ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Висок холестерол.

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

marilyn

Висок холестерол.

Мнение от marilyn » 17 окт 2008 21:15

Здравейте, искам съвет. Имам повишен холестерол и от 4 години пия Холетар и Торвакард. Пазя диета и въпреки това холестерола ми е 8. Зная, че тези препарати са вредни за жлъчката и черния дроб, затова търся нещо по- ефикасно и без толкова странични ефекти. Лекарите ме съветват да продължа да пия тези лекарства, но не бих искала да си създавам проблеми с другите органи, като например жлъчката, както споменах по- горе. Благодаря предварително, поздрави.
В живота не е важно от къде идваш и на къде отиваш, важното е да си щастлив по пътя си.

Liliata

Re: Висок холестерол.

Мнение от Liliata » 20 окт 2008 09:43

Напоследък чета доста добри отзиви за CardioHelp Max! Незнам как би ви повлиал, но определено не би ви навредил и нищо не ви пречи да пробвате, но за всеки случай се консултирайте с вашия лекуващ лекар!

Tonila

Мнение от Tonila » 26 окт 2008 22:08

Има една бабина рецепта за висок холестерол, изпитана е, и съм я чувала от лекари а тя е следната:
1 супена лъжица царевично брашно (класическо, а не царивичен грис) се залива с гореща вода така престоява една нощ сутринта се изпива само водата, на гладно. Има и втори вариант : 1супена лъжица царевично брашно се залива сутринта със студена вода и се изпива на следващата сутрин, като се приготвя следващата доза за другата сутрин . Но това се прави минимум 6 месец без да се пропуска сутрин, за да има резултат. Успех!

dotti

Мнение от dotti » 12 ное 2008 23:59

Здравей,marilin.
За високия холестерел/който не е чак толкова много висок/ бих ти препоръчал следното:Сортис от 20 мгр всяка вечер,диета/без алкохол и тлъсти меса/, и ленено семе всяка вечер по една скатула.Обзалагам се,че след 20 дни резултата от нивото на холестерола ще ти хареса много..... Успех !

nian

Мнение от nian » 06 яну 2009 23:38

Относно проблема с повишения холестерол мога да Ви препоръчам някои от натуралните продукти на "Хербалайф". Ако желаете да Ви консултирам моите координати са:

Нина Николова
e-mail: nina_bg2001@yahoo.com
GSM: 0893/677 308

reniis

Мнение от reniis » 10 фев 2009 16:10

Здравейте!
Аз сащо съм с повишен холестерол(7).Моят кардиолог е на мнение да ми изпише ТОРВАКАРД.Няма лощо,но при положение,че се знае,че всяко лекарство едно лекува,а друго увреждана аз мисля да пробам първо с хомеопатичните на Тошков.Лекарят в предприятието където работя ми каза,че вършат същата работа,защото чистят и тежки метали в организма,а аз работя в замърсена среда.Самият той ги пие и каза,че резултата е добър.Започвам да ги пия и аз и ще ви кажа дали има резултат.

albelm

Мнение от albelm » 10 фев 2009 19:25

Само 30% от ст-та на холестерола зависи от храната. Всичко друго е особеност на организма. Щом не искате да вземате лекарства, поне спазвайте стриктно диетата, намалете килограмите, ако са повече и вземете поне трици или ленено семе. Но ако няма промяна -нужни са лекарства. Поне ги използвайте като начало, да нормализирате ст-тите. После ги следете и регулирайте с диета и физ. натоварвания. Лошото на холестерола е, че си мълчи, а когато стане инфаркта или инсулта- е вече късно.

monimarila

Мнение от monimarila » 08 мар 2009 01:11

Липибор. Приема се и в комбинация с статини и фибрати. А самостоятелно при понижена функция на черен дроб и жлъчка. Могат да се редуват. За повече инфо напиши в гугъл Липибор

qnka45

Мнение от qnka45 » 04 апр 2009 17:56

Здравейте,
Аз също имам висок холестерол 7.57.Преди два дни ходих на лекар и след като ми направиха изследване на кръв се установиq за което ми изписаха Акталипид-Simvastatin-20mg.Снощи за първи път взех хапче.От една седмица преди това започнах да получавам световъртеж особенно сутрин ,но и през деня също.Не съм спокойна и главата ми тежи.Днес ми е доста подсилен световъртежа и тежеста в главата.
Прочетох за бабината рецепта с царевиченото брашно и за лененото семе.
Веднага ше намеря и най напред ще опитам с лененото семе,но не знам дали е добре да го вземам едновременно с Акталипида.Ако може някой по-бързо да ми отговори ще съм благодарна.Предварително благодаря.

Veli Gancheva

Мнение от Veli Gancheva » 20 окт 2016 17:52

Здравейте, имам нужда от съвет .Правих си изследвания и холестерола ми е 7.8, LDL - 5.56, HDL-C e 1.75, триглицериди -1.40. От една година пия L тироксин за TSH хормона .Когато започнах да пия тироксина TSH беше 17.27, а сега е 7.28. помислих си, че като се нормализира хормона ще спадне и холестерола .Вярно ,че още не е нормализиран ,но като видях стойностите на холестерола много се притесних и не знам какво да правя. Личната иска да пия хапчета до живот ,но те много увреждат .Аз съм на 45г. и не ми се иска от сега да пия толкова силни хапчета за холестерол.Мисля да пробвам с някой билкови ,но не знам какви.Моля за съвет много ми е притеснено.Все още се надявам ,че като ми се нормализира хормона холестерола ще спадне.От днес започвам и диета.Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 21:37

Пробвайте с диета, но при тези стойности на холестерола е добре да се вземе и някакъв медикамент.

Veli Gancheva

Мнение от Veli Gancheva » 25 окт 2016 22:22

Благодаря д-р Цончев. Казаха ми да пробвам с ПРОФИХОЛ форте можело да ми помогнат съчетано с диета.Много съм объркана личната ми лекарка не смята че проблема е голям засега

Veli Gancheva

Мнение от Veli Gancheva » 26 окт 2016 14:47

Veli Gancheva написа:Благодаря д-р Цончев. Казаха ми да пробвам с ПРОФИХОЛ форте можело да ми помогнат съчетано с диета.Много съм объркана личната ми лекарка не смята че проблема е голям засега
Искам да Ви попитам още нещо. Появи ми се жълто петно на единият клепач( ксантелазма) ,четох някъде ,че това означавало ,че е начален стадий на Атеросклероза.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2016 21:52

Има индиректна връзка, дотолкова, доколкото високия холестерол се свързва с повишен атерогенен риск. Все пак ксантелазмата е в резултат на повишения полестерол. Но атеросклерозата се оценява члез други методи.

Veli Gancheva

Мнение от Veli Gancheva » 26 окт 2016 21:55

Сърдечно благодаря, д-р Цончев

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”