ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Висок холестерол.

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

odizio

Re: Висок холестерол.

Мнение от odizio » 16 ное 2016 23:13

Здравейте!
На 37 год. съм, 65 кг, 171 висок.
От няколко седмици имам проблеми с непрекъсната умора и липса на сила. По принцип това не е нещо ново за мен, но нещата се влошиха дотам, че не мога да се изкача по стълбите до 3-ия етаж (!) без да се спра за почивка. Също така имам постоянно нужда от сън, събуждам се уморен, не успявам да си почина дори и за 3 дни, въпреки, че през това време нищо не правя и имам почти непрекъснато болка в сърдечната област (още при събуждане сутрин започва).
Пуснах си доста изследвания (ПКК 22 + Морфология на еритроцитите+Ретикулоцити лазерно, СУЕ, триглицериди, креатин фосфо-киназа, желязо, глюкоза, общ белтък, албумин, креатинин, урея, урина-общо хим. изследване и седимент, холестерол-профил, пикочна киселина, АсАт, АлАт, Гама-GT, К, Na).

Всички показатели, за мое учудване, бяха в посочените от лабораторията граници, с изключение на:
- MPV (ср обем на тромбоцита) - 7,4 fL при норма 7,5 - 11,0
- Холестерол - общ - 7,17 mmol/l при норма до 5,0
- Холестерол LDL - 5,2 mmol/l при норма до 3,36 (нормален риск), а над 4.14 - висок риск.
- Урина - седимент - наличие на бактерии.

Освен това за 5 дни, между двете изследвания, триглицеридите са се повишили от 0,97 mmol/l до 1,52.

Личният лекар ми предписа урокултура, която ще правя утре. Направи ми кардиограма - каза, че е наред. Кръвното също беше добре - 110/70. Преслуша ме и също не откри нищо.

По принцип, почти от 10 години пия бетаблокери, към момента Бизогамма по 5 мг дневно. Имам установен пролапс на задна митрална клапа с регургитация и затова пия посоченото лекарство. Реално единственото ми оплакване от сърцето е високият пулс - рядко спада под 80 уд./мин, обикновено е между 90 и 100. Преди 1 година бях последно на кардиолог, но ми каза абсолютното същото като всички преди това - "пролапсът е по-скоро "козметичен" проблем, нямате никакви ритъмни и проводни нарушения". Разбира се, гледаха ме на ехокардиограф и ми сложиха холтер. Всички кардиолози до момента не намират причина за този повишен пулс, диагнозата е "Други сърдечни аритмии". Бета блокера трябва да го пия за да се овладее учестения пулс. Иначе, всички на които съм ходил за 10 години казват: "Нямате сърдечен проблем!" Последно ми предписаха и Магнерот - 3 пъти по 2 табл. в продължение на 2 месеца за болките в сърцето и изтръпването на лявата ръка. Миналата година като че ли ми помогна това лекарство, но сега не виждам да има ефект.

По своя инициатива си купих витамини Центрум за мъже, но и от него не усещам да ми се възвръщат някакви сили.
Храня се нормално, не особено разнообразно, но консумирам редовно месо, млечни продукти и полодове.

След това дълго изложение, моят въпрос към вас е следният: трябва ли да се притеснявам за високите нива на общия и лошия холестерол? Толкова ли е нетипично да са такива стойностите за мъж на моята възраст?

Вероятно проблемът ми не изглежда толкова сериозен, но наистина ми създава вече сериозни затруднения в ежедневието - за работоспособността ми, за възможността да се придвижвам нормално.
Ще съм благодарен на всеки, който би могъл да ми даде съвет, вкл. и за това на какъв друг специалист да отида.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 17 ное 2016 11:44

Здравейте odizio,

Високият холестерол показва , че имате възпалителен процес. Поначало 80% от холестерола се създава в черния дроб и 20% постъпва от храната. Повече инфо по темата можете да прочетете на:

http://lubomirivanov.com/2738/

За същото говорят и показателите извън норма. Следователно хроничната умора, от която се оплаквате не е вследствие на високия холестерол, а на наличието на хронично възпаление / бактериите /, което трябва да се лекува и да се подобрява имунитета на организма.
По темата хронична умора има доста изследвания :
http://megavselena.bg/sindromyt-na-hron ... a-priroda/
Оздравявайте !

odizio

Мнение от odizio » 19 ное 2016 20:16

ankamar56, благодаря Ви за отговора и съветите.

delux2

Мнение от delux2 » 25 яну 2017 23:10

Здравейте, искам да попитам за препарата Крестор 5мг. Аз съм под 30г и го приемам, въпроса ми е дали мога да очаквам да запазя нормални нива след спирането му, знам че е добър но това е докато го приемаш? Общия ми средно е 7.00 казвам средно, защото ЛДЛ ми е 4.50, но ХДЛ варира в различните лаб от 1.40 до 2.20, тригл от 1.10 до 1.50, така и общия се движи.
Тежа 90кг/175см, освен добър хранителен режим, какво друго може да добавя за да запазя нивото му, ако евентуално го сваля под 5?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2017 21:24

Това е начина - хранителен режим и движение.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”