане на уретрата е на приливи и отливи,малко понамаля,но пак ме заболя днес! :oops:
Sleart

Мнениеот yoana » 07 Апр 2010 16:15

някои може ли да ми помогне..........?откриха ми туберколоза и се лекивам с хапчета в къщи ,вече 3 седмици но продължавам да поддържам температура 37.1 ili 37.2! нормално ли е това?
yoana

Мнениеот fireblade » 10 Ное 2013 18:14

От 2 месеца поддържам температура, която варира постоянно от 36, 7 до 37, 5. Когато започне да се покачва много рязко получавам сърцебиене и имам чувството, че ще припадна. Усещам я, когато започне да се покачва. Правих си изследвания - руе-то беше в норма, щитовидната жлеза - също,. панорамната снимка на зъбите - също, ходих и на ехограф - всичко беше добре. Единствено имам завишени левкоцити на изследванията на кръвта, а в урината левкоцитите са 2но над нормата - 8, а еритоцитите са много. Тази температура ще ме побърка. Чувствам се отпаднала, разсеяна, не мога да върша нищо като хората, ставам без желание сутрин вече. Личната лекарка ми предписа Таваник, защото като видя как са ми завишени левкоцитите и еритоцитите си помисли, че може да има някаква пикочна инфекция. Почти го изпих вече, но вместо да ми стане по- добре, ми става по- зле- температурата ми остава висока повече време откакто го пия, вместо да се понижава. Правила съм си и експерименти измеря я един път - 37, след 10 минути пак я меря - 36, 7, след 10 минути пак- 37, 2. Какво може да предизвиква такава температура? Първият път като ми се появи имах много ускорен пулс, за около 2 часа, а температурата се покачи до 38, но това беше преди 2 месеца. Бях и на кардиолог - казаха ми, че нямам проблеми със сърцето като ми направиха кардиограма. Ако някой е имал такъв проблем, моля да сподели как го е излекувал, или ако някой има предположение, моля да ме посъветва на какво може да се дължи всичко това. Не съм боледувала преди това - просто всичко стана от един път, не съм и бременна.
fireblade

Мнениеот cwetanka_vl@abv.bg » 26 Юли 2014 11:55

Вече си мислех че само аз съм с такава варираща температура.През повечето време е 37, но понякога спада и до 36,7.Всичко започна преди 5 месеца когато се появи чувство на чуждо тяло при преглъщане.Отидох на УНГ,който ми каза фарингит и ми предписа соли за гаргара,но проблема си остана.Скоро преди месец прекарах някаква ангина, при която в първите дни нямах буквално сили да се движа,боляха ме много мусколите,виеше ми се свят , повръщах ,но Т ми си оставаше 37.Изписаха ми Амоксиклав за 7 дни,но след свършването му симптомите пак се повториха,болките в гърлото бяха силни и ми изписаха Оспамокс за 10 дни.След него вече имах подобрение но буцата от 5 месеца още си беше в гърлото с постоянната Т а понякога и ускоряване на пулса .По време на лечението ми правиха 2 кръвни изследвания- бяха си добре, 2 посявки от гърлото - наред,щитна жлеза наред, кардиограма и холтер - наред.След първия антибиотик започнаха силни болки долу в кръста и вече 2 седмици съм така +силна болка в малкия таз - отидох на гинеколког - оказа се възпаление и спукана малка киста.Сега чакам резултати от микробиология - хламидии и микоплазма.Ако и те са наред какви още изследвания бих могла да направя при тези симптоми.
cwetanka_vl@abv.bg

Следваща

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония