ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпрос на полови предразсъдъци или биологични разлики
Какво причинява нарцистичното разстройство на личността?

Трахеобронхит и странни лекарства?

Модератори: админ, консултанти

bluet

Трахеобронхит и странни лекарства?

Мнение от bluet » 29 дек 2017 13:49

Добър ден!
Момиче на 18 години съм. Миналия петък се разболях - суха кашлица с температура, варираща между 38 и 39 градуса. Тъй като можех да отида на преглед в събота, ме прегледа дежурен лекар, назначи тридневно лечение с Азатрил (1 път на 24 часа), Авирон Рапид и Био Баланс. Нямаше никакъв ефект, температурата се вдигаше, кашлицата не намаля. Отидох на преглед на четвъртия ден при друг лекар, който ми препоръча да взимам Азатрил още два дни, антибиотиците не действали преди третия ден. Обясни ми да взимам Аналгин за температурата. След два дни отново нямаше подобрение и отидох при личния си лекар, който ме прати на пулмолог.
Та, общо взето, прегледа ме пулмологът, направи ми се снимка на гръден кош (бели дробове), не ми обясни какво точно ми е, но е написал на амбулаторния лист, че имам трахеобронхит. Предписа ми Преднизолон (3х1), Аугментин (3х1 т.е. пия 1 на 8 часа) и Тамифлу, като забрави да спомене колко време да ги пия, а аз понеже съм също толкова разсеяна, забравих да попитам. При отиване в аптеката, фармацевтът пък обясни, че не вижда смисъл от Тамифлу, тъй като вече отдавна не помагало и нямало да има ефект, не го закупих. Според вас редно ли е това и колко време ще ми отнеме да се излекувам напълно, тъй като след Нова Година имам ангажименти?
Благодаря ви предварително, приятно посрещане на новата година. :)
П.П. - вече се усеща известно подобрение, не съм вдигала температура последните 24 часа, а кашлицата е по-лека и постепенно намалява.

д-р Ал. Игнатова

Re: Трахеобронхит и странни лекарства?

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 02 яну 2018 13:06

Здравейте!

До около седмица-десетина дни след началото на последната терапия би трябвало да сте оздравяла.
Пазете се и да знаете, че е възможно кашлицата да продължи известно време след лечението и след оздравяването.

Поздрави!

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”