ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

до д-р Цонев

Хипертония, Аритмии, сърдечна недостатъчност, атеросклероза, Исхемична Болест на Сърцето, перикардит

Модератори: админ, консултанти

ai4ka11111

до д-р Цонев

Мнение от ai4ka11111 » 22 юли 2008 13:48

Имам пролап на митрална клапа (макък) сърцебиене и прескачане на сърцето в София Александровска болница ми ги откриха и ми писаха хиперкинетичен синдром пия бетаблокер малка доза понеже кръвното и е ниско Въпроса ми до кога трябва да се пие този бетаблокер цял живот ли ,зашото като го пия пулса ми се нормализирва като го спра почва пак сърцебиенето по 120 ,130 у/мин.Откаде идва това сърцебиене с хормоните на щтитовидната жлеза съм наред,искам и да си родя второ дете ,но кардиоложката от Бургас ми каза че е рисковано с тези прескачания и с хап4ета.Моля за мнение :?: :?:

д-р Цончев

Re: до д-р Цонев

Мнение от д-р Цончев » 23 юли 2008 05:44

Вероятно дълго времеще трябва да го пиете бетаблокера. Това не е противопоказание за бременност и раждане, освен ако клапния порок не е тежък, но доколкото разбирам при Вас не е така.

ai4ka11111

Мнение от ai4ka11111 » 23 юли 2008 14:53

благодаря Д-Р Цоенв а бихте ли ми препоръчали добри лекари кардиолог ,невролог и отоневролог казаха ми в исул но точно кои незнам.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 юли 2008 14:50

За ИСУЛ
Кардиолог - д-р Богушева
Невролог - доц. Цанкова, доц. Василева
Отоневролог не познавам, вероятно има, можете да питате невролозите.

ai4ka11111

Мнение от ai4ka11111 » 24 юли 2008 16:08

blagodarq ви д-р Цонев

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 29 юли 2008 11:46

Отоневролог от Исул-Др.Широв,главен асистент.

radostina.d@abv.bg

Мнение от radostina.d@abv.bg » 10 фев 2015 13:13

Здравейте доктор Цонев, имам следните оплаквания:
От известно време имам усещане за дискомфорт в корема и повече в ляво. Изхождам се веднъж дневно, но 1-2 дни почти воднисти изпражнения, след което се нормализират (оформени) и така всичко се повтаря. Имам къркорене в червата и газове.
Въпросът ми е на какво може да се дължи това?

Благодаря Ви предварително!
Хубав ден!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 фев 2015 19:36

Няма как да дам точен отговор на такъв въпрос - възможно е да е сезонна инфекция с ентерит, възможно е и да е друго. Трябва да се види, евентуално да се направят някакви изследвания..

Magi Stoilova

Мнение от Magi Stoilova » 21 фев 2015 13:12

Добър ден, д-р Цончев!
Обръщам се към Вас с молба да ми отговорите на един въпрос относно артериалната хипертония. Става въпрос за съпруга ми (43 г.), който май има по-високо кръвно налягане, отколкото трябва. Миналата седмица си купихме апарат за кръвно и при редовни ежедневни измервания кръвтото му е със средна стойност 140/100 (разликите в измерванията са минимални - около 5 стотни нагоре или надолу - 145-105 или 140/95). На какво се дължи високата долна граница на кръвтото налягане и това опасно ли е, трябва ли да се вземат мерки? Бихте ли ми обяснили какво означава точно долната граница на кръвното налягане и по-високата долна граница за какво говори? Благодаря предварително и извинете за безпокойството!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 фев 2015 14:46

Има доста писано по въпроса в мрежата
Това налягане отразява т.н. преднатоварване на сърцето.

http://www.blitz.bg/article/34522

Magi Stoilova

Мнение от Magi Stoilova » 22 фев 2015 16:55

Благодаря за отговора! Ще потърся информация. Хубава неделя желая!

suzana123

Мнение от suzana123 » 22 сеп 2015 23:14

zdraveyte doktore predi 8meseca napravih infarkt na 43godini sim imam i visoko krivno v sumenskata kardiologia mi postaviha stend i uj vsicko bese nared no az se cuvstvam vecno umorena dori i leka fiziceska deynost edvam virsa bolyat me vsicki muskuli zadusavam se ot nyakolko stipala piya PLAKEKS po edno na den ACETIZAL KARDIO edno BETABLOKADA po polovinka ATORVA po edno COPAKSEN po edno vece 8meseca gi vzimam redovno a ne se cuvstvam dobre imam mnogo poznati sis stend daje pusat i piyat kopayat absolutno vsicko dali ne mi ponese stenda kakvo da napravya pri pregledi doktora nisto ne kazva v bezishodica sim a oste sim mnogo mlada da zalejavam blagodarya predvaritelno za vnimanieto

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 сеп 2015 23:28

Моля, пишете на кирилица!!

akeltchev

Re: до suzana123

Мнение от akeltchev » 27 сеп 2015 12:54

Здравейте, оплакванията който описвате са характерни за сърдечна недостатъчност, причината за развитието и след инфаркт е или вследствие на нарушаване на помпените показатели на сърцето или развитие на митрална инсуфициенция ( нарушено затваряне на митралната клапа, която се намира между лява камера и ляво предсърдие) или на комбинация от двете. Съветвам Ви :
1. Ехокардиография с оценка на помпените показатели на сърцето (ФИ - фракция на изтласкване), обем на лява камера, оценка на митралната инсуфициенция.
2. Стриктно спазване на медикаментозното лечение и евентуално добавяне на диуретик в зависимост от ехокардиографията
3. Спиране на тютюнопушенето, ако пушите.
4. Редовен контрол на кръвно налягане, липиден профил и кръвна захар

Ако желаете изпратете ми епикризата си и резултатите от последните изследвания на assen1978@yahoo.com

Успех!! Асен Келчев - кардиохирург " Токуда Болница София"

Maraven

Мнение от Maraven » 30 окт 2015 22:30

Здравейте! Имам въпрос, свързан с причина за поява на множествен миелом.
Мъжът ми в течение на 7 години вземаше ежедневно еналаприл и тиоридазин. След това му откриха рак на дебелото черво с метастази в черния дроб. Последваха операция на дебелото черво, химиотерапия. Появи се петно на гръбначния стълб - не поставиха диагноза. Последваха операция на черния дроб, химиотерапия заради метастаза в белия дроб, пак химиотерапия. Петното в гръбначния стълб получи диагноза - телце на Шморл. Пак операция на черния дроб. Петното се увеличи двойно и тогава онколог-хематолог установи наличие на множествен миелом чрез кръвно изследване.
След този дълъг увод въпросът ми е, възможно ли е еналаприлът в комбинация с химиотерапията да е предизвикал появата на множествения миелом - поне в някои листовки пише, че еналаприл в комбинация с цитостатици водят до хематотоксичност /след като години преди това е "потискал" гръбначния мозък, каквото е едно от страничните действия и на химиотерапията./. Този въпрос ме мъчи и досега. Никой навремето не повдигна въпроса за евентуалното неблагоприятно взаимодействие на лекарствата. Мъжът ми просто трябваше да продължава да взема еналаприл и тиоридазин всеки ден по време и на химиотерапиите и всички други лечения.
Много ще съм благодарна за разяснение.

Отговори

Върни се в “Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт”