Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И при какви проблеми помага
Това съобщават регионалните инспекции
Това съобщи Европейската агенция по лекарствата
Всяко десето дете в България се ражда недоносeно
реклама

ХРОНИЧЕН БРОНХИТ

Модератори: админ, консултанти

ХРОНИЧЕН БРОНХИТ

Мнениеот peroshinka » 19 Апр 2009 08:39

Здравейте и Христос Воскресе! :P
Моят приятел е на 33гд. и май има хроничен бронхит.От миналото лято има кашлица ,която на моменти е много грозно и чак ми се изправя косъма като го слушам как се дере!Също така е пушач и на ден пуши близо кутия.Личната лекарка го прати на рентгенова снимка и резултата беше - бронхит двустранно.Изписа му една торба с лекарства,но нямаше антибиотици.Резултат имаше също временен.За цигарите опитах всячески да го накарам поне драстично да ги намали,но уви.Как трябва да действаме по-нататък За поставяне на диагноза?Доколкото ми е известно трябва да отидем на специалист пулмолог.Той трябва ли да назначи микробиологично изследване на храчка?С антибиотици ли се лекува ?Прочетох,че лечението е трудно и продължително и че може да има сериозни последствия,дори смърт!Притеснена съм ,а той като повечето мъже предпочита да си кашля,отколкото да отиде на лекар.Има ли шанс да се излекува,ако наистина му поставят тази диагноза?Иначе няма други оплаквания като температура ,отпадналост или задух.
peroshinka

Re: ХРОНИЧЕН БРОНХИТ

Мнениеот д-р Цончев » 20 Апр 2009 10:28

Всички пушачи с над 10 годишен "стаж" имат хроничен бронхит. Не умират от това, но кашлят постоянно и евентуално развиват белодробни усложнения, които влошават здравето в по-напреднала възраст. Това е зависимо и от количеството цигари дневно. Обикновено спирането на пушенето подобрява състоянието постепенно и кашлицата след време изчезва.
д-р Цончев

Re: ХРОНИЧЕН БРОНХИТ

Мнениеот stelco » 31 Май 2009 09:28

Аз също съм пушач от дълги години и тази зима ми се беше появила упорита кашлица.След като джипката ми смени няколко анибиотика и сиропи без ефект,ме изпрати на пулмолог.Той ми даде Fluditec сироп,който пих 15 дни ,като ми обясни че наистина е от цигарите,но когато около мен всички кашлят и аз тръгна да се разболявам може да се появи такава упорита кашлица.А този сироп ограничава инфекцията и възстановява лигавицата ,така,че за върли пушачи с кашлица това е най-доброто в момента и се оказа прав.Пушачите могат да пробват.
stelco

Назад към Бели дробове и плевра. Пневмония